Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupie przetwornice napięcia 12Vdc na 230Vac P=600W

MarcinP 02 Sie 2006 20:01 1047 3
    MarcinP
    Poziom 16  
    Jak w temacie najlepiej w województwie dolnośląskim (najlepiej w legnicy)
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  
    Kup UPS-a, tam są takie przetwornice gotowe (+ akumulator, który w UPS-ie może być padnięty, wtedy zakup za grosze + koszty transportu ...)
    Zobacz tu:
    http://www.allegro.pl/item118736130_ups_eta7200_eta_7200_uszkodzony_akumulator.html
    Czym chcesz to zasilać? akumulator samochodowy 12V50Ah ma w sobie energię 600Wh, ale obciążony az taką mocą jest w stanie popracować jakieś 20 minut. Moc 600W przy 230V i trochę więcej przez wiele godzin może Ci dać mały spalinowy generator prądorwórczy, np taki:
    http://www.ariespower.com.pl/main1024/agregat...bby_model.php?grupa=Home%20and%20Hobby&id=180
    są również tańsze oferty na Allegro ...
    MarcinP
    Poziom 16  
    Dzieki za pomysła z ups-em, do auta chce go wrzucić potrzebuje zasilic kopresor (pobór mocy 400W). mysle że przetworniczka 600W-towa bedzie odpowiednia, martwi mnie jedna żecz gdzieś tam wyczytałem ze ups służy do zasilania urządzeń o charakterze pojemnościowym, kompresor to silniczek czyli indukcyjny i jak by było mało prąd rozruchowy spory, ciekawe czy ruszy?

Pozdrawiam Marcin
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  
    UPS-y zasilają najczęściej takie urzadzenia, jak komputery, drukarki, monitory ...
    Gdzie tu charakter pojemnościowy? Ktoś puścił w świat dziwną wiadomość, pewnie też agent od Gilowskiej ...
    A może zamiast tracić moc na przetwarzanie, lepiej by było zainstalować w kompresorze silnik na 12V? Na przykład przewinięta prądnica (nie alternator!) od "Malucha". Najprościej jest jednak użyć gotowego agregatu prądotwórczego, dałem Ci link, a na Allegro go kupisz za parę stówek ...