Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C25 i brak dzwonka

31 Lip 2006 22:46 692 2
  • Poziom 10  
    Stary dobry telefonik.
    Nie zmieniam na inny bo ten mi wystarcza, ale mam z nim problem w postaci braku dzwonka. Jak ktoś do mnie dzwoni to włącza się podświetlenie, pisze, że ktoś dzwoni ale brak dźwięku. Dźwięk klawiszy jest ok. Głośność ustawiona jest na maksa. Nawet jak wejdę w opcję wyboru melodyjki też jest cisza.
    PS.
    Jak ktoś do mnie dzwoni to następuje takie ciche "pyknięcie", jak przyłożę aparat do ucha to coś tam gra.
    Co to może być za przyczyna?
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Być może jest to jakieś uszkodzenie głośnika, bo za tony klawiszy jest odpowiedzialny tam mały głośniczek z przodu w słuchawce a za melodyjki głośniczek z tyłu. Jest on doczepiany do płytki za pomocą kabelka, być może ten właśnie kabelek wyskoczył przy jakimś większym wstrząsie a może przypadkiem jakoś zamokła ta tylna część, co mogło również spowodować uszkodzenie głośniczka. Możnaby rozebrać i sprawdzić ale jest trochę problemu z rozbieraniem tego telefonu. A jeśli to nie to, to może być wina elektroniki, jeśli chodzi o soft, to zawsze jakoś można popróbować ale jeśli poszło coś więcej, to trudno się mówi.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzięki. Poradziłem sobie. Wywaliłem dławik (cewkę) przy klawiaturze i jest dźwięk. Bez dławika jest cichszy - ale jest.