Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Europejski lider sprzeda篡 techniki i elektroniki.
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

przep造wowy podgrzewacz wody primus- problemy

mishka 01 Sie 2006 11:47 2307 3
  • #1 01 Sie 2006 11:47
    mishka
    Poziom 2  

Mamy przy prysznicu 豉zienkowym zainstalowany od roku w.w. przep造wowy ogrzewacz wody EPJ.P - 5,5. Ostatnio "wywali這" w nim bezpiecznik i oczywi軼ie zamiast ciep貫j p造n窸a zima woda. Przy wy陰czniku termicznym jest taki przycisk i po w陰czeniu go dzia豉這 wszystko ok. Ale zdarza sie to coraz cz窷ciej. Jaka mo瞠 by tego przyczyna?
    Jego w豉軼iwo軼i:
    Moc zmianowa 5,5 kW
    napi璚ie zmianowe 230v
    nominalny pob鏎 pr康u 24A
    min ci. wody dop造waj帷ej 0,12 MPa
    stopie ochrony IP 25
    punkt w陰czenia grzania 2,2 I/min
    pr康 znamionowy wy陰cznika nadpr康owego 25 A

Czy mog mie na to wp造w cz瘰te skoki ci郾ienia wody albo brak wody w og鏊e. W mojej miejscowo軼i przeprowadzane s obecnie roboty wodno-kanalizacyjne. Ulice s rozkopane i k豉dzione s rury kanalizacyjne, przez co niemal codziennie odcinaj nam wod albo pr康. Jak w takiej sytuacji post瘼owa by zupe軟ie nie uszkodzi urz康zenia, na co zwraca uwag?
    Prosz o rady ale zrozumia貫 dla kompletnego laika w dzidzinie elektryki.
    Dzi瘯uj

• #2 01 Sie 2006 14:08
    K.Krzysztof
    Poziom 11  

Witam.
    Po mojemu s to typowe objawy "zakamienienia" si grza趾i. Identyczne objawy mo積a spotka w czajnikach elektrycznych.
    - Przyczyna - jako嗆 wody
    - Rozwi您anie - rozebra urz康zenie i oczy軼i grza趾 z osadu i kamienia. Powinno pom鏂 na jaki czas.

Powodzenia

• #3 01 Sie 2006 16:00
    Jan.dg
    Poziom 21  

Na 100 procent winny jest brak wody dlatego wybija czujnik termiczny.Analogiczna sprawa jak w czajniku do podgrzania wody jak wlaczysz bez wody to terz trzeba skasowac czujnik termiczny

• #4 02 Sie 2006 23:02
    mishka
    Poziom 2  

Dzi瘯i serdeczne za odpowiedzi. Uspokoili軼ie mnie bo ju my郵a豉m 瞠 to ustrojstwo sie zepsu這.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME