Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ignis AWV 618-600 - jak zdjąć łożysko?

31 Lip 2006 14:52 4446 12
  • Poziom 21  
    Mam 6 letnią pralkę i podczas wirowania zaczęła hałasować jak pociąg towarowy, więc pomyślałem - łożyska. Przejżałem forum, i doszedłem do wniosku, że dam radę sam to zrobić. Po rozłożeniu okazało się, że należy chyba trzymać za plastikowy tył i uderzyć (delikatnie) młotkiem i wtedy powinno zejść. Nie ma tam możliwości użycia ściągacza. Jednak wolę się upewnić. Na łożysku nie ma żadnego zabezpieczenia, jest rozsypane z ogromnym luzem. zamieszczam fotki i proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wiataj .
    zdejmij opaskę (na inbus ) , wyjmij tylny płaszcz z bębnem , popryskaj trochę odrdzewiaczem , wkręć ósemką śrubkę i stuk puk , w nią i wyjdzie (whirpulowate pralki mają njcząsciej luz na ośce , poczytaj sobie na forum co z tym zrobić) , potem wygrzeb uszczelniacz i wybij łożyska i oki .
  • Poziom 21  
    Wyjąłem tylną obudowę. Oparłem ją na dwóch stołkach. Polałem WD40, nakręciłem nakrętkę i przez deskę młotkiem zacząłem naparzać i... nic. Nie idzie. poczekam chwilkę, otrę pot z czoła i spróbuje dalej.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Jak masz sztabkę z aluminium lub z miedzi to możesz przez nią uderzać,przez drewno słabo to idzie,wbija się w klocka,w ostatecznosci goły młotek,ale to ostateczność
  • Poziom 21  
    Uff. Wyszło. Teraz pytanie. Jak wyjąć simering. Podważyć śrubowkrętem? I czy trzeba cały ten nagromadzony osad usunąć z bębna?
  • Poziom 24  
    powinien wyjść wybijając łożysko,a jeżeli chcesz wyważyć to czymś mocniejszym
  • Poziom 21  
    Wyszło nawet całkiem łatwo. Jadę po łożyska i simering.
    Czy tę dużą uszczelkę od tyłu bębna też należy wymienić na nową?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Tej uszczelki nie musisz wymieniać , jedynie przed montażem posmaruj silikonem.
  • Poziom 21  
    Złożyłem i chyba wszystko jest w porządku. Jak delikatnie zakręcę bębnem to słychać delikatny pisk od simeringu. Gdy pralka przyśpiesza i wiruje jest już cichutko. Mam nadzieje, że to tak musi być, bo simering się "układa" i za jakiś czas przestanie popiskiwać. Czy mam rację?
  • Poziom 24  
    trzeba bylo przesmarowac jakims mazidlem :D
  • Poziom 21  
    Czyli może być problem jeżeli nie smarowałem niczym?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Nie, nie przeszkadza. Dziękuję wszystkim za pomoc. Post zamykam.