Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem sprzętowy z instalacją Windows XP SP2

tomsel 01 Aug 2006 22:09 3304 5
    tomsel
    Level 12  
    Witam niedawno postanowilem zmodernizowac komputer i niestety spotkal mnie problem. Kupilem plyte glowna ASUS P5VDC-MX, procesor P4 3ghz (531) , dysk twardy WD 160gb sata2 i pamiec ram 256.
    Problem polega na tym ze podczas instalacji windowsa xp sp2 czesto pojawia sie blad "kernel data inpage" gdy juz po kilku probach zainstaluje sie to rowniez jest ten blad po uruchomieniu aplikacji np nero przy wypalaniu plyty lub kowersji pliku na cd audio (KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR) a po paru godzinach system juz nie wstaje robi sie tylko czarny ekran i nic. nawet awaryjny itp nie wchodzi.
    to wszystko mam na gwarancji tylko co moze byc przyczyna. ram raczej wykluczam poniewaz w innej plycie chodzi dobrze. dysku ani plyty nie mam jak sprawdzic. a gdy oddam plyte glowna na gwarancji i stwierdza iz jest dobra bede musial zaplacic. co radzicie? czy to wina dysku czy plyty.
    Zasilacz tez juz wymienilem obecnie mam 450watt Orion. pamiec ram sprawdzona memtestem oraz dzialala przedtem bez problemu w plycie Gai865pe.
    tomsel
    Level 12  
    hmm a jak wylaczyc niby w biosie Asusa?

"..W BIOS należy wyłączyć opcje związane z pamięcią, takie jak buforowanie lub przesłanianie"
    ?
    zachej
    Level 17  
    witma, ja tez mialem podobny problem... a wina tkwiła w dysku twardym.
    Pousuwalem wszystke partycje, stworzylem wszystko na nowo i działało, nie wyskakiwal juz niebieski ekran.
    Zdarza sie tak także, jeżeli jakies sterowniki nie są odpowiednie do sprzętu (nie powinno sie tak dziac przy instalacji win xp sp jesli chdozi o sterowniki).

Miałem taki probelm takze w momencie, jak tuz po instalacji ładowalem w system wszelkie niezbedne programy nie robiac restartu (sterownki do grafiki/ nero/ direct x/ open gl/ divx/ itp).
    tomsel
    Level 12  
    no i dalej sie mecze z tym samym. wymienilem tasiemki. wlaczam film do konwersji w nero vision i.. "kernel data inpage error" i tak za kazdym razem.
    slyszalem ze dyski sata sa dosc awaryjne aczkolwiek nigdy tez nie wierzylem chipsetom via. i znow wracam do punktu wyjscia co oddac na gwarancje dysk czy plyte...

ps niestety nie mam mozliwosci podpiecia innego dysku w celu sprawdzenia