Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wejścem do garażu a alarmem

30 Jul 2006 12:27 4892 19
  • Level 1  
    Witam.
    Jestem początkujący i sam chciałem podłączyć alarm w moim domu.
    Rozwiązałem już prawiewszystkie kwestie. NAapotkałem na pewin problem. Mianowicie: jak rozwiązać problem wjazdu do garażu. W garażu chciałbym zamontować w bramie garażowej czujniik otwarcia dzrwi i czujkę ruch z mikrofalami. ale problem polega na tym że chciałbym wjechać do garsżu i dopiero właczyć alarm. a nie wysiadać wchodzić do garażu przez wejści główne i dopiero wyłączyć alarm i otworzyć drzwi do garażu. Czy są jakieś piloty do sterowania bramą garażową i rozbrajaniem alarmu. Czy też jakieś inne rozwiązania. Chciałbym jako centrale użyć Satel integra 64.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • OptexOptex
  • Level 19  
    Jeśli do bramy masz pilota to nie widzę problemu.
    Do sterownika otwierającego bramę podłącz przekażnik, który przy otwieraniu będzie zmieniał stan styków, styk przekażnika podłącz do wejścia centrali i zaprogramuj jako wejście załącz/wyłącz czuwanie.
  • Level 1  
  • OptexOptex
  • Level 17  
    Witam
    Najprostszym rozwiązaniem będzie kolego zrobienie opóźnienia z pilota a czujniki, które będą na trasie dojścia do klawiatury zrobić jako śledzące. Dodatkowo proponował bym zrobić sygnalizację optyczną w sygnalizatorze zewnętrznym, jeżeli jest od frontu w czasie czasu na wejście (czyli po wciśnięciu pilota), żeby była pewność, że możemy wjeżdzać. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    To ciekawe . ale jako laik chciałbym tak . .. Wjeżdżam bramą wjazdową i staje przed garażem . (w srodku kontaktron +czujka) otwieram bramę pilotem i opóźniam kontaktron i czujkę garażową (jeśli to możliwe bez żadnych pilotów bo można zgubić ) . Wjeżdżam i mam np. 2 minuty do podania kodu na manipulatorze garażowym. A na to wszystko dobrze by było aby sygnalizator świetlny informował że jest załączony alarm i właśnie odlicza czas zwłoki do podania kodu ( bo przecież nie będe wiedział czy jest ktoś w domu a tym samym czy jest załączony alarm)
    Naturalnie mogę wejść przez drzwi rozbroić alarm i po sprawie ale poco się dostosowywać do systemu jak by dało się tak.

(Centrala Satel Ca-10)

Poradźcie koledzy czy to możliwe? wiem że tak bym chciał ale czy się da ? wole unikać dodatkowych pilotów ( mam 2 bramy 1. wjazdową nie podpiętą pod alarm i drugą garażową i na niej mi najbardziej zależy)
  • Level 1  
  • Level 10  
    a w takim razie przy 8 czujkach i może jeszcze coś wymyslę dodatkowo ,może wybrać INTEGRE 32 ?
  • Level 25  
    Ja też jestem początkujący w systemach alarmowych i jestem na etapie szkoleń z satela ale czy nie prościej było by zastosować system stref? Wjeżdżasz autem do garażu, klawiatura sygnalizuje pikaniem upływający czas w którym musisz podać kod rozbrajający alarm w tej strefie. Po podaniu kodu strefa garażowa jest nie aktywna i możesz teraz przystąpić do rozbrojenia strefy mieszkalnej. Manipulatory maja dwie diody DOZÓR A i DOZÓR B które sygnalizują ochronę odpowiednich stref czyli będziesz wiedział czy ktoś już jest w domu czy też nie. Oczywiście możesz użyć (jak zaprogramujesz) hasła rozbrajającego wszystkie strefy jednocześnie. Proponował bym użycie pilota tylko do otwierania bramy, a w ogóle to satel nie rekomenduje uzbrajania i rozbrajania systemu poprzez pilota, chyba nawet nie da się tak ustawić centralki ale tego nie jestem w 100% pewien.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Centralka CA-10 ma możliwość podłączenia do 16 czujek więc myślę że nie ma sensu wydawać kasy na INTEGRE 32
  • Level 19  
    Quote:
    Centralka CA-10 ma możliwość podłączenia do 16 czujek więc myślę że nie ma sensu wydawać kasy na INTEGRE 32[/quote
    ]

W telewizorze czarno-białym też widać obraz więc nie ma sensu kupować kolorowego
  • Level 25  
    todaks wrote:
    Quote:
    Centralka CA-10 ma możliwość podłączenia do 16 czujek więc myślę że nie ma sensu wydawać kasy na INTEGRE 32[/quote
    ]

W telewizorze czarno-białym też widać obraz więc nie ma sensu kupować kolorowego

Za przeproszeniem "co ma piernik do wiatraka"?
    Poco wydawać kupę kasy na centralkę której zalety wykorzysta się w 10%... mirek3241 możesz naszkicować mniej więcej jak ma wyglądać system dozoru w tym obiekcie i jakie funkcje ma spełniać bo może CA-10 będzie wystarczającą centralką dla tego systemu?
  • Level 19  
    Po to że w sprzęcie rozwojowym (unowocześnianym ) jest szansa na rozbudowę , wykorzystanie w przyszłości , zastosowanie przestarzałej centrali CA-10 na to nie pozwoli .
    Nie namawiaj do sprzętu który tak naprawdę wkrótce zasili półki w muzeach .
  • Level 25  
    Ja sam jestem zwolennikiem jak najbardziej uniwersalnych i nowoczesnych modeli central ale czasem lepiej kupić starszy, funkcjonalny model a zaoszczędzone pieniądze wydać na lepsze czujniki pasywne oraz sygnalizatory bo one są najważniejsze w systemie.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    proszę o dorade. Każdy z Was ma racje . Ca-10 wiem że to nie nowość ale i integra za kilka lat bedzie dziadkiem. Nie zależy mi na powiadamianu GPS i manipulowaniu w centrali przez internet. C-10 być może mi wystarczy . Ale tak naprawde to tylko pieniądze bo cenowo różnią się nie ~300zł (wraz z manipulatorami) ale najważniejsze w tym wątku jest najbardziej ergonomiczne podejście do tematu wjazdu do garażu. Jak wjechać by było mi wygodnie a złodziejaszek miał problem ?

Opis: garaż i cześć przedsionka na poziomie przyziemia reszta na piętrach.
  • Level 25  
    Rozumiem że brama garażowa jest otwierana z pilota więc można by to było wykorzystać. Przy układzie sterującym mechanizmem bramy zamontować przekaźnik który pełnił by rolę czujki dla centralki. Po otwarciu bramy najpierw ów przekaźnik podawał by informację do centralki o tym fakcie a następnie była by przekazywana informacja z kontaktronu o otwarciu bramy. Ta sekwencja jest informacja że chcesz wjechać do garażu ale potrzebujesz więcej czasu na rozbrojenie alarmu wiec jest on w tym przypadku ustawiony na dłuższy czas (musisz zmierzyć stoperem ile dokładnie potrzebujesz aby spokojnie wjechać, wysiąść z samochodu i dojść do manipulatora). Oczywiście rozbroił byś tylko alarm w strefie garażowej. Druga opcja to jest to otwarcie garażu ręcznie, najpierw zostaje naruszony kontaktron więc tą sekwencje centralka traktuje inaczej i przyznaje czas krótszy na rozbrojenie alarmu. Czujkę można wykorzystać aby uruchamiała alarm natychmiastowo. Jak wiesz alarm w strefie garażowej możesz rozbroić z dowolnej innej strefy i na odwrót.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Można jeszcze założyć że rozbrojenie alarmu przy ręcznym otwarciu drzwi garażowych będzie możliwe tylko jak są otwarte. Zamknięcie ich (jak to zwykle złodziej czyni) uniemożliwi jego wyłączenie.
  • Level 19  
    jest okazja by kupic integre32 w tej samej cenie co CA-10 . sprzwdź to w swojej hurtowni
  • Level 19  
    Tomi500 wrote:
    sprawdziłem

Oferta ta dotyczy firm instalacyjnych .
  • Level 10  
    urządzenia jakiej firmy zastosować na bramę wjazdową przesuwaną i garażową segmentową . ( chodzi o jednego pilota )
    a dodatkowo jak to zrobić aby radiolinia ( do czujki zwłocznej) też była obsługiwana przez 1 i ten sam pilot . Więc po pierwsze jakiej firmy i po drugie czy tak się da?
  • User removed account