Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża. Co oznacza Groove? Jak zmienić zabezpieczenie?

30 Lip 2006 20:47 1837 8
  • Poziom 12  
    Witam posiadam jużjakiś czas podłączoną do komputera tąwieżę Sony MHC-BX3. I chodzi mi o to że jest tam taki przycisk Groove gdy wcisne wydaje mi sie że uruchamia sie jakiś wzmacniacz albo coś takiego sąlepsze basy itp. ogólnie to jest to co mi odpowiada ale podkręcając głos wieża sie wyłącza ma zabezpieczenie pisze Push Power Protect więc jest to jakieś zabezpieczenie której pojawia sie gdy ma być potężny bas że tak powiem i tu moje pytanie co oznacza to Groove i jak zmienić te zabezpieczenie
  • Poziom 32  
    Pewnie jest to odpowiednik konturu albo przynajmniej same podbicie basu.
    Co do zabezpieczenia, jeśli jakimś sposobem to usuniesz to efektem może być "ugotowanie" końcówki mocy znaczy się jej uszkodzenie a przecież podzespoły made in sony nie są tanie.
    Jeśli podobają się tobie niskie basy to trzeba postarać się o odpowiedni subwoofer dla tej "grajki".
    A na początek trzeba wyczaić punkt "gały", przy którym można się dłużej cieszyć podbiciem basu plus może zapewnienie lepszego chłodzenie końcówki mocy i zasilacza.
  • Poziom 23  
    Jeżli to zabezpieczenie tam jest to napewno nie dla checy. Konstruktorzy je tam wstawili bo pewnie przewidzieli takie "testy" jak Twój. Jeżeli usuniesz to zabezpieczenie, to musisz się liczyć z tym, że uszkodzisz albo wzmacniacz albo głośniki.
    Jak chcesz więcej basu - to tak jak napisał przedmówca - subwoofer.
  • Poziom 27  
    Witam...
    A mi sie wydaje ze bezsensu byloby gdyby producent wymyslil groove i nie mozna by wowczas sluchac muzy na max. mam wieze SONY R550 tez mam GROOVE i po jego wlaczeniu nie pojawia mi sie zadne zabezpieczenie nawet gdy slucham na mx. Pojawia sie natomiast wyzej wspomniany napis na wyswietlaczy gdy przypadkowo zewre kable glosnikowe lub podlacze glosnik o nizszej impedacji.

Kolego Kochan, czy dzieje sie tak od zawsze (on nowosci) czy od pewnego czasu?? Moze glosniki sie troche nadpalily i zmniejszyla sie ich rezystancja?
    Druga sprawa to czy dzieje sie to zawsze przy tej samem glosnosci i czy zaraz po wlaczeniu wiezy i od razu max glosnosc tez wlacza sie zabezpieczenie??
    Jesli posiadasz omomierz to zbadaj rezystancje kazdej kolumny glosnikowej z osobna, prawidlowa rezystancja podana jest na plakietce z tylu kolumny, u mnie jest 6 ohm.
  • Poziom 12  
    więc ten groove wyczaiłem niedawno wieże mam gdzieś od 2 lat to sie dzieje przy różnych głośnościach zależne od piosenki jedną moge słuchać na volume 15 a drugą na 12 u mnie też 6ohm
  • Poziom 27  
    Sprawdz omomierzem jaka masz rezystancje kolumny.

Z ta glosnoscia musialbys sprawdzic na tej samej piosence, chodzi mi o to zeby sprawdzic czy powodem zalaczania sie zabezpieczenia nie jest przypadkiem nadmierne grzanie sie koncowki mocy. Przygotuj sobie jakas piosenke i na 'zimnej' wiezy (niech postoi w spokoju 1h) wlacz piosenke z max glosnoscia przy jakiej nie odcina przy groove (zaraz po wlaczeniu wiezy) i niech sobie gra. Jesli po jakims czasie (kilka minut) zadziala zabezpieczenie to prawdopodobnie masz problem z chlodzeniem. Jesli nie, problem lezy gdzie indziej. Mozesz jeslil masz dostep podlaczyc kolumny o impedacji 8 ohm i sprawdzic czy na nich tez wystepuje to zjawisko.
  • Poziom 12  
    ok sprawdze tak jak mówisz a kolumny drugie co są podłączone z tymi orginalnymi 6 ohm mają 4 ohm
  • Poziom 27  
    Czy ja dobrze rozumiem?? masz podlaczone z oryginalnymi kolumnami jeszcze jedne kolumny 4ohm do tej samem wiezy?? Jesli tak to sie nie dziw ze wieza odcina. 6ohm i 4ohm polaczone rownolegle daje w sumie mniej niz 4ohmy i koncowka mocy ktora jest w wiezy przystosowana do 6ohm napewno odetnie sygnal przy wiekszej glosnosci!!
  • Poziom 12  
    ok temat do zamknięcia poradziłem se była to wina źle podłączonych głośników podłączyłem na odwrót i działa wszystko/
    Tak mam tak podłączone jak piszesz więc lepiej podłączyć 2 orginalne głośniki Sony po 6 ohm niż 4 2 soniacza i 2 inne (4 ohm)?