Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta Bizhub C 250 - regeneracja

01 Sie 2006 12:27 4186 10
  • Poziom 16  
    Witam czy istnieje możliwość regeneracji w tej maszynie chodzi głównie o chip zliczajacy ?? Czy juz ktos to robił w tych maszynach ??

• Poziom 43  
    tu jest ktoś kto twierdzi że do c 350 potrafi wgrywać - więc może i do c 250 da radę

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2576238&highlight=#2576238

to o czym mówisz to nie regeneracja tylko kasowanie licznika materiału eksploatacyjnego
  • Poziom 14  
    Witam. Wszystko da się zrobić. Skoro ktoś to wgrał to można zgrać i wgrać ponownie, wystarczy mieć odpowiedni programator. Ale można też wyłączyć blokowanie bębnów w kodach serwisowych. Jeśli chcesz koniecznie wgrać nowe wsady do chipów to pisz na pw myślę że się dogadamy.
  • Poziom 16  
    OK zgodzę się ze źle to nazwałem ale tu nie chodzi o terminologię jak juz ktoś powiedział POLAK potrafi. Każdy szuka jakiegoś rozwiązania narazie mam jedną taka maszynę na serwisie ale jak będzie ich więcej to koszta można znacznie obniżyć :) pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam !!!

W C350 jest prosto przeprogramowac, natomiast w c250 jest troche inny układ (podobny w MC24XX i PP 13XX) - z tego co wiem to nikt jeszcze na forum sie nie pochwalil jak to zrobic ...

Chetnie się wymienie doswiadczeniami z kims kto rozpracował już c250 ...
  • Poziom 16  
    Witam właśnie się będę zabierał do zgrywania dobrego chipa i potem wgram na ten juz zuzyty zobaczymy jakie będą efekty i czy jest to wogóle możliwe :) pozdrawiam
  • Poziom 17  
    eeeeeeeee tam ja to i tak rozwaliłem już dla kolegi z Gdańska kolorek czarny i jeden - błękit i po 5 min ma już wszystkie kolory RGB
    see
  • Poziom 16  
    Wyjaśnij bo nie kumam :)
  • Poziom 17  
    przesłał mi ktoś kostkę BIZHUB C350 i ją zmodyfikowałem na 99,9% mam nadzieję że stworzyłem klona czystego dla koloru BLACK
    dziś wyślę i czekam na wieści czy maszyna wystartowała
    mam też rozpracowane kolory RGB ale kostki są inne takie z czarnymi plastikowymi korpusami
  • Poziom 16  
    Tak 350 można zrobić ale tu chodzi o 250 :) Jeszcze powiedz jaki masz programator do tego :)
  • Poziom 11  
    kolego Tomba w c350 jest system CMYK a nie RGB (jak w większości maszynach drukujących).
    Kości do C350 były rozpracowane już dużo wcześniej niż pojawiła się sama maszyna, bo jej poprzednik (CF2002) posiadał takie samo rozwiązanie (nawet biny są takie same!!).
    C250 ma chipy oparte na pamięci 1wire firmy Dallas, i nie tak łatwo je zaprogramować.
    Ale podobno można.
    Mi się jeszcze nie udało.

Polecam temat na tym forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic154943.html