Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o Pomoc. Moje pierwsze kolumny.

VC 29 Lip 2006 14:04 1385 14
  • #1 29 Lip 2006 14:04
    VC
    Poziom 21  

Chce zrobic moje pierwsze kolumny wiec prosze o pomoc. Chce zrobic dwie kolumy, o wymiarach 50x20x20 cm. W kazdej 2-3 glosniki oraz bass-reflex. Tylko teraz nie wiem jakiej mocy glosniki wybrac oraz do tego jakiej mocy wzmak. Do kazdej kolumny chce wrzucic mala zwrotnice. Te kolumny maja byc w pokoju 12m². Prosze o pomoc.

0 14
  • #2 29 Lip 2006 14:18
    Gilotyn@
    Poziom 30  

te wymiary to proponowane przez Ciebie czy już masz gotowe beczki?

napisz nam czego bedizesz słuchał i napisz ile masz kasy na to na kolumny i na wzmaka to co poradzimy zaraz

0
  • #3 29 Lip 2006 14:20
    henx
    Poziom 20  

Poszukaj troszkę, jest pełno konstrukcji dwudrożnych.
    Jest też topik parę pomysłów na niezłe kolumny.
    Tematy np.:
    stx+ arv
    stx + sc10n
    arn + arv
    w...+ sc10n/ g25ffl
    itd., itp.
    Naprawdę multum tego, poczytaj opinii i wybierz coś co będzie na twoja kieszeń. W większości masz podane ceny tak, że nie musisz nawet biegać po stronkach i szukać ile kosztują komponenty do budowy.

0
  • #4 29 Lip 2006 14:27
    VC
    Poziom 21  

Gilotyn@ napisał:
    te wymiary to proponowane przez Ciebie czy już masz gotowe beczki?

napisz nam czego bedizesz słuchał i napisz ile masz kasy na to na kolumny i na wzmaka to co poradzimy zaraz

to rozmiary proponowane przez mnie, ale moga sie zmienic, oczywiscie chodzi mi o male kolumny. Nie jestem audiofilem i nalezy mi na celujacej jakosci dzwieku, bardziej bede stawial na bass. Jesli chodzi o rodzaj muziki to hip-hop i techno. A kaszt calej kolumny to tak aby wychodzilo do 120 zł max. Jesli sie oczywiscie da zmiescic w tej cenie. Kolumne to po znajomosci za free.

0
  • #5 29 Lip 2006 14:41
    Gilotyn@
    Poziom 30  

VC napisał:

Kolumne to po znajomosci za free.

czyli mam rozumieć że masz 120zł na jedna kolumne i za to chcesz głosniki zwrotnice terminal i kable. Dechy/płyte masz za free

napisz ile masz na wzmacniacz kasy

0
  • #6 29 Lip 2006 17:52
    VC
    Poziom 21  

mam na stanie unitre zodiaka i amatora 2b to na razie na tych bede sluchac, jak uzbiore potem jeszcze kasy to sobie kupie wzmaka pod te kolumny.

Dodano po 34 [minuty]:

Powiedzcie czy najpierw wybrac glosniki czy kolumny (rozmiar). I jak dobrac głośniki, myslalem o niskotonowym i srednio-wysoko. Czy lepiej wybrac nisko-srednio i wysoko.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

henx napisał:
    Poszukaj troszkę, jest pełno konstrukcji dwudrożnych.
    Jest też topik parę pomysłów na niezłe kolumny.
    Tematy np.:
    stx+ arv
    stx + sc10n
    arn + arv
    w...+ sc10n/ g25ffl
    itd., itp.
    Naprawdę multum tego, poczytaj opinii i wybierz coś co będzie na twoja kieszeń. W większości masz podane ceny tak, że nie musisz nawet biegać po stronkach i szukać ile kosztują komponenty do budowy.

poszukalem troche po dziale DIY i znalazlem pare patentow:

stx + tonsil
    Alphard x2
    stx x2
    Alphard + tonsil

Ktory zestaw bedzie najwydajnieszy w porownaniu do ceny. Chodzi mi tez o duzo basu.

0
  • #7 29 Lip 2006 22:14
    Gilotyn@
    Poziom 30  

stx + tonsil (ten zestaw będzie najlepszy)
    Alphard x2 (to jest totalna porazka)
    stx x2 (stx ma w miare głośniki niskotonowe ale wysoko tonowe to już są bardzo słabe.)
    Alphard + tonsil (górka jest dobra ale dół to porażka.)
    tonsil i stx będzie najlepszy wybór. STX robi dobre głośniki niskotonowe a tonsil robi dobre wysokotonowce ale i równiez niskotonowce są rewelacyjne.
    dobre patety to takie:
    stx+ arv
    stx + sc10n
    arn + arv
    stx+tonsil
    to są dobre kombinacje.

0
  • #8 29 Lip 2006 22:48
    VC
    Poziom 21  

Niskiego wybralem: STX GDN 14/50/8
    Jeszcze poszukam jakiegos tonsila, wmiare nie drogiego. A jaki mam teraz wybierac sredniego czy wysokiego?[/url]

0
  • #9 29 Lip 2006 23:05
    Gilotyn@
    Poziom 30  

niski jest stanowczo za mały
    proponuje zrobić tak
    ARV-104-04/X ( 4ohm lub 8ohm)
    ARP-150-00/X ( 4ohm lub 8ohm)
    ARN-226-07-X ( 4ohm lub 8ohm)
    i teraz dać tłumiki na wysoko i średnio tonowego tak aby zrównał się spl tych 3 głośników czyli 3DB tłumik na nisko i średniotonowego.
    lub bardzo dobry 2way
    czyli
    wysokonowy-sc10n
    nisokśredniotowny-STX GDN-18-120-6-SW
    w dziale DIY był pae taki konstrukcji.

0
  • #10 29 Lip 2006 23:39
    VC
    Poziom 21  

Chyba tych propozycji nie moge przyjac ze wzgledu na budrzet. Nie dosc ze i tak maly to kruszy mi sie z minuty na minute. Niskotonowego moge jeszcze wybrac GND-17-80-8-SS

sc10n odpada na starcie ze wgledu na cene, chcialbym aby kazdy glosniki miescil sie w cenie 35 zł .

0
  • #11 30 Lip 2006 00:24
    290062
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 30 Lip 2006 00:32
    VC
    Poziom 21  

No moge sie na ten uklad zgodzic. Razem to wyniesie na dwie kolumny: 160zł. Jesli macie jeszcze jakies propozycje, prosze smialo walic.

0
  • #13 30 Lip 2006 00:43
    290062
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 30 Lip 2006 15:25
    VC
    Poziom 21  

Dobra juz chyba wybralem i nie bede zmienial:
    ARV-104-04-8
    oraz
    ARN-150-73-8

A teraz jak z ta zwrotnica? Slyszalem ze mozna zrobic ja samemu, np. bardza prosta skladajaca sie z
    2x kondensator
    2x cewka

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

znalazlem tania zwrotnice ZWROTNICA GŁOŚNIKOWA PEIYING czy oplaca mi sie kupowacte zwrotnice jesli sam nie bede umiec jej zrobic, jestem laikiem jesli chodzi o elektronike.

Dodano po 2 [minuty]:

czy lepiej kupic ze stajni STX.

0
  • #15 01 Sie 2006 13:57
    VC
    Poziom 21  

czy ktos jeszcze mi pomoze ?

0