Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes sprinter 412, brak kierunkowskazow w przyczepie

01 Sie 2006 08:30 2843 4
  • Poziom 10  
    witam

nie dzialaja mi kierunkowskazy w przyczepie gdy ja podlacze do samochodu mimo, ze w samochodzie dzialaja. resta swiatel dziala idealnie.

skad wychodza dwa przewody kierunkowskazow, ktore ida do gniazda przylaczeniowego przyczepy?

wszystkie przewody poza kierunkowskazami sa laczone w tylnej czesci samochodu natomiast zasilanie kierunkowskazow idzie do gniada przyczepy w grubej wiazce kabli od samego przodu samochodu. nie moge zlokalizowac miejsca z ktorego one wychodza i prze to nie wiem co uleglo awarii.

moze ktos wie gdzie sa podlaczone kierunkowskazy, albo czego to jest wina, ze one nie dzialaja?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    w tablicy bezpieczników powinien być bezpiecznik gniazda przyczepy;
    wiązka biegnie do przodu ponieważ samochody od roku 20xx wyposażone w hak holowniczy powinny mieć na tablicy kontrolkę informującą o działaniu kierunkowskazów przyczepy (ew przyłaczenia przyczepy)
  • Poziom 10  
    z tego co mi wiadomo to wszystkie wtyczki mają jednakowe podłączenie musisz sprawdzić na których bolcach powinny być kierunki i sprawdzić czy dochodzi tam prąd bo wina może też być w przyczepie jak masz możliwość to spróbuj podczepić inną przyczepę
  • Poziom 18  
    hm a poco zaraz targać inną przyczepę , weź poprostu miernik podepnij pod masę i bolec od kierunka i włacz kierunki i juz bedziesz widział czy to wina instalacji w aucie
  • Poziom 10  
    Wielkie dzieki gulinski - bezpiecznik w sumie znalazłem pod siedzeniem kierowcy chodz centrala jest w kierownicy, ale za pomoc dziekuję :) punkciki wędrują do Ciebie

Pozdrawiam