Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtry czyli korektor graficzny.

DJKompot 29 Lip 2006 22:29 2178 9
  • #1 29 Lip 2006 22:29
    DJKompot
    Poziom 26  

Mam takie pytanie którek kiedyś zadałęm ale teraz widząc że nikt na nie nie odpowiedział chcę się sam dowiedziec o działaniu korektora graficznego, aby sobie samemu na nie odpowiedziec.Czy konieczna jest taka ilośc filtrów kiedy ktoś chce zrobic analizer widma z korektoram suwakowym?Czy możliwe jest aby sam sterownik podłączyc do filtrów korektora?Proszę o opis korektora graficznego na czy polega jego działanie chociasz chyba nie jest to takie skąplikowane (chyba!?).Jeśli komuś się chcę może mi porównac działanie jednego i drugiego filtru czyli z analizatora i korektora.Jeśli czegoś zapomniałem zapytac to napewno pytanie znajdzie się w następnych postach.
    Zamiszczam link z poprzednim tematem:https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=547150&highlight=

P.S Jeśli to nie będzie konieczne proszę o nie łączenie tych tematów, a także jeśli ten temat jest w złęj kategorii proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam.

0 9
  • #2 30 Lip 2006 11:53
    Witia10
    Poziom 13  

Witam
    Nie jest możliwe zrobienie korektora na dwóch filtrach ponieważ nie będzie to korektor a regulacja barwy tonów zależnie od użytych filtrów (np. wysokie i niskie) in większa ilość filtrów tym bardziej dokładna regulacja poszczególnymi częstotliwościami. Dołączam schemat blokowy dla zrozumienia.

0
  • #3 30 Lip 2006 12:19
    jony
    Specjalista elektronik

W korektorach graficznych stosuje się zazwyczaj tak zwane aktywne indukcyjności które działają jak obwód LC bez fizycznej cewki.
    A jeśli chodzi o ten analizator z PE to masz tam klasyczny przykład filtru BP (band pass) środkowoprzepustowego na wzmacniaczu operacyjnym, tak zwany filtr pasmowy z wielokrotnym sprężeniem zwrotnym MFB(multi feedback

0
  • #4 30 Lip 2006 15:01
    DJKompot
    Poziom 26  

Chciałem się zapytac witia o coś.Dotyczy to schematu który podał.Co to jest "S"?Jest to wzmocnienie wejściowe?Czy "W" to wzmocnienie?(Teraz do jony)Czy jeśli "W" to wzmocnienie to czy można po każdym filtrze dac wyjście do sterownika diod z PE?

Pozdrawiam.

0
  • #5 30 Lip 2006 19:41
    jony
    Specjalista elektronik

Jest to analizator widma więc można go podłączyć do wyjścia ostatniego wzmacniacza

0
  • #6 30 Lip 2006 21:11
    Witia10
    Poziom 13  

S - separator
    W - wzmacniacz
    U - układ pasywny
    dodam iż jest to schemat blokowy korektora Diory FS 042

0
  • #7 30 Lip 2006 21:29
    DJKompot
    Poziom 26  

Ktoś mnie źle zrozumiał ale pytam jeszcze :) Chce jak wiadomo połączyc analizer z korektorem.Trocze dziwny pomysł ale ktoś kto nie chce takiej ilości filtrów to chce iśc na skróty.I pytam:
    Czy da się ten oto podany wyżej układ cyfrowy analizatora (Bez filtrów) podłączyc pod filtry korektora?Jeśli się nie da to czego to przyczyna?Czy każdy filtr musi byc innaczej zbudowany do korektora a do analizatora?
    Czy "w" w korektoże kolegi to to samo co US w moim korektoże graficznym? (ten taki trujkącik)Jeśli tak czy mogę to zastąpic jakimś "TLO", "NE"......

Pozdrawiam

0
  • #8 31 Lip 2006 09:45
    Witia10
    Poziom 13  

jony napisał:
    Jest to analizator widma więc można go podłączyć do wyjścia ostatniego wzmacniacza

Odpowiedz dał kolega więc nie uważam aby należało się powtarzać odpowiedź jw.
    powodzenia

0
  • #9 01 Sie 2006 16:48
    DJKompot
    Poziom 26  

Wszyskto by było jasne ale gdzie kupic płytki analizatora PE, albo gdzie złożyc zamówienie lub jak zrobic płytkę.Sam nigdy nie robiłem płytki więc pytam.

0
  • #10 03 Sie 2006 21:52
    Witia10
    Poziom 13  

Witam
    Temat był szeroko omawiany na forum - wyniki wyszukiwania:
    /www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=544685&highlight=jak+trawi%E6+p%B3ytki&sid=f4bf2914cea3374ef5427038d3ca932e
    powodzenia

0
  Szukaj w 5mln produktów