Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z siecia, nie mozna polaczyc z serwerem DHCP...

extrime 29 Jul 2006 14:42 11249 8
    extrime
    Level 16  
    Witam wszystkich... mam taki problem, kilka razy w tygodniu zdaza mi sie "zawieszenie" sieci... Polega to na tym, ze nie chodza zadne komunikatory programy netowe i przegladarki nie wyswietlaja stron. Co ciekawe polaczenie jest wykrywane przez komputer czyli internet jest ale nie dziala? Dokladniej zobrazuje to zdjecie dolaczone do postu... Pytalem w firmie dostarczajacej uslugi internetowe i powiedzieli ze oni nie maja zadnych awarii i tylko ja zglaszam takie usterki... Czy to jest wina karty sieciowej czy co? Inni uzytkownicy podlaczeni do tego samego serwera w tym czasie maja normalny dostep do internetu... Takie przerwy trwaja od 5min do kilku godzin i jest to bardzo denewujace! Jest na to jakas rada? Kiedy proboje odnowic polaczenie internetowe raz udaje sie bez problemu ale i tak nic nie dziala a nie kiedy wyskakuje taki komunikat jak na obrazku (czerwona ramka)... Mam jeszcze jedno pytanie, czy to dobrze ze mam typ wezla nieznany?
    Jezeli to cos pomoze dodam ze mam aktywnego antywirusa (nod_32)i firewalla systemowego wiec komputer nie jest zainfekowany... Moj sprzet to:
    MSI K7N2 Delta2-FSR
    Athlon 1700+
    WD Caviar 800JB
    2x 256MB DDR 400 GOOD RAM
    sieciowa zintegrowana (GIGALAN nVidia nForce controller)
    Problem z siecia, nie mozna polaczyc z serwerem DHCP...
  • Helpful post
    ul1002

Level 35  
    Może być karta ,może być kabel a może port switcha i operator powinien to sprawdzić , w końcu abonament płacisz a w cenie są podstawowe usługi.
    Jak coś na kablu przerwie to nie zawsze stary system jest w stanie odświeżyć dhcp .
    extrime
    Level 16  
    To na pewno nie kabel, bo jak tylko mialem cos z kablem to windows wyswietlal ze kabel sieciowy jest odlaczony :D
  • Helpful post
    KrzySie
    Level 12  
    extrime wrote:
    To na pewno nie kabel, bo jak tylko mialem cos z kablem to windows wyswietlal ze kabel sieciowy jest odlaczony :D

Może i nie wykrywać.
    Ping na bramę. Czyli ping 192.168....
    Jeśli tracisz pakiety tz. że masz problem z połączeniem i zgłoś adminowi.
    U mnie występował podobny problem przez zawieszanie się switha.
    geniusm
    Level 26  
    elo!

dwa tygodnie temu miałem taki przypadek u jednego znajomego - uwalona karta sieciowa. Proponuję zmienić, szczególnie jeśli to jest zintegrowana ( tzn. nie zmienić tylko założyć na PCI a tamtą wyłączyć :D)

pozdr,
    geniusm
  • Helpful post
    pawem1
    Level 25  
    Możliwe że ktoś zakłóca działanie sieci (arp spoof), dlatego powinieneś na stałe wpisać IP i adres MAC „Bramy internetowej”, oraz DNS, w karcie sieciowej, aby dowiedzieć się jaki jest prawidłowy "MAC" adres fizyczny karty sieciowej „Bramy internetowej”,
    w czasie gdy masz Internet wpisz, arp -a
    skopiuj adres internetowy (ip) i adres fizyczny (MAC) twojego routera serwera, to powinien być pierwszy wpis, lub powinien się zgadzać z tym z polecenia ipconfig /all „Brama domyślna”, i zapisz go do pliku ip.txt, utwórz nowy plik arp.txt i w nim wpisz dane swojego serwera routera tak jak poniżej, to tylko przykład :
    Code:

arp -d *
    arp -s 192.168.0.1 00-0a-ab-cd-ef-12

zmień rozszerzenie z arp.txt na arp.bat ,
    teraz gdy jeszcze masz internet wpisujesz: ipconfig /all i zapisujesz te dane do pliku ip.txt , przechodzisz do „Właściwości” „Moje miejsca sieciowe” w Protokole TCP/IP wpisujesz dane z ip.txt, twój Adres IP , Maska podsieci, Brama domyślana, Serwery DNS. Gdy to wszystko poprawnie wpiszesz powinieneś nadal mieć Internet, a gdy ktoś znowu będzie zakłócał sieć włącz plik arp.bat . Jeśli to nie pomoże to problem tkwi w czymś innym. I możesz znowu ustawić na automatyczne uzyskiwanie adresów IP.
    extrime
    Level 16  
    @pawem1
    Tak tez zrobie :D Narazie siec jest jak tylko beda jakies zaklocenia to dam znac czy dziala :D
    Sieciowej nie zamiezam wymieniac bo ta z nForce-a jest szybsza :D
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    extrime wrote:

Tak jest tylko w skrajnych przypadkach - brak przejścia na używanych żyłach skrętki.

Przy nie zachowaniu par, za długim przewodzie itp. takiego komunikatu nie będzie ale komunikacja nie będzie działać.

Dodano po 40 [sekundy]:

extrime wrote:

Sieciowej nie zamiezam wymieniac bo ta z nForce-a jest szybsza :D

Szybsza od czego ?
    extrime
    Level 16  
    Szybsza od tej sieciowej co dostalem jak mi internet podlaczali :D
    Request jakis... Na nim mialem 2 razy wolniejszy transfer przy sciaganiu plikow...