Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TRILUX TAP2846TN CO JEST GRANE POMOCY

03 Sie 2006 18:51 1215 11
 • Poziom 18  
  WITAM PROBLEM POLEGA NA TYM ZE TV PO 2 GODZINACH GRANIA WYWALA TRANZYSTOR OD WYSOKIEGO :( ZOSTALY WYMIENIONE ELEKTROLITY ALE NADAL TO SAMO GDZIE SZUKAC PRZYCZYNY?
 • Tektronix
 • Poziom 39  
  Witam. Jaką wartość ma główne napięcie przetwornicy +B ?
 • Poziom 14  
  Miałem przypadek , że uszkodzony był TVL.
 • Tektronix
 • Poziom 23  
  A scalak w stopniu sterującym?
 • Poziom 18  
  witam to napiecie wynosi w stopniu sterujacym 148v i jest stale bez wachan
 • Poziom 43  
  Jak jest TDA8143 to wymień przy nim elektrolity a jak to nie pomorze to samegoTDA8143
 • Poziom 18  
  wyieilem e=wszystkie kondziory w zasilaczu i w ukladzie korekcji bo zanim wywala tranzystor na na ekranie jak gra to sa zaklocenia tak jakby byl za mocny sygnal i go zawija (obraz ) co jest grne z tym tv?no i po 2 godzinach pada tranzystor pomocy
 • Poziom 21  
  Przy rozwiązywaniu takich trudnych problemów powinieneś najpierw starać się zawężyć obszar poszukiwań. Nie wiesz czy uszkodzenie tranzystora jest spowodowane poprzez uszkodzenie zasilacza i wzrost napięcia w głównej gałęzi zasilania czy też przez uszkodzony układ sterujący. Przyczyną mogą być także jakieś sprzężenia i pasożytnicze oscylacje w układzie obejmującym stopień sterujący i końcowy linii. Naprawa poprzez wymianę elementów na nowe w takich przypadkach nie zawsze prowadzi do sukcesu. Radził bym Ci po pierwsze założyć zwarciową diodę zenera na wyjście głównej gałęzi zasilania o tak dobranym napieciu aby przy niewielkim jego wzroście to ona pierwsza się uszkodziła a nie tranzystor końcowy linii. Poza tym bezwzględnie wymień układ sterujący jak radził Ci jeden z kolegów. Ponadto należy w trakcie pracy telewizora często sprawdzać temperaturę radiatora tranzystora końcowego linii. Jaj nagły wzrost będzie świadczył o uszkodzeniu w obwodzie sterowania. Wymień elektrolity jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś blokujące zasilania zarówno stopnia końcowego linii jak i stopnia sterującego. Przyjrzyj się elementom odsprzęgającym w tych stopniach, to znaczy elementom tłumiącym ewentualne oscylacje. Jak to nie wystarczy to podłącz kilka przyżadów pomiarowych w newralgicznych punktach telewizora i obserwuj ich wskazania. Możesz podłączyć także oscyloskop do stopnia sterującego. Sprawdź i wymień kondensatory pomiędzy kolektorem i emiterem tranzystora końcowego linii. Następnie wyciągnij wnioski z poczynionych obserwacji to znacznie zawęży obszar twoich poszukiwań. Nie licz że inni za ciebie naprawią telewizor. Musisz sobie pomóc sam. Ja nie wykluczam także że przyczyną może być generator linii który po nagrzaniu daje nieprawidłowe impulsy. Sprawdź jak telewizor reaguje na podgrzanie tego scalaka, bo usterka po czasie może wskazywać na jej termiczny charakter.
 • Poziom 11  
  Wymien TDA8143 kond koło scalaka wymieniłes jezli tak to zobacz jakie masz trafo wysokiego bo moze było wymieniane na zamiennik i dlatego ci pada trazystor.Powodzenia
 • Poziom 21  
  Jeżeli zawija w poziomie to jak mówiłem wcześniej sterowanie BU jest do DU, a jak w pionie to może to być za małe napięcie zasilające ramkę.
 • Poziom 12  
  Musisz ograniczyć miejsce uszkodzenia.
  Obserwować odbiornik.
  Wymień BU na orginalny. (jeśli się mocno nagrzewa).
  Podstaw jeszcze trafo.
  Miałem ostatnio cos podobnego.....