Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie objawy daje lodowy korek na kapilarce klimatyzatora ?

gidus 01 Aug 2006 19:21 2377 2
    gidus
    Level 10  
    Witam wszystkich,

pytanie jak w temacie, a dotyczy split-a Hyundai HAC GS12HRC. (12000 BTU) Tak wiem, straszna chińszczyzna. Teraz jestem mądrzejszy i nie kupiłbym drugi raz tego badziewia-ale trudno stało się. Chociaż w środku sprężarka Samsunga.
    Jakiś tydzień temu kupiłem urządzenie, zadzwoniłem do kilku firm zajmujących się instalacją- wszędzie terminy odległe a i cena nieciekawa.
    Wkurzyłem się (klimatyzator nie podłączony a ja mam w mieszkaniu 31 stopni), a że jestem dość sprawny techicznie - zainstalowałem sam urządzenie- tak znam skutki, utrata gwarancji itd.

Instalacja przebiegła zgodnie z opisem:
    http://arbiter.pl/galeria/klimatyzacja

Niestety nie miałem pompy próżniowej (dopiero teraz wpadłem na pomysł, żę mogłem zadzwonić po serwisanta od lodówek - oni też mają
    pompy próżniowe, tak jak pisałem najbliższy termin we Wrocławiu w firmach od klimatyzatorów to koniec sierpnia). Zatem usunięcie powietrza odbyło się poprzez "wypchnięcie".

Problemem jest moim zdaniem zbyt głośna praca jedn. zewnętrznej.
    Odnoszę wrażenie, że po ok. 2-3 min. od włączenia zaczyna pracować znacznie głośniej. Temp. przy wylocie to ok. 8-9 stopni. Nie chciałbym zarżnąć sprężarki. Jak sprawdzić czy wilgoć z powietrza, które pozostało w instalacji nie zatyka całego układu ? Zmierzyć ciśnienie pracy ? A jakie powinno być ? 0.65 MPa ? W przyszłym roku przed sezonem napewno wezmę fachowca na przegląd, a w tym roku to trochę bez sensu - sezon się kończy.

pozdrawiam Gidus

Moderated By skryn:

Przeniosłem z "AGD i Systemy Grzewcze".

[28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Ravenq
    Level 11  
    Wiec tak po pierwsze jezeli wypchnales powietrze przepuszczajac freonem uklad to nie sadze zeby zostalo cos powietrza w ukladzie po za tym jest filtr przed kapilara i powinien jakas resztke zlapac jezeli by sie pojawila.Piszesz ze masz okolo 8 stopni na wydmuchu moim zdaniem to jest bardzo dobra temperatura a z glosna praca sprezarki to niektore tak glosna chodza jezeli pochodzi troche i sie nagrzewa skraplacz
    to cisnienie wzrasta i moze glosniej pracowac sprawdz na jednostce zewnetrznej czy rurka ciensza nie poci sie jezeli sie poci to jest za malo gazu rurka grubsza czyli ssaca powinna byc zimna odwrotnie jezeli klimatyzator ma grzanie.Sadze ze jest wsztsko OK i nic ci nie zatyka ukladu najlepiej to sprawdzic oczywiscie zapinajac manometr.
    gidus
    Level 10  
    Witam, dziękuję za pomoc. Poczekam, na wiosnę wezmę fachowca.

pozdrawiam Gidus