Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System oświetlania - jaki LED i jakiej mocy?

PESYMISTA 31 Lip 2006 19:56 2197 5
  • #1 31 Lip 2006 19:56
    PESYMISTA
    Poziom 15  

Witam mam zamiar zbudowac maly system oswietlenia na ledach. Tylko tu pojawia sie problem jakie i jakiej mocy. bede wdzieczny za wszystkie opinje i najlepiej zdjecia pojedynczych ledow albo calych modułów oczywiście w akcji:)
    Z góy dzięki i pozdrawiam.

1 5
  • #3 01 Sie 2006 17:22
    PESYMISTA
    Poziom 15  

Przepraszam moja wina. To ma oswietlac calosc tak wiec wnetrze i zewnetrzna czesc ma byc zasilane z akumulatorow ladowanych z paneli slonecznych. Jasnosc nie musi byc powalajaca ale tez zeby tam niebylo tak ciemno ze wlanych nog nie bede widzail.

0
  • #4 01 Sie 2006 18:41
    mar3
    Poziom 16  

Ja przerobilem lampe solarna ktora orginalnie miala swietlowke 4W, aku 6V 800mah i przetworniczke.przerobilem ja na diode Xlamp z kolimatorkiem 15 stopni.
    Lampa swieci z dachu domu, jakies 8m nad ziemia, prad ustawilem na 150ma tak ze swieci cala noc, generalnie to gasnie bo robi sie jasno, swiatla jest tyle ze widac co sie dzieje bardzo dobrze,ktos na forum opisywal ze jego lampa solarna swieci tak ze moze odczytac godzine na zegarku stojac przy lampie...ja odczytam godzine na calym podworku :D srednica plamy swiatla ma jakies 15m :D z dolu wyglada jak gwiazda i niezle daje po oczach :D swieci mniejwiecej jak ksiezyc w pelni tylko ze cieplejsszym kolorkiem

0
  • #5 03 Sie 2006 19:09
    PESYMISTA
    Poziom 15  

Mar3 a mozna prosic o jakies zdjecia obrazujace jasnosc najlepiej z porownaniem do jakiejs latarki.

0
  • #6 09 Sie 2006 13:18
    j.kosciolek
    Poziom 11  

Przy kupnie diod mocy proponuję zwrócić uwagę jaką światłością charakteryzuje się dioda. Najbardziej miarodajne są lumeny. Nie należy się sugerować watami. Moc podawana w watach mówi nam tylko o tym ile dioda pobiera mocy z zasilania. Zdarza, się że tania chińska dioda o mocy 3W świeci słabiej od markowego produktu o mocy 1W !!!
    Najlepsze obecnie światłości w białym kolorze w seryjnej produkcji uzyskuje amerykańska firam Cree 47lm/W diody tej firmy to wspomniane w tym poście Xlampy.
    Dobre też są produkty Luxeona.

0