Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie jest filtr gazu? Instalacja Lovato.

31 Lip 2006 22:19 11089 3
  • Poziom 10  
    Witam. Przeczytałem wiele postów na temat instalacji lpg i nie znalazłem informacji gdzie znaj duje się filtr gazu. Mam instalację Lovato , parownik z elektrozaworem ,zbiornik toroidalny również z elektrozaworem.Przyglądałem się im wiele razy , ale nie widzę gdzie może być filtr.Muszę go koniecznie wymienić i spuścić kondensat z parownika, bo silnik zaczyna midziwnie się zachowywać na gazie.Dziękuję :?:
  • Poziom 18  
    witam
    daruj sobie wymianę samemu , jedz do warsztatu koszt ok 25 żł z wymiana bo może sie to źle dla ciebie i twojego autka skończyć
    ostatnio kolega wymienił sam i 3 dni pojeździł a teraz stoi spalony na podwórku
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Filtr gazu w instalacjach 1 lub 2 generacji znajduje się w elektrozaworze lpg na przewodzie wysokociśnieniowym doprowadzającym gaz ze zbiornika do reduktora parownika i może być umieszczony w pobliżu lub wprost przykręcony do reduktora .Sam filterek jest umieszczony w dolnej części elektrozaworu .Nie wolno nic robić jeśli silnik nie jest zimny i gdy występuje jakiekolwiek zagrożenie pożarowe iskra wysoka temperatura nie mówiąc o paleniu papierosów a także na kanale .Przed przystąpieniem do wymiany najlepiej wcześniej zakręcić zawór na zbiorniku uruchomić silnik i czekać aż wypali gaz z przewodów .Po wymianie koniecznie sprawdzić szczelność .A swoją drogą to pierwszy raz lepiej zlecić wymianę i przy okazji można się nauczyć .
  • Poziom 24  
    "mazut" z parownika spuszczasz odkrecajac srube na reduktorze. Jesli ta instalacja to taka jaka mialem, to na reduktorze masz dwa pokretla. Jedno doregulacji wolnych obrotow, a drugie to zatyczka, po wykreceniu ktorej splywa breja z parownika. Powinna byc na dole parownika , czyba ze ktos krzywo go zamontowal.
    Filtr gazu jest jak to bylo wczesniej napisane w obudowie elektrozaworu gazowego - latwo zlokalizowac, podlaczony rurka do parownika, zapewne niedaleko niego. Pod spodem ma taka "banke", ktora zdejmuje sie odkrecajac srube od spodu, przechodzaca centralnie przez banke. Tylko uwazaj zeby przy okazji nie pospadaly uszczelki, a przy okazji sprawdz ich stan (mi kiedys po zdejmowaniu i zalozeniu spowrotem uciekal gaz, okazalo sie ze gumka pod sruba pekla). Tylko pamietaj, jak to bylo napisane, by wczesniej zakrecic zawor na butli i pozbyc sie resztek gazu z rurek. A potem wszystko szczelnie zamontowac, zeby gaz nie lecial, bo moze byc pozar w czasie jazdy.