Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plamy na matrycy monitora LCD

Adabet 01 Sie 2006 17:17 9568 6
  • #1 01 Sie 2006 17:17
    Adabet
    Poziom 10  

Mam monitor LCD "SONY SDM X82" Na matrycy, w środku ekranu mam delikatne ciemne plamy. Czy ktoś zna może metodę na pozbycie się tych plam? Cudem udało mi się rozebrać monitor dotarłem nawet do warstw matrycy, ale nie bardzo wiem co dalej... Bardzo proszę o pomoc.

1 6
  • #2 01 Sie 2006 19:38
    Kalik
    Poziom 24  

Obawiam się, że pozbycie się tych plam będzie kłopotliwe, takie kwiatki powstają przez zbyt mocne naciśnięcie np. palcem na matrycę.

0
  • #3 02 Sie 2006 08:50
    Adabet
    Poziom 10  

Dziękuję za zainteresowanie, ale odpowiedź jest dla mnie mało zadowalająca. Czekam na bardziej konstruktywne odpowiedzi...
    Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Sie 2006 14:39
    Pablo1964
    Moderator

Według mnie odpowiedź Kalika była właśnie konstruktywna. On jedynie nie chciał użyć słowa "niemożliwe".

0
  • #5 03 Sie 2006 19:59
    0__0
    Poziom 30  

Nieusuwalne - takie uszkodzenia przypominajace siniaki to uszkodzenia mechaniczne i sa typowe dla szrotowego sprzetu sprowadzanego z zachodu przez naszych operatywnych importerow. Z monitorami uzywanymi a szczegolnie uszkodzonymi
    ktore sa warte pare euro nikt sie na zachodzie nie cacka i nie pakuje kazdego w osobny kartonik+ styropian tylko wedruja po kilkanascie sztuk w pudlach ulozone luzem i wowczas powstaja takie uszkodzenia.

0
  • #6 05 Sie 2006 16:27
    Teleplanek
    Poziom 13  

w niektórych monitorach jest mozliwe "rozmasowanie" MAŁYCh plamek szmatką. Nalezy wykonywac okręzne ruchy na plamie i w jej pobliżu. przed tym ustaw tło na szare bo najlepiej wlasnie na tym tle widac plamy. Nie jest to pewny sposob na usunięcie plamy bo zalezy od rodzaju matrycy... warto sie przekonac

0
  • #7 09 Sie 2006 10:04
    Adabet
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za pomoc.

0