Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc - pompa paliwowa odłączanie jej

Rafał Dziedzic 03 Sie 2006 11:10 1191 6
  • #1 03 Sie 2006 11:10
    Rafał Dziedzic
    Poziom 9  

Witam
    Mam corse c z przebiegiem 50 tysiecy i założonym gazem sekwencyjnym.
    Właśnie padła u mnie pompa paliwowa co nie było tanią naprawą :-(
    Moje pytanie czy ktoś z Was wie jak zrobić lub może zna kogoś kto to potrafi jak zrobić obejście, aby pompa ta nie działała wtedy jak samochód jedzie na gazie?
    Po prostu ona działa wtedy cały czas co powoduje, że szybciej się zużywa.
    Efekt jest taki, że samochód da się tylko odpalić na gazie. W lato nie ma problemu gorzej jak byłaby zima wtedy to tylko ognisko pod samochodem może by coś dało :-)

Mieszkam w Pruszkowie koło Warszawy.

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam
    Rafał

0 6
  • #2 03 Sie 2006 11:26
    wojtekryba
    Poziom 32  

rafałku opcja "szukaj" było wałkowane

0
  • #3 03 Sie 2006 11:51
    adjar
    Poziom 24  

Dokladnie tak - ten temat byl napewno niezle przewalany, bo problem dosyc istotny. Tak na szybko - poszukaj na allegro, zdaje sie ze widzialem tam kiedys zestawy do odcinania. A znowu kumpel robi to najprosciej chyba jak mozna -w miejsce bezpiecznika ma wlozony przelacznik (chyba z szeregowym bezpiecznikiem, nie dopytalem, ale inaczej bym nie robil) i wlacza albo wylacza - oczywiscie niezbyt wygodne, zwlaszcza gdy bezpieczniki nie sa w kabinie, a w komorze silnika (chociaz wtedy mozna poprowadzic kabelek do kabiny i ze srodka przelaczac)-ale proste i tanie. No i tylko wtedy, gdy bezpiecznik jest tylko do pompy, wzglednie jeszcze do czegos co nie jest potrzebne-zeby za duzo nie poodcinac :).

0
  • #6 03 Sie 2006 15:55
    kruczi
    Poziom 17  

Rafał Dziedzic napisał:
    ok dzięki znalazłem to na allegro :-)

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=117673401

Pozdrawiam serdecznie
    Rafał

odcięcie robi się przekaźnikiem
    nie jestem pewien ale w Twoim aucie nie ma chyba bezpiecznika od pompy paliwa ( przynajmniej w Astrze G nie ma )
    trzeba wpięć się bezpośrednio w przewód zasilający pompe
    norbert.s. napisał jaki to przewód i gdzie go szukać

A tak przy okazji
    Sterownik silnika nie rejestruje przypadkiem jakichś błędów ( pompa nie działa a auto jedzie na gazie ) ?
    Sterownik sprawdza obwód elektryczny pompy, czy coś innego, np. ciśnienie paliwa ?

pozdrawiam
    kruczi

0
  • #7 03 Sie 2006 16:17
    wojtekryba
    Poziom 32  

kruczi napisał:
    Sterownik silnika nie rejestruje przypadkiem jakichś błędów ( pompa nie działa a auto jedzie na gazie ) ?
    Sterownik sprawdza obwód elektryczny pompy, czy coś innego, np. ciśnienie paliwa ?

nie rejestruje,nie sprawdza

0