Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy UV meter do wzmacniacza.

29 Lip 2006 10:56 1974 6
  • Poziom 9  
    Ostatnio zrobiłem wzmacniacz stereo na 2 x TDA7294
    (z http://www.jeanyvesmartin.com/ampli_TDA7294.htm). Chciałbym do niego zamontować wskaźnik poziomu dźwięku. Posiadam amperomierz o zakresie do 10A i zastanawiam się czy uda się z niego coś zrobić. Proszę o pomoc !!
  • Poziom 26  
    Jeżli nie ma boczników na zewnątrz, to nic z tego.
    as
  • Poziom 32  
    To ja odpowiem podobnie jak kol. wyżej.
    Jak nie ma żadnych boczników (wew. i zew.) to jest duża szansa że sie nada.
  • Poziom 43  
    można go raczej wpiąć do prostownika jako miernik zuzycia pradu po stronie wtórnej lub za trafem w zalezności czy to na prad stały czy zmienny 50Hz. Do łagodnych sygnałów na wejściu sie nie nada.

po za tym to się nie nada strasznie kobylastą strzałke ma taki 10amperowy amperomierz
  • Poziom 13  
    nie bedzie łatwiej zamontowac mWoltomierz ??? jest to wydatek w granicy 10 zł??
  • Poziom 25  
    Jeśli masz tylko jeden wskaźnik, to szkoda go przerabiać jako miernik mocy, lepiej poszperać i gdzieś z odzysku zdobyć gotowe, typowe wychyłowe wskaźniki wysterowania.
    Jeśli jednak koniecznie chcesz go przerobić, to rozkręć go bardzo delikatnie i usuń bocznik, będzie to pewno kawałek drutu przykręcony do zacisków (ja tak miałem). Nie sądzę, aby ktoś produkował miernik z ustrojem na taki prąd.
    Możesz zresztą zobaczyć na tabliczce na oznaczenie tego miernika - może załącz zdjęcie?[/b]
  • Poziom 13  
    m_wojcik napisał:
    Nie sądzę, aby ktoś produkował miernik z ustrojem na taki prąd.

Specjalizują się w tym spółdzielnie inwalidów - mam taki amperomierz 30A, cewka nawinięta drutem chyba 2,5 mm^2...