Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nowy Split i b dziwny zapach z jednostki wewnętrznej !

melon 29 Jul 2006 17:58 1320 1
    melon
    Level 26  
    Witam
    Dziś odpaliłem nową klimę D-Lite 9000BTU
    wszystko pięknie działa mrozi b dobrze lecz jak weszłem do pokoju po kilku minutach nieobecności to wyczułem dziwny zapach który nie jest moze b uciązliwy ale do najprzyjemniejszych nie należy
    Postanowiłem zciągnąć przedną osłonę j wewnętrznej zeby zaobserwować jak wygląda w srodku i oczywiście wszystko się błyszczy i jest na 100% nowe!
    Więc mam pytanie do fachowców czy potrzeba jakiegoś czasu aby "zapach fabryki" się ulotnił czy taki efekt daje moze aluminium w chłodnicy w połączeniu ze skroploną wodą i będzie to efekt długotrwały....

dodam jeszcze ze niedawno widziałem w akcji nowy klimatyzator wewnętrzny i poprostu dmuchał neutralnym bezzapachowym powietrzem

Moderated By skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

melon
    Level 26  
    co do przykrego zapachu to rozwiązałem zagadkę
    okazało się ze źródłem przykrego zapachu są gumowe mocowania silnika dmuchawy, poprostu paskudnie smierdząca guma!!! (trampki przy niej to perfumy!)
    silnik nagrzewając się ulatniał zapach do dmuchawy a ta na całe pomieszczenie
    wyciąłem na gorąco z pianki do ocieplania rur identyczne mocowania i zapach zniknął jak ręką odjął! :-)

pozdrawiam