Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner do wszystkiego

spaniech 03 Sie 2006 22:08 1431 15
  • #1 03 Sie 2006 22:08
    spaniech
    Poziom 12  

Witam
    Chciałbym zakupic amplituner 5.1 (bardziej ze względu na to iż jest 6 kolumn a nie ze względu na przestrzenny dźwięk) jednak słyszałem że takie amplitunery nie są dobre do odsłuchu muzyki. Znajomy oznajmił mi że tylne kolumny graja ciszej i z opóźnieniem. Rozumię że w oglądaniu filmów są to dobre efekty jednak słuchać muzyki tak sie raczej nie da. Jest na to jakaś rada, żeby pogodzić obie strony? Oglądałem jeszcze nieco starsze amplitunery i zauważyłem że posiadają one tylko jedno wejście audio czyli pod 2 kanały. Czy taki amplituner przerabiając sygnał na 5.1 (tzn wysyłając dźwięk do 6 kolumn:)) również wysyła do tylnych kolum dźwięk z opóźnieniem?

0 15
  • #2 03 Sie 2006 22:32
    foxik000000
    Poziom 28  

Ja mam amplituner z Philipsa , i mam tam taka opcje że albo grają 2 komny i subwoofer idealne rozwiazanie do muzyki , albo klikam jeden guzik i mam Surround do oglądania filmów. On ma moc 5x60W i wyjście na subwoofer pasywny i aktywny , na suba pasywnego daje chyba 100W/4 Ohm z tego co pamietam.

0
  • #3 03 Sie 2006 22:39
    spaniech
    Poziom 12  

Mógłbyś podać model tego ampli i ewentualnie jak sie nazywa ta opcja że możesz przełączyc z 5.1 na 2.1

0
  • #4 03 Sie 2006 22:46
    Pudz_An
    Poziom 13  

W przyzwoitym sprzęcie jest regulacja opóźnienia dla tylnych głośników.
    Ostatni jaki miałem to był chyba Panasonic. Naprawiałem takie.
    Jak odszukam jaki to był model to napiszę.

0
  • #5 03 Sie 2006 23:46
    yvr
    Poziom 16  

Polecam amplituner Harmana/Kardona. Mialem kiedys podstawowego, najtanszego AVR10, ktory mial mozliwosc pracy w czystym stereo - wciskalo sie jeden przycisk i wylaczane zostawaly wszystkie efekty, opoznienia i inne tego typu cuda. A co do wprowadzania sygnalu dwukanalowo i przerabiania go przez amplituner na dzwiek wielokanalowy - moze sie myle, ale z moich obserwacji wynika (przynajmniej przy odsluchu muzyki), ze w tylne kanaly jest wpychane wszystko, co w panoramie lezy skrajnie na bokach. Dlatego na przyklad przy plytach koncertowych oklaski sa tylko w tylnych glosnikach.

0
  • #6 04 Sie 2006 15:54
    spaniech
    Poziom 12  

W tym harmanie po wyłączeniu efektów grały wszystkie kolumny czy tylko stereo (fronty)? Wie ktoś może czy w wyższych modelach harmana tj. AVR11 i AVR25 też była taka funkcja?

0
  • #7 04 Sie 2006 19:55
    zeberko
    Poziom 31  

Marantz 4600 dość poprawnie spisuje się w stereo ale przy jego 15 kg pewnie coś musi w nim siedzieć ciekawego.
    Każdy poważniejszy amp ma możliwość regulacji stałego wzmocnienia/osłabienia tyłów, centralnego jak i ustawienia odpowiednich opóźnień dla danej strefy (fronty, surondy, centralny)

Dla bardziej starszych ampów styka jedno wejście audio, gdyż grają one ProLogikiem inna sprawo to np. DD leci do niego po cyfrze (sory może już padło podobna odpowiedź ale nie czytałem wszystkich odpowiedzi)

0
  • #9 04 Sie 2006 20:09
    spaniech
    Poziom 12  

Nie no używany. Chcę przeznaczyć około 400zł chodzi mi raczej o starsze ampli

0
  • #10 04 Sie 2006 21:57
    yvr
    Poziom 16  

spaniech napisał:
    W tym harmanie po wyłączeniu efektów grały wszystkie kolumny czy tylko stereo (fronty)? Wie ktoś może czy w wyższych modelach harmana tj. AVR11 i AVR25 też była taka funkcja?

Tak, graly tylko fronty i z tego co wiem kazdy z tych Haramanow tak ma, a AVR11 na bank, bo to to samo co AVR10, tylko doposazony w RDS dla tunera.

0
  • #11 04 Sie 2006 22:39
    spaniech
    Poziom 12  

Witam ponownie
    wyszukałem coś takiego:

http://allegro.pl/item119406392_prawie_nowy_voice_kraft_6688.html

Czy ktoś kto się zna może mi powiedzieć czy da się słuchac muzykę bez opóźnienia na nim?
    Oczywiście miała by na nim iść wspomniana seria magnata motion i tu z kolei pytanie czy nie będzie za słaby dla tych głośników (80W na kanał, jakoś nie bardzo wierzę tym bardziej że jest to VK)?
    Na ile go można wycenić i prosiłbym o jakieś opinie na temat tego ampli:)

0
  • #12 05 Sie 2006 09:46
    yvr
    Poziom 16  

Zastanawiasz sie nad takimi wynalazkami jak to??? Szkoda pieniedzy.

0
  • #13 05 Sie 2006 10:27
    bratek58
    Poziom 23  

Cytat:
    TO NIE JEST SONY Z KOREI, NIE JEST TEŻ YAMAHA Z MALEZJI,ANI PIONIER Z CHIN ,to tylko bardzo solidny niemiecki produkt
    Cytat z aukcji.

Szkoda pieniędzy i złudzeń na ten niemiecki produkt.

0
  • #15 05 Sie 2006 15:38
    bratek58
    Poziom 23  

Z tych trzech propozycji, godna uwagi jest YAMAHA RX-V395RDS.

0
  • #16 07 Sie 2006 13:02
    grubylolo
    Poziom 10  

Ja mam amplituner Pioneera model: VSX-D714. Ma on mnóstwo opcji zarówno do słuchania muzyki jak i ogladania filmów 6x100W+sub aktywny. Jest taka opcja 6 stereo kiedy wszystkie kolumny dostają 100W. tyle ze on kosztuje ponad 1 tys. zł

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo