Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tryb serwisowy w TV Hitachi C2556TN

29 Lip 2006 13:03 3514 18
 • Specjalista EDA
  Panowie, powiedzcie mi, jak wejść w tryb serwisowy w TV Hitachi C2556TN, znalazłem instrukcje ale nie mogę pomimo opisu wejść w ten tryb. Muszę przestawić opcje fonii na polski standard. Telewizor był przywieiony z Niemiec, gdzie było ustawienie BG, Jak ktoś ma zdolności lingwistyczne może mi przetłumaczyć ten fragment na stronie 5 na samym początku? Jeszcze jedno pytanie, kupiłem do tego telewiora pilot zastępczy, niestety ni w ząb nie mogę nim zaprogramować stacji. Nie wiem, dalczego. Kto mi pomoże? Bardzo zależy mi na postawieniu tego telewizora do stanu używalności.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Witam . Aby wejść w menu serwisowe należy nacisnąć przyciski volume + i volume - klawiatury lokalnej i trzymać je do momentu wyświetlenia listy tak jak na rysunku.Następnie przyciskami program + i program - zaznaczasz funkcję , którą chcesz wybrać i następnie przyciskiem volume + - wchodzisz w wybraną funkcję. Powodzenia.
 • Specjalista EDA
  Dziękuje. Przepraszam za te pobrane punkty za transfer pliku. Zwracam je na konto i oczywiście klikam pomógł. Jest jeszcze wcześnie ale ok. południa poczynię próby. Mam nadzieje że się powiedzie.
 • Specjalista EDA
  Jeszcze jedno pytanie: przestawiłem w trybie serwisowym fonię na polski standard, ale mimo to na polskich stacjach nie ma w dalszym ciągu dźwięku. O ile wiem, musi to być fonia równoległa NICAM. Pytanie jest takie, jaka fonia równoległa się nadaje do tego modelu TV? Jeżeli to konieczne wstawiam schemat tego telewizora. Jeżeli ktoś zechce dla wyjaśnienia mojego pytania pobrać schemat, zwrócę punkty.
 • Specjalista EDA
  Wg. scheamtu, filtrem odpowiedzialnym za fonię NICAM jest J9250, więc jego należałoby wymienić. Na jaki typ? Wg. tabeli, jest to filtr na pasmo 6.0 6.55. Jaki zamiast niego wlutować?
 • Spec od TV
  Czy masz fonie mono 6.5Mhz?, czy J9250 to CP201?
 • Specjalista EDA
  Tak, CP 202 na scheamcie (chyba się pomyliłeś, nie CP201) to fitr J9250. czy moge zastosować fonię zwykłą 6.5 Mhz? Czy będzie wówczas dźwiek stereo?
 • Spec od TV
  Aplikacja fonii taka jak w chassis 11AK19, procesor TDA9875, porównaj sobie.
  Fragment Twojego schematu:

  Tryb serwisowy w TV Hitachi C2556TN
 • Specjalista EDA
  Wszystko fajnie, ale wygląda na to że będe musiał uzupełnic płytę głowna o kilka podzespołów, poniewaz brakuje scalaka i fitra, właśnie tego fragmentu, który wkleiłeś do posta. Może nie cały, częśc elementów jest. Trudno. Innego wyjcia nie widzę, musze mieć dwa standardy. Jeszcze zaglądne po stronach w poszukiwaniu foni równoległej NICAm, może prościej byłoby zamiast uzupelniac płyte wlutować mała płytke z ta fonią. Dzięki za pomoc.
 • Specjalista EDA
  Co sądzisz o foniii MJM F88, nadaje sie, jezeli tak, to gdzie ją należy podłaczyć? scalaka IC201 wraz z otoczeniem brak na płycie jest IC202. Gdzie sie do niego dołączyć? Przepraszam, że o wszystko pytam, po raz pierwszy trafia mi się taki sprzęt.
 • Spec od TV
  Pisałeś,że fonia 6.5 mono działa, zatem MJM F88 jest Tobie zbędna. F88 służy do systemu stereo analogowego tzw. A2, który w Polsce nigdy nie był używany. Musisz powalczyć z uruchomieniem Nicamu lub założyć zewnętrzny Dekoder Nicam.
 • Specjalista EDA
  Nie, niestety nie ma fonii 6.5, tylko 5.5 z tunera TV-sat. tak więc poprzednie pytanie dalej aktualne.
 • Spec od TV
  Tak jak pisałem wymień filtry SAW CP501, CP202 na inne z systemem DK, w trybie serwisowym na DK i 6.5 mono powinno zadziałać. Można zastosować konwerter fonii FG4A firmy MJM lub fonię RYMI.
 • Specjalista EDA
  Serdeczne podziękowania kolego tenap.Temat uwązam za zamknięty, chyba że jeszcze ktoś wrzuci tu "pare groszy". Pozdrawiam!!!
 • Poziom 30  
  Dołącze się do tematu, Przem188 jak udało Ci się zaprogramować stacje, mam pilota IR285 i jest problem aby wprowadzić do pamięci.
 • Specjalista EDA
  Niestety nie pomoge Ci kolego Michale, telewizora juz nie mam, i nie mogę sobie przypomniec jak to się robiło.