Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1.6 1996 na gazie brzytew na benzynie kicha

01 Sie 2006 21:54 1722 6
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie na gazie śmiga jak złoto na benzynie dusi się obroty skaczą resetowanie komputera nic nie daje błędów na komputerze nie wykazało wymieniłem świece ,przewody sprawdziłem podawanie paliwa na wtrysk wszystko w normie pomysły już mi się skończyły pomocy
  • Poziom 12  
    mój brat miał to samo okazało się że sonda padła
  • Poziom 14  
    No nie wiadomo jaki to silnik, ale stawiałbym na ciśnienie paliwa (pompa ewentualnie filtr) ale do tego trzeba mieć specjalny zegar.
    Co do sondy Lambda, to sądzę że autor jako elektronik wie jak ją sprawdzić czy nawet symulować.
    Jedno wiadomo,że wymieniono bez pomiarów na "ślepo" i świece i przewody zapłonowe a być może to był zbędny wydatek i stówka przepadła.
  • Poziom 10  
    Podobnie miałem w moim kadeciku swego czsu. Odłącz silniczek krokowy ! i sprawdź dopływ powietrza do filtra...
  • Poziom 11  
    Witam !
    Ja miałem identyczny problem ze swoją Nubirą. Na gazie cacy a na benzynie :brak wolnych obrotów, na rozgrzanym niestabilne, po dodaniu gazu silnik dusił się, kichał, gasł. Szukałem wielu przyczyn, wymieniłem pół elementów sterowania silnikiem, filtry, świece, przewody WN( pomimo braku jakiegokolwiek kodu błędów w pamięci komputera) i wreszcie pomogło mu wlanie do benzyny preparatu do czyszczenia wtryskiwacz( koszt ok.18 zł ).
    Po przejechaniu trasy ok 250 km na samej benzynie silnik odżył, chodzi jak nowy. Wolne obroty książkowe, na obroty wkręca się- malina. Po prostu były zanieczyszczone dysze wtryskiwaczy. Warto spróbować- koszt niewielki. Dodam, że spece? chcieli mi wymieniać komputer. Trzymaj się.
  • Poziom 12  
    Problem rozpracowałem a był po stronie płynu chłodzącego silnik W zbiorniczku wyrównawczym było go za mało dolałem około 300ml zresetowałem komputer i silnik ruszył z kopyta. Za pomoc wszystkim dzięki....