Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś naprawiał już nowe Elemisy?

23 Jun 2003 10:28 1827 7
  • Level 20  
    Chodzi o te - bodajże tureckie. Chciałbym poznać opinię na ich temt ludzi którzy już naprawiali sprzęt tej marki. Chodzi w szczególności o DVD i TV.
    Jak oceniają jakoś tego sprzętu , jaka jest jego awaryjność?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 32  
    Ja tego nie dotykałem ale słyszałem opinie ze to straszny brendzel i lepirj tego nie dotykac jak wszystko z tym znakiem firmowym (od kiedy nie jest własnoscią państwowego WZT).
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 15  
    To wygląda tak jak audio Thomsona.Brr..........
  • Level 20  
    CKsrv wrote:
    Ja tego nie dotykałem ale słyszałem opinie ze to straszny brendzel i lepirj tego nie dotykac jak wszystko z tym znakiem firmowym (od kiedy nie jest własnoscią WZT).

:arrow: Nie chodzi mi o te stare ELEMISy - te nowe nie są chyba Polskie.
    I liczyłem na opinie [tak jak napisałem ] ludzi, którzy sami się zetkneli z tym sprzętem, a nie gdzieśtam wyczytali lub usłyszeli.

MANIEKJG wrote:
    To wygląda tak jak audio Thomsona.Brr..........

:arrow: hmm - bardzo możliwe. Thomson ma nieciekawe konstrukcje.

Nadal liczę na jakies konkretne posty ludzi którzy mieli osobiście styczność z tym sprzętem. Ewentualnie samych właścicieli.
  • Level 23  
    Miałem TV ponad roczny(zaraz po gwarancji),opisywałem problem na forum....z wysadzonym elektrolitem w prostowniku,wina leżała sobie na zewnątrz 8) ....wadliwa instalacja elektryczna,tak na "oko",konstrukcja nie najgorsza,nawet oznak zbliżajżających się, nieuchronnie zimnych lutów....nie stwierdziłem :D
  • Level 20  
    :arrow: wott69 dzięki - o to mi chodziło
  • Level 26  
    Nazwa "Elemis" kupiona przez Tureckiego producenta-charakterystyczną cechą jest najnizsza cena na rynku-wykonanie przyzwoite-w 14' kinole litewskie(nie prorokuje długiego życia) w niektorych powyzej 25" kinole Samsunga,Panasonica - trwałosć nieznana.Telewizory produkuja Turcy,wieże to częsciowo tanie Daewoo(dziadostwo) a pozostala czesc noname(do niektorych wiez dodaja bardzo ladne połki i stoliki).Magnetowidy-Daewoo,DVD-w zaleznosci od modelu zawieraja markowe podzespoły(Panasonic,Sony itd) i co jest charakterystyczne odczytują duzo formatów.Obecnie na rynku jest wiele modeli TV z wmontowanym DVD-współczuję klientom po gwarancji.Mialem z tym sprzetem do czynienia przez ok. 2 lat i niestety nie mogę jednoznacznie ocenić jego jakosci-natomiast normalne byly sytuacje gdy nawet autoryzowany serwis nie otrzymywal serwisowki lub schematu( w sprzetach audio bylo tak w 100% wypadkow)-producent nie dostarczal lub polski przedstawiciel olewal sprawę.Niestety bardzo czesto stosowana byla praktyka skladania np.telewizora do sprzedaży z 2-3 zwrotow-uszkodzonych mechanicznie lub latania plyt glownych,częsci w większosci z demontażu.
    Z jednej strony tanie spełniające współczesne wymagania-z drugiej w wielu przypadkach jednorazówki.Warte podkreslenia jest jednak to,że dzieki takim firmom ich bardziej znani(markowi) producenci nie moga sie zbytnio drożyć na rynku.
    Elemis,Telestar,Bluesky itd. wszystkie z tego samego źródła!!!
  • Level 20  
    Jeszcze tylko fajnie by było wiedzieć jakich laserów używają w DVD i CD. To będzie wiadomo czy to wogóle warto brać do naprawy.

Tak przy okazji, gdyby się ktoś mógł podzielić informacjami o tym w jakich sprzętach jakie lasery siedzą [chodzi głównie o tanie sprzęty].

W watsonach spotykałem SNAYO SN101 [16pin]