Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec aktywacji Pkey do JAF

Multi_COM 03 Sie 2006 17:15 4760 16
  • #2 03 Sie 2006 20:43
    N_O_K_T_E_L
    Poziom 14  

fajno ciekawe co teraz wymyślą po pkeju bo trzeba już myslec o hubie usb na 20 usb:D

0
  • #3 03 Sie 2006 21:55
    Multi_COM
    Spec od GSM

chyba raczej nic nie wymysla - przejscie na SmartCard bylo tylko kwestia czasu, na poczatky Fighter->Cruiser, Vygis Sentinel->SmartCard, Delok->MultiBox, NSDongle->NSPro, TsmBox v1->TSMbox v2, GRiffin->MtBox

liste zestawow ktore pozostaja jeszcze na fabrycznych kluczach lub Atmegach naprawde mozna sprawdzic juz do jednej reki (AT: SCDR, SagMaster, SWS, HL PRO Alladin: Victor MSS v4.0)

problem jest jednak inny: co sie stanie jak ktos wreszcie zrobi Reverse i Egaty i SmartJava Card zostanie zcraczona......?!??! oby taki moment nie nastapil

0
  • #6 04 Sie 2006 10:30
    GS_Team
    Poziom 18  

zdaje się , że saras już robi nowy box ;) więc już jakby też

0
  • #7 04 Sie 2006 11:08
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda

tak samo scdr2, sagmaster, sagDD czy victor robi simlocki po podłączeniu do internetu, online, więc klony i tak nic nie zdziałaja

0
  • #8 11 Wrz 2006 12:02
    szatz
    Poziom 25  

Oficjalnie się zakończyła aktywacja Pkey-a ale nieoficjalnie jest wciąż możliwa (u dystrybutorów). Ostatnio udało mi się odkupić takiego nieaktywowanego pkeya ( właściciel likwidował komis bo wyjechał do Londynu i mi go odsprzedał za symboliczne pieniadze ) . Nie zdążyłem się zapytać u kogo był kupiony ( podobno wysłał numery boxa do swojego sprzedawcy który miał to aktywować lecz nie wiem tego napewno ).
    Czy mogę go jeszcze aktywować samodzielnie lub kto może mi w tym pomóc - zależy mi na dostępie do supportu ?

0
  • #9 11 Wrz 2006 12:35
    network1
    Poziom 22  

a jezeli ktos by chail teraz kupić JAFA i P-keya to nici z tego ?
    Wiecie cos na temat tego nowego Boxa sarasa ?

0
  • #10 11 Wrz 2006 20:30
    Multi_COM
    Spec od GSM

@szatz: hehe....skontaktuj sie ze mna na technika(malpa)multi-com.pl - podaje SN Boxa i Pkeya

@network1: teraz Pkeya z Jafem kupujesz razem juz aktywnym - tj. nic nie aktywujesz, ewntualnie jezeli masz inny interfejs UFS to mozesz kupic samego aktywnego Pkeya nzywa sie to Twiser Pkey Dongle

0
  • #11 11 Wrz 2006 22:04
    szatz
    Poziom 25  

:arrow: Multi_COM . Musze przyznać że za spóźnienie w aktywacji klucza dużą winą ponosze ja. Dwa miesiące temu albo i dalej , jak stałem się posiadaczem P-keya zrobiłem tylko trzy pierwsze kroki - czyli wysłałem numery seryjne a później nie miałem czasu by dokończyć reszte. Obecnie niepamiętam nazwy firmy - poprzedni właściciel dał mi tylko numer telefonu który gdzieś przesiałem.

Cytat:
    P-KEY & JAF
    1. Instalujemy sterowniki do P-keya http://www.files.odeon.cn/PKey-driver.rar
    2. Instalujemy program:
    http://www.files.odeon.cn/JAF_Main_Software/JAFSetup_v195pkey.exe
    3. Zainstalowanym programem odczytujemy numer seryjny P-keya i JAFa, odczytane
    numery przesyłamy do swego sprzedawcy P-keya
    4. Po 24 godzinach możemy przeprowadzić update P-keya
    5. Podpinamy P-keya, uruchamiamy program i wybieramy opcje Update P-key (po
    poprawnie przeprowadzonym updacie zobaczymy komunikat: „JAF dongle init
    complete”
    6. Podpinamy JAFa (do innego portu USB) i resetujemy program.
    7. Po ponownym uruchomieniu programu wybieramy opcje UPDATE FIRMWARE
    (w tym momencie muszą być podpiete dwa urządzenia)
    8. Po updacie resetujemy program.

Czy w moim przypadku mogę przeprowadzić dalsze kroki aktywacji czy po tak długim czasie już nie ? Czy ryzykuje zablokowaniem Jaf-a ?

0
  • #13 19 Wrz 2006 13:20
    szatz
    Poziom 25  

:arrow: Multi_COM , próbowałem ale bez twojej pomocy chyba jednak nie dam rady. Posłałem ci numery na technika(małpa)multi-com.pl . Próbowałem zrobić aktywacje na różnych wersjach lecz bez rezultatu.

0
  • #15 21 Wrz 2006 10:18
    szatz
    Poziom 25  

:arrow: Multi_COM Dzięki. Szczerze mówiąc już zaczynałem wątpić czy jeszcze mi się uda ale z waszą pomocą się udało . Klucz zaktualizował się dopiero na najnowszej wersji czyli 1.97 - od tej pory mam dostep do supportu . Naprawde warto go mieć - jest tam sporo flaschy nie tylko do nokii ale równierz do siemensa , samsunga , motoroli ... .
    Mam pytanie czy flasche do motoroli z supportu JAFa pasują pod SMARTCLIPA ?

Jeszcze raz Wielkie Dzięki za pomoc.
    :D Będe szukał okazji żeby się zrewanżować.
    Pozdrawiam Szatz
    PS Co oznacza "Card life counter" ( obecnie pokazuje 99,95%) PKEYa ?

0
  • #16 21 Wrz 2006 11:31
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany

NIe, flashe nie pasuja pod smart clipa. TYlko RDS/PST/Zuela.

0
  • #17 29 Wrz 2006 14:42
    BLACK DOOM
    Poziom 13  

Witam!
    Mam pytanie do Pana Multi_Com. Zakupilem właśnie sprzęt JAF + PKEY.
    Po instalacji najnowszych wersji, w programie, mam podswietlony przycisk UPDATE PKEY. Klikam i mam komunikat "JAF dongle init failed"
    Czy to oznacza, że dystrybutor u którego zakupiłem sprzęt dał mi "niesparowanego" jafa z Pkeyem?? W rozmowie z dystrybutorem, usłyszałem, że Pkey jest zaktywowany. Po przeczytaniu tego postu mam wątpliwości. Porszę o pomoc w tej sprawie, gdyż jak moje podejrzenia się okażą słuszne, to będę musiał sprzęt reklamować.
    Ewentualnie, jeśli istnieje jeszcze jakaś możliwość, żeby to zadziałało, proszę o podpowiedż.
    DZIEKUJĘ !

Dodano po 3 [godziny] 37 [minuty]:

Ok. Moja prośba nieaktualna. J.A.F. działa. Dystrybutor pomógł w tej sprawie.

-1
  Szukaj w 5mln produktów