Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony zasilacz w Fergusonie AF-1118SE

31 Lip 2006 17:34 845 6
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie. Mam pytanie, czy ktoś posiada schemat zasilacza do tego konkretnego modelu tunera? Na kilku forach znalazłem kilka schematów do Fergusonów, lecz one nie pasują...
  Z góry sedecznie dziękuję i pozdrawiam...

 • Poziom 35  
  Jak nie ma schematu to ktoś uczynny musi rozrysować , a co takiego się stało ?
 • Poziom 10  
  ...aż wstyt się przyznać, żona zbyt obficie podlała kwiatek, i nadmiar wody poleciał na tuner, wprost na zasilacz... ze wstępnych oględzin widać spalony rezystor R03, i wypalony kawałek druku... niestety nie da się odczytać wartości z rezystora - więc moja serdeczna prośba - może jakiś życzliwy posiadacz tego tunera zrobiłby zdjęcie tego zasilacza, bym mógł ustalić wartość spalonego rezystora...z góry serdecznie dziękuję - zdjęcie proszę przesłać na e-maila: benekpe(malpa)gazeta.pl - pozdrawiam, Bernard z Zabrza.

 • Poziom 35  
  A możesz narysować gdzie ten rezystor , pomiędzy jakimi elementami ? jest szansa że można łatwo dobrać wartość przybliżoną bez szkody dla sprzętu , albo zrób foto z dwóch stron .

 • Poziom 35  
  Na końcu jest złoty pasek , zobacz jakiego koloru jest następny ,troszkę go chyba widać (złoty ?) , i zrób zdjęcie drugiej strony ,nie widać z czym jest podłączony . Dla jakichś informacji dokonaj pomiaru połówek opornika jak najdokładniej ( do miejsca przepalenia ścieżki oporowej ) .
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Przeniosłem z: Schematu/instrukcji...