Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

banalne pytanie-dyskietka startowa

03 Sie 2006 10:37 2471 8
  • Poziom 9  
    Chodzi o system Windows XP
    Chcę zrobić dyskietkę startową i jak szukałem w google to wszędzie piszą, że należy jakoś sformatowac dyskietkę z jakimś parametrem, że należy ściągnąć coś tam z Internetu żeby to była dyskietka startowa, usunąć jakieś pliki config i inne CUDA

Nigdzie nie pisze o takim cudownym sposobie, który odkryłem ja:
    włożyć dyskietkę, otworzyć okno "mój komputer", kliknąć prawym klawiszem myszy na napęd dyskietek, wybrać formatuj, zaznaczyć "utwórz dysk startowy systemu MS-DOS"

Czy ten mój sposób utworzy dyskietkę startową systemu Windows XP, bo zważywszy na to, że nigdzie o tym sposobie nie pisze to ja już nie wiem ????
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jeśli komputer "wystartuje" z tej dyskietki, to jest to dyskietka startowa. :D

Pytanie brzmi: do czego potrzebna jest ci dyskietka startowa?
    Ogólnie rzecz biorąc dyskietki używa się w sytuacji gdy system padnie (z płyty instalacyjnej XP też można), lub wtedy kiedy na dysku nie ma żadnego systemu. "System" na dyskietce może buć różny: linux, MS-Dos itd. Zależy to od tego co lubimy :D i co chcemy zrobić.
    Poczytaj np tu: http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=14270

Osobiście używam: Cichy Boot Disk - kupa narzędzi (włacznie z PQMagicem na jednej dyskietce): http://www.cichy.net.pl/
  • Poziom 9  
    no właśnie komputer startuje z tej dyskietki czyli to dyskietka startowa tak? :)

CHCE SIE NAUCZYC ZAPISYWAC NA DYSKIETCE AKTUALNY BIOS PLYTY GLOWNEJ:
    Chcę zapisać na dyskietce aktualny bios płyty głównej - mam płytę ABIT IC7-G

wgrałem na dyskietkę programator 1. od góry z tej strony:
    http://www.abit.com.tw/page/pl/download/downl...E=Others&pTITLE_ON_SCREEN=Award+Flash+Utility
    nie wiem czy to włąściwy programator, bo były 3 a ja wgrałem na dyskietkę startową ten pierwszy od góry

komputer uruchomił się z tej dyskietki, wpisałem A:/> awdflash.exe
    wyświetliło się kolorowe okienko w którym najpierw pojawił się komunikat:
    file name to program: (1. co ja tu mam wpisać - ja chce tylko kopie BIOSU zrobić, nic więcej )

wpisałem: "stary1.bin" to pojawił się kolejny napis:
    save current BIOS as: (2. co ja tu mam wpisać - ja chce tylko kopie BIOSU zrobić, nic więcej )

to wpisałęm "stary2.bin" - zapisało coś na dyskietce, a potem jak skonczyło zapisywać to wyświetliło napis "bad file" - czy cos podobnego -
    CO JA ROBIE ZLE ????????
  • Spec od komputerów
    Uruchom awdflash o tak:
    awdflash.exe kopia.bin /sy /pn
  • Poziom 9  
    a tak jak ja próbowałem robić to nie da się zrobić kopii ??????? Bo ja bym chciał wiedzieć co ja zrobiłęm źle..........
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tutaj wpisales nazwe pliku, ktorego nie ma:
    file name to program: stary1.bin
    Dlatego tez wyswietlil sie blad.
    Jednak zobacz na dyskietce czy nie masz pliku:
    stary2.bin
    Jezeli masz to kopia sie zapisala.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    z tego co przeczytalem to tak:

wpisales stary1.bin to byla nazwa biosu ktory chcesz wgrać
    wpisales stary2.bin to jest nazwa dla biosu ktory masz wgrany i tutaj wlasnie robi sie kopia

wyskoczylo Ci bad file bo nie miales na dyskietce pliku z nowym biosem
    - stary1.bin

zrob tak jak wczesniej kolga napisal i bedziesz mial kopie pozatym na moim Abit AV8 to backup biosu robie spod windowsa ale flashowanie polecam robic tylko z dyskietki.

edit:
    przepraszam ze w sumie powtórzyłem kolege przedemną ale musiał pisać w tym samym czasie.
  • Poziom 9  
    oooooooo dzięki - jest na dyskietce plik "stary2.bin" - czyli kopia się zrobiła :)

czyli w "file name to program" - wpisuje sie nazwe nowego biosu, który chcemy wgrać - dzięki za wyjaśnienie kolobos i keendr - dam wam "pomogł" :]