Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ABS. VW Passat 94r. B4 Kombi 1.9TD AAZ

02 Sie 2006 20:46 5620 14
  • Poziom 15  
    Czasami ABS działa a czasami nie. Po podpięciu do komputera wyświetla błąd:

276 Zawór wylotowy ABS tylny lewy-N136
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    Po każdym skasowaniu błędu znowu się powtarza, a czasami chodzi przez tydzień OK i potem znów to samo. Moje pytanie, gdzie jest ten zawór, bo może jest tylko wtyczka obluzowana. Tą wtyczke przy pompie hamulcowej sprawdzałem (wyciągałem i wkładałem parokrotnie) i nic nie pomogło. Wtyk przy samym sterowniku abs (pod siedzeniami z tyłu) też tak samo sprawdzałem i nie przyniosło to żadnych rezultatów. Prosze o pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Czy można prosić dokładniej gdzie "centralka elektrohydrauliczna" się znajduje w tym samochodzie? jak ta centralka wygląda?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Czyli u mnie otwierając maske jest to po prawej stronie. dochodzi tam wtyczna paronasto pinowa?. to w takim razie wyciągałem i wkładałem ją i nic to nie pomogło. Czy to jest wogule rozbieralne? Czy ktoś spotkał się z takim błędem? Bo pszeszukując forum nie znalazłem ani jednego posta z takim błędem "N136".
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    W jakim programie moge wykonać taki test "VAG1552->test elementów wykonawczych->zawór wylotowy tylny lewy".
    Bo mam program "VAG PL 1.05"
    Jeszcze pytanie, gdzie ma zmierzyć jego opór? Na tym wielopinowym gnieździe znajdującym się na tej centralce elektrohydraulicznej? Nie mam żadnego schematu do ABS w tym aucie. Ogólnie mało jest jakichkolwiek schematów do B4.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    dziękuje za zainteresowanie i czekam do jutra na schematy.
  • Poziom 15  
    Jest ten temat naprawialny nie jest to wina zaworu tylko taśmy łączącej zawór z złączem . Jak będziesz składał to przed zamontowaniem ABSu posprawdzaj wszystkie połączenia. Ta tasiemka jest z tego roku krucha.
  • Poziom 15  
    Dziękuje za rady. Jutro sprawdze ten zawór i tą taśmę.
  • Poziom 16  
    ja mam taki sam problem ABS u mnie raz działa a raz nie. mozecie dokładnie napisać w którym miejscu jest ta tasiemka która łączy zawór ze złączem?
    mam passata b4 1994 rok silnik 1.8 kod silnika ABS 90KM
  • Poziom 16  
    nikt nie wie gdzie jest ta taśma łącząca zawór ze złączem? u mnie w passacie b4 1994 rok jest dokładnie ten sam błąd N136 i tez raz ABS dzieła a raz nie. niech mi ktoś powie gdzie jest ta taśma. pozdrawiam
  • Poziom 16  
    naprawde nikt nie jest w stane odpowiedzieć na moje pytanie. gdzie mam szukać tej taśmy? i jak ją sprawdzić?