Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonda szwankuje - możliwe że od braku katalizatora?...

03 Sie 2006 19:29 11365 91
  • Poziom 19  
    witam
    mam opla astre 1,6 8v combi

miałem przypadek ze rozwaliłem w trasie katalizator z powodu huku wspawano mi kawałek rurki zamiast niego

czy tak mozna jeździć dłużej co zrobić ?

zapala mi sie na chwile lampka check czemu?z kodów odczytałem że to sonda?

samochód jest troszkę jakby zamulony przy ruszaniu i jak sie jedzie jakby go cos trzymało

teraz słychać jakbym jechał polonezem? głównie przy przyśpieszaniu

co zrobić?
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    sonda nijak sie niema do katalizatora
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    jeśli tak to proszę o rozwinięcie tematu.
  • Poziom 19  
    ale samochód jest jakby zamulony:( idzie ale jakoś dziwnie:)

czy można jeździć z takich wydechem

rura zamiast katalizatora?czytałem na necie o strumienicach?

zdania śa podzielone jedni mówią że można uszkodzić silnik strumienicą jedni że samą rurka zamiast KATA
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    zgadza się elektrit.Ale czy to niepowinno powodować wzbogacania mieszanki w związku z problemem w generowaniu napięcia przez sondę? Temat dość ciekawy.
  • HELUPOWER
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    "rozwaliło z powodu huku" ?? o co chodzi?? czy ma LPG??
  • Poziom 19  
    to jak zorbić

jeżdzic nadal na rurce zalecane nie?

czy

kupić zwykły wydech mały i wspawac go tam

czytwałem właśnie że tłumiki oblicza sie jakoś

bo fala odbicia jest jakas tam i katalizator spełniał tesz funkcje przytszymania spalin

a może strumienice kupić ale jaką

czytałemże można nimi zepsuć auto
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    NitroMCZ napisał:
    "rozwaliło z powodu huku" ?? o co chodzi?? czy ma LPG??
    tak ma lpg ale rozwaliło o big kamień
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    ja polecam kat uniwersalny, kasa nie duża a wszystko jest tak jak ma być i nie chodzi mi tu o ekologie(choć może powinno:) ale o sprawne działanie układu wydechowego w codziennej eksploatacji,bo sport to co innego...
  • Poziom 19  
    NitroMCZ napisał:
    ja polecam kat uniwersalny, kasa nie duża a wszystko jest tak jak ma być i nie chodzi mi tu o ekologie(choć może powinno:) ale o sprawne działanie układu wydechowego w codziennej eksploatacji,bo sport to co innego...

jaki to jest wydatek

org kat kosztuje 400 500zl:(

to za dużo

Dodano po 5 [minuty]:

kAT uniwersalne 155zł 175złna allegro

szkoda mi kasy na to? może lepiej jakiś wydech?ale jaki końcowy środkowy?
  • Poziom 19  
    wiem wiem ale to ciągle 150zł:)

jak dla mnie 3 dni pracy:(

wolałbym jakieś tańsze rozwiązanie?

co myślicie o jeździe na rurce zamiast katalizatora jusz na stałe

Dodano po 4 [minuty]:

jorge83 napisał:
    witam .możesz wstawić zamiast rurki zwykły tłumik,jest tańszy niz nowy katalizator ,a jeśli chodzi o sonde to niema znaczenia bo jest umieszczona przed katalizatorem na początku układu wydechowego także inne dalsze części nie mają na nią wpływu.A jak z kodu błedu wynika ze to sonda, to może po prostu miałeś takiego pecha ze poszła w tym samym czasie co katalizator, nowa z jednym kablem to wydatek około 150zł pozdrawiam.

ale jaki tłumik końcowy środkowy
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    elektrit napisał:
    a mierzyłes napięcie na tej sądzie?

tak mam nawet tester

faluje jak sie zagrzeje ale nie synchronicznie

ras tak ras inaczej

Dodano po 2 [minuty]:

zresetuje kompa w samochodzie i zoabczymy że ponowia sie błędy?

jak sadzicie kupić ???????
    strumienice ?
    uniwersalny katalizator ?
    tłumik ?
    zostawić jak jest rurke? ?

:cry:
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeżeli szkoda Ci 150 zl na kat. to wybacz,ale nie czepiaj się potem , ze słychać go jakby to był Polonez itp. I tak jeszcze czeka Cie oprócz tego naprawa,bo jak pisałeś coś go zamula. Jeżeli to zamulanie jest małowyczuwalne i tylko na niskich obrt.np w czasie jazdy po mieście to może być winny brak kat. , ale sądze , to co innego. Sprawdz, czy ta sąda pracuje.
  • Poziom 19  
    nie to że mi szkoda ale 150zł żeby samochód mi ciut inaczej było słychać to za dużo
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jeśli katalizator został rozwalony o kamień, to może jego kawłki poleciały dalej i masz zatkany trochę układ wydechowy????????????????
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    mozliwe ze czesci kata pozapychaly ci caly wydech - najlepiej rozbierz wszystko i powysypuj , a co do sondy to kup uniwersalna na allegro - wazne tylko aby miala tyle samo kabelkow co ta stara sonda
  • Poziom 19  
    może rozbiore ale bedzie ciężko wydech stary pordzewiały:(

ale jak daje gazu to trawa rusza sie od podmuchu spalin nawet 1metr za autem:(

może jakis taki gaz tankuje ostatnio
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Witam.
    Samochód ma dwie sondy czy jedna? Tzn. przed i za kat. jesli dwie to ta za katalizatorem widzi że katalizator jest niesprawny.
    Jesli jezdzisz na gazie to mogła ulec uszkodzeniu sonda. Częsty przypadek. Na gazie moze paliwo wychodzi taniej, ale nie koniecznie koszty utrzymania samochodu :) a to sonda, a to głowica...... Gaz ma wyzsza temp. spalania niz benzyna i uszkodzeniu moze ulec katalizator.
    Rurka zamiast katalizatora przy jednej sondzie nie powinna przeszkadzać.
    Jak skusisz sie na nowy kat. to sprawdz czy ma odpowiednia wydajnosc. Przy dwóch sondach i za małym katalizatorze bedzie zaswiecac sie kontrolka silnika. Kat. nie bedzie wyrabiał i bedzie sie grzał ( i tak pracuje w wysokich temp.).

pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    elektrit napisał:
    To proste,katalizator przytrzymuje spaliny,powodując ich zagęszczenie wokół sondy,jak i powoduje to,że sonda ma odpowiednią temperaturę pracy-nie ulega przechłodzeniu.
    czyli strumienica może powodowac ze błednie pracuje sąda lambda?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    nie powinna. Ona przyspiesza spaliny, chyba ze ktos ja odwrotnie załorzy co sie zdarza u witków sprytków :D
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bo ma problem z praca silnika sada zaczyna próbkowac dopiero przy ok 3000obr a ba biegu jałowym pracuje na ok 0,3-0,5V i stoi nic się nie dzieje czas wtrysku wynosi ok 4,5-5,5 ms wydaje mi się że troche duzo i dużo pali
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Wytłumaczcie mi jedno. co znaczy próbkować? sonda albo pracuje albo nie.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    próbkować czyli inaczej pracowac od 0,1V-1v :-)na biegu jałowym stoi raz jest to 0,2V i nic się nie dzieje a z innym razem 0,3Vi to samo stoi