Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 1.6 1996 na gazie brzytew na benzynie kicha

borokrzycho 01 Sie 2006 21:54 1524 6
  • #1 01 Sie 2006 21:54
    borokrzycho
    Poziom 12  

Tak jak w temacie na gazie śmiga jak złoto na benzynie dusi się obroty skaczą resetowanie komputera nic nie daje błędów na komputerze nie wykazało wymieniłem świece ,przewody sprawdziłem podawanie paliwa na wtrysk wszystko w normie pomysły już mi się skończyły pomocy

• #3 01 Sie 2006 23:30
    krypel2
    Poziom 11  

mój brat miał to samo okazało się że sonda padła

• #4 02 Sie 2006 00:13
    Kropelka-Bogdan
    Poziom 13  

No nie wiadomo jaki to silnik, ale stawiałbym na ciśnienie paliwa (pompa ewentualnie filtr) ale do tego trzeba mieć specjalny zegar.
    Co do sondy Lambda, to sądzę że autor jako elektronik wie jak ją sprawdzić czy nawet symulować.
    Jedno wiadomo,że wymieniono bez pomiarów na "ślepo" i świece i przewody zapłonowe a być może to był zbędny wydatek i stówka przepadła.

• #5 03 Sie 2006 13:02
    toledo94
    Poziom 9  

Podobnie miałem w moim kadeciku swego czsu. Odłącz silniczek krokowy ! i sprawdź dopływ powietrza do filtra...

• #6 03 Sie 2006 13:56
    mekong1
    Poziom 10  

Witam !
    Ja miałem identyczny problem ze swoją Nubirą. Na gazie cacy a na benzynie :brak wolnych obrotów, na rozgrzanym niestabilne, po dodaniu gazu silnik dusił się, kichał, gasł. Szukałem wielu przyczyn, wymieniłem pół elementów sterowania silnikiem, filtry, świece, przewody WN( pomimo braku jakiegokolwiek kodu błędów w pamięci komputera) i wreszcie pomogło mu wlanie do benzyny preparatu do czyszczenia wtryskiwacz( koszt ok.18 zł ).
    Po przejechaniu trasy ok 250 km na samej benzynie silnik odżył, chodzi jak nowy. Wolne obroty książkowe, na obroty wkręca się- malina. Po prostu były zanieczyszczone dysze wtryskiwaczy. Warto spróbować- koszt niewielki. Dodam, że spece? chcieli mi wymieniać komputer. Trzymaj się.

• #7 04 Sie 2006 10:57
    borokrzycho
    Poziom 12  

Problem rozpracowałem a był po stronie płynu chłodzącego silnik W zbiorniczku wyrównawczym było go za mało dolałem około 300ml zresetowałem komputer i silnik ruszył z kopyta. Za pomoc wszystkim dzięki....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME