Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Phonocar y-line zamiast fabrycznych glosnikow opla

sliver1 31 Jul 2006 12:19 1393 9
    sliver1
    Level 22  
    po przeczytaniu wielu watkow na forum juz prawie zdecydowalem sie na glosniki phonocar y-line ale mam jeszcze jedno pytanie do osob, ktore posiadaja takie glosniki a wczesniej mialy fabryczne oplowskie i do tego maja wszystko zasilane prosto z radia takiego 40- 50W - czy gra jest warta swieczki?? czy jest zauwazalne polepszenie dzwieku a w szczegolnosci niskich tonow??
    obecnie na radyjku jvc 4x50W przednie 16ki mi charcza juz od polowy glosnosci (25vol na 50 max).
    a moze polecicie mi jeszcze jakies inne glosniczki 16,5 cm do 150zl??
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tylko te tonsile to współosiowe ,a na phonocarach mozna dobry(w granicach cenowych)systemik złożyć.Silver1 nie kupuj nic współosiowego to się nie nadaje do niczego dobrego (chyba ,że jeździsz z głową na wysokości łydek :-) ).Lepiej jakiś woferek(phonocar jak ma być tanio)+ wysokotonowy ze zwrotnicą (wystarczy kondensatorek)na podszybie i już to jakoś gra(przynajmniej jest baza stereo nieosiągalna przy współosiowych zamontowanych w drzwiach).Ile masz kasy doradzimy coś.
    crazy_88
    Level 42  
    moim zdanie zalozenie zestawu odseparowanego bedzie duzo lepszym rozwiazaniem niz glosniki wspolosiowe polecam tazke phonocary sa tanie i dobre
    sliver1
    Level 22  
    kupilem te phonocary, podlaczylem jeden w celu odsluchu i bardzo szybciutko powrocilem do glosnika fabrycznego.
    jakie spostrzezenia?? phonocar gral ciszej, carczal tak samo jak fabryczny czyli od 60% glosnosci, do tego ma taki sztuczny dzwiek.
    PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH CHCACYCH ZMIENIAC FABRYCZNE NAGLOSNIENIE OPLA - PHONOCAR'ÓW NIE KUPUJCIE !!!
    nie dosc, ze lepiej to nie zagra to wg. mnie bedzie gorzej. jak cos to juz w lepsze glosniczki lepiej zainwestowac....
    wszystko testowalem na radiu bez wzmacnacza - JVC 4x50W(4x19W RMS).
    <<80Hz
    Level 15  
    no i masz odpowiedz. radyjko nie daje rady. nie ma bata zeby w dobrze przygotowanych drzwiach i przy zapewnieniu odpowiedniej mocy nie zagraly lepiej niz seria. i jeszcze jedno - po podlaczeniu probowales wszystko zestroic czy tylko wlaczyles na poprzednich ustawieniach? fabryczne opla graja przyzwoicie ale nie przesadzajmy.
    marniu
    Level 25  
    hehe charczą ja słyszałem 3 dni temu podłączone Phonocary w Omedze B do małego wzmaka Alpiny jakieś 45-50 RMS grał świetnie , podłącz pod jakis wzmak to zobaczysz różnice ?
    sliver1
    Level 22  
    podlaczylem pod wieze 2x20W RMS i jest to samo. pozatym to wszedzie pisza, ze glosniki powinny o min. 1,5 raza byc mocniejsze od zrodla wiec skoro maja 35W rms to chyba nie mozna podlaczac ich pod wzmaka 45W??
    marniu - z jakiej seri byly te phonocary w omedze??

Dodano po 6 [minuty]:

<<80Hz wrote:
    no i masz odpowiedz. radyjko nie daje rady. nie ma bata zeby w dobrze przygotowanych drzwiach i przy zapewnieniu odpowiedniej mocy nie zagraly lepiej niz seria. i jeszcze jedno - po podlaczeniu probowales wszystko zestroic czy tylko wlaczyles na poprzednich ustawieniach? fabryczne opla graja przyzwoicie ale nie przesadzajmy.

co do tej mocy to nie wiem bo 19W do glosnikow 35 watowych powinno wystarczyc. pozatym wlasnie gadalem z kumplem, ktory mial kiedys takie same pchonocary i pod pionkiem 27W rms tez nie graly za ciekawie.
    co do strojenia to zbyt wiele opcji nie mam w radiu wiec jedynie co zmienialem to bas, trebel i podbicie.
    <<80Hz
    Level 15  
    niby dlaczego glosniki musza byc wiekszej mocy? ja swoje phonocary (tyle ze tytanium) 70 albo 75w rms napędzam 120w rms kazda parę i jakoś nic sie nie popsulo a jakosc w porownaniu z napedzaniem samym radiem jest nieporownywalnie lepsza. podobnie mam ze wzmakiem ale tam nadwyzka mocy siega ponad 100w rms. - przeciez po to posiadamy regulacje glosnosci i inne tego typu rzeczy aby z nich z glowa kozystac. dzieki posiadaniu nadmiaru mocy osiagamy bardzo wazna rzecz - calkowita kontrole nad ruchem membrany przetwornika. w przypadku braku tej kontroli powstaja ogromne zniksztalcenia - m.in. efekt charczenia glosnikow - nie slyszalem jeszcze charczenia poprawnie zamontowanych glosnikow obciazonych nadmiarem mocy. predzej zwegli sie cewka niz uslyszysz jakiej charczenie (pamietaj ze zestaw odseparowany to nie subwoofer i nie da sie na nim uzyskac oszalamiajacego basu). co do podlaczania wiezy to mam nadzieje ze nie podlaczales luznych glosnikow - w taki sposob sprawdzic mozesz jedynie kondycje fizyczna glosnika bo na pewno nie brzmienie. pozatym jaka jest roznica miedzy 19w a 20w?? pamietaj rowniez ze glosniki produkują nie tylko bas ale rowniez srednice i wysokie, na ktore zapewne nie zwrociles uwagi a seryjnie sa bardzo kiepskie. wiadomo ze po najnizszym modelu phonocara nie mozna spodziewac sie cudow ale na twoim miejscu niebylbym tak szykbki w wystawianiu tak radykalnych opinii. wez na spokojnie pobaw sie jeszcze nimi a na pewno chociaz czesciowo zmienisz zdanie.
    marniu
    Level 25  
    to własnie były te Yellow Line Phonocary , gośc zapłacił za nie 245 pln w stolicy gdzieś w jakims audiofilskim sklepie , gra świetnie pod wzmakiem Alpiny , pamiętaj ze to nie jest subwoofer tylko midbass a to jest wielka róznica , kiedys z kolezka podłączylismy tak dla testu 3 radia pod głosniki Xplod jakies z czerwoną membraną 40 RMS (6x9), Kenwooda model coś 7090 chyba , clariona dxz728r i Sony M 600R i wiesz co zgadnij który grał najlepiej z głośnikami , a najstarszy Kenwood od radia bardzo wiele zależy niestety ?

marniu