Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby sygnał telefoniczny przy podłaczeniu dwóch telefonów.

Pth 30 Lip 2006 18:36 2179 8
 • #1 30 Lip 2006 18:36
  Pth
  Poziom 26  

  Witam. Mam w domu dwa telefony podłaczone do jednej linii telefonicznej z tp'sy. Kiedyś wszytko działało dobrze ale od pewnego czasu sygnał jest na tyle niski ze ledwo słychać cokolwiek w telefonie. Podejżewam że przydałoby się jakies uządzonko które wzmacniało by sygnał telefoniczny. - Taki switch tylko, że telefoniczny.
  Istnieje takie coś? może samemu można takie coś zbudowac?

  0 8
 • #2 30 Lip 2006 18:49
  p4v3u
  Poziom 27  

  a jak wpinasz jeden to sie poprawia?
  nie ma znaczenia ile masz telefonow wpietych chyba.
  mozesz centrale kupic

  0
 • #3 30 Lip 2006 19:33
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  To ze masz podłaczone dwa telefony nie ma znaczenia. Sygnał powinien być głosny zarówno w jednym jak i drugim. Przecież jak korzystasz w danej chwili z jednego, to drugi nie obciąża linii. Wyjątek jest wtedy jak jednocześnie dwa są "podniesione", ale mimo to musi być dobrze słychać w obu. Ja tak mam i wiem to z praktyki. Przybliż nieco swój problem, może znajdzie się wyjaśnienie tego stanu rzeczy.

  0
 • #4 30 Lip 2006 19:35
  p4v3u
  Poziom 27  

  a tak btw, ja mam 3 telefony na jednej linii w domu.

  dziala dobrze.

  0
 • #5 30 Lip 2006 20:00
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  Pth napisał:
  Kiedyś wszystko działało dobrze ale od pewnego czasu sygnał jest na tyle niski ze ledwo słychać cokolwiek w telefonie.

  Być może masz na myśli sygnał wywołania, czyli dzwonek?
  Często w starych gniazdach były kondensatory 1u/250V które to należy usunąć (wyciąć). Pamiętam też tzw. ochronniki, gdzie były takie węgielki przekładane miką. Tam też często następowało przebicie i należało po prostu wyczyścić te węgielki i ponownie włożyć między nie mikę.
  Myślę jednak, że u ciebie już nie ma czegoś takiego.:|
  Być może jeden z aparatów ma uszkodzenie, które wpływa też na drugi aparat. Musisz spróbować podłączyć raz jeden, a potem drugi. To da ci jakiś obraz do dalszych poczynań.

  0
 • #6 30 Lip 2006 21:31
  Pth
  Poziom 26  

  jest tak ze jak wypne w ogóle z linii jeden z telefonów to jest dobrze.
  jeden telefon jaki am to panasonic stacjonarny jakiś tam a drugi to siemens gigaset 3010 z trzema słuchawkami.

  0
 • #7 30 Lip 2006 22:50
  p4v3u
  Poziom 27  

  niezaleznie ktory odepniesz sie tak dzieje?

  0
 • #8 31 Lip 2006 08:40
  PICIA
  Poziom 33  

  są przypadki-sprawdzon ze jeden z aparatów wprowadza takie tłumienie ze korzystanie jest niemozliwe-aby to sprawdzic pomierz napiecie na linii telefonicznej osobno dla kazdego aparatu

  ten który najwiecej powoduje spadek zasilania ponizej 8V stanowi duze obciązenie linii i w efekccie po dopieciu drugiego ten pierwszy teoretycznie ma za słabe zasilanie

  0
 • #9 31 Lip 2006 20:29
  Darektbg
  Poziom 21  

  Rozumiejąc problem, do lini telefonicznej można podłączyć równolegle wiele aparatów telefonicznych. Trzeba wiedzieć, że w spoczynku, gdy słuchawki są odłożone, aparaty te nie obciążają lini w żaden sposób. Na lini panuje wtedy napięcie stałe ok. 48 - 60 V, ale prąd nie płynie. Czyli w tym stanie mozna byłoby teorytycznie podłączyć równolegle dowolną liczbę aparatów.
  Z kolei podczas rozmowy problem związany jest z zapotrzebowaniem aparatu na prąd, ponieważ podczas rozmowy aparat zasilany jest z lini telefonciznej. Po podniesieniu słuchawki aparat pobiera kilkadziesiąt mA, a napięcie na lini spada do wartości nawet kilkunastu woltów. Wydajność prądowa lini jest ograniczona, więc jednoczesnie podniesienie słuchawek w kilku aparatach może spowodować, że dla któregoś aparatu "zabraknie prądu" - nie będzie on mógł prawidłowo działać. Nadmierne obciążenie lini może spowodować wywołanie alarmu w centrali albo poprostu napięcie się zmniejszy
  W tym wypadku najlepszym rozwiązanie wydaje się centralka telefoniczna. Chyba że jeden aparat jest starszego typu a drugi nowy w takim przypadku ten stary aparat może zbyt dużo zżerać prądu.

  Pozdrawiam
  Darektbg

  0