Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator BU1-PH3 do Hagenuk Global Handy

23 Cze 2003 12:02 1674 2
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ponieważ na moje wołanie 8O

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=55090

nikt nie odpowiedział

zamierzam sam spłodzić akumulator formując obudowę z modeliny i aplikując w nią akumulatorki 3 x AAA 700mAh NiMH...

ponieważ robię to po raz pierwszy pytam znawców tematu jak podłączyć środkowy styk baterii ???

z tego co się zorientowałem to musi być podłączony przez diodę lub rezystor do (+), czy tak ?

słyszałem, że w niektórych modelach stosuje się termistor...

Dodam, że nie posiadam starego akumulatora i nie mogę podejżeć !!!
  • Poziom 12  
    proponuję dać od plusa do środkowego rezystor 20 kohm. Efekt będzie taki jakbyś miał akumulator cały czas naładowany, ale nie bedzie komunikatu o słabej baterii
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wynika z tego co napisałeś, że trzeba poeksperymentować z wartością tego rezystora i tak dobrać jego wartość by po określonym spadku napięcia baterii na wyświetlaczu pojawiał się komunikat o słabej baterii ?

Czy mam rację ?

Po moich doświadczeniach z nokią 5110 w której taki komunikat pojawiał się i można było jeszcze dłuższy czas podzwonić

i po porównaniu z SIEMENS-em C35 w którym pojawia się komunikat i chwilkę po nim telefon się wyłącza.

Domniemam, że w Siemensie ten próg jest źle ustawiony, choć może zależy to również od pojemności akumulatora ?