Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 5L, błąd zacięcia papieru ?!

01 Aug 2006 20:38 1822 11
 • Level 15  
  Witam,
  kupiłem używaną. Zainstalowałem, wydrukowała sie strona testowa i zaświciła się pomarańczowa dioda zacięcia papieru. Gdzie są czujniki papieru ? Jeden widzę w okolicach separatora, z tego co wiem jest jeszcze jeden pod fuserem, ale gdzie on jest i jak się dobrać do niego ? Są jeszcze inne ?
  Pozdrawiam
 • Photocopiers specialist
  nie nie ma jest tylko wejścia koło separatora i drugi wyjściowy przy piecu. najłatwiej sie do niego dobrac poprzez zdjęcie obudów
 • Level 19  
  Jest jeszcze czujnik obecności papieru, który też dobrze wyczyścić, oraz czujnik zamknięcia klapy i obecności kartrigea, który to znajduje się obok lasera.
  Rozkręć drukarkę i dobrze wyczyść.
 • Level 27  
  Aby go zobaczyć nie trzeba nic ściągać, ale jeśli już, to wystarczy tylko przednią klapę zdjąć i już go widać (na samym dole na środku tuż koło wałka dociskowego). Oba wspomniane nie mogą być zawieszone i oba muszą swobodnie sprężynować.
  Pozdrawiam
 • Level 14  
  jesli to drukarka uzywana to radze jeszcze przeczyscic wszystkie styki izopropanolem....moze cos nie laczyc....a czujniki papieru przedmuchac sprezonym powietrzem..
 • Level 15  
  Janusz.P wrote:
  nie nie ma jest tylko wejścia koło separatora i drugi wyjściowy przy piecu. najłatwiej sie do niego dobrac poprzez zdjęcie obudów

  Ale w którym miejscu on jest. Obudowę zdjąłem, wszystkie inne czujniki widać i je przeczyściłem, tego jednak nie widzę. Trzeba chyba wyjąc grzałkę ?
 • Level 19  
  Wyjmować grzałki nie trzeba aby go zobaczyć.
  Ale dla wygody zdejmij rolke wyjściia papieru oraz górną obudowę fusera.
 • Printers specialist
  Parę tygodni temu trafiłem na taka drukareczkę, która miała praktycznie na maxa wytarte flagi obydwu czujników i objawy były podobne... za nim do tego doszedłem to się troszkę pomęczyłem. Sprawdź czy flagi nie są zbyt starte na krawędziach, które są bezpośrednio "atakowane" przez papier. Poza tym jesli kartka wyszła po wydruku strony testowej i masz komunikat zacięcia to stawiam na czujnik fusera. Pozdrawiam.
 • Level 15  
  Bingo. Czujnik pod fuserem, ale pomogło dopiero spryskanie czystym alkoholem. Niestety jak mawiają starzy ludzie, "jak nie urok to ..." Teraz mam błąd promienia ?!! Skąd i dlaczego, skoro laser działał.
  Czy może mieć to zwiazek z naciskaniem switcha na płycie pod czujnikiem papieu, o którym mowa powyżej ?
 • Level 14  
  jesli chodzi o laser to czyszczac drukarke...latwo mogles go zabrudzic, zakurzyc...jesli sie nie boisz wykrec laser i sucha szmatka przeczysc lustra...powinno pomoc
 • Level 27  
  Czujnik papieru czujnikiem papieru, a laser skaner laser skanerem. Zacznij jak powiedziano wcześniej od dokładnego wyczyszczenia luster i motor skanera.
  Pozdrawiam
 • Level 15  
  Okazało się, że to nie usterka, tylko brak całej wiedzy o budowie tej drukarki. Otóż po wyczyszczeniu czujnika papieru pod fuserem, próby robiłem bez obudowy, na ręcznej symulacji obecności obudowy. Jak już zabrałem się do ogladania stanu modułu lasera, zayważyłem, ze pomiędzy diodą lasera a lustrem jest mechaniczna przegroda, która odsuwana jest po domknięciu obudowy