Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Diora ws354a. Ciągle pali bezpiecznik.

mariuszpol 03 Sie 2006 22:49 2518 13
  • Poziom 2  
    witam mam problem ze wzmacniaczem diora ws354a mianowicie ciagle pali mi jeden bezpiecznik 3,15a może ktos wie jak to można naprawić jak dam bezpiecznik o wiekszym amperazu tez go pali
  • Poziom 42  
    Najlepiej od razu wstawić bezpiecznik 100A...

Jeżeli uszkadza się bezpiecznik o wartości jaką wstawił producent to oznacza, że coś nie jest tak ze wzmacniaczem i wsadzenie większego spowoduje jeszcze większe uszkodzenia.

Rady nie dam jak naprawić, bo trzeba trochę się orientować o co tam chodzi.

Poszukaj na forum, były opisywane usterki w tym wzmacniaczu
  • Poziom 30  
    Tak jak kolega wczesniej napisal wstaw jeszcze wiekszy bezpiecznik najlepiej taki jak sa na stadionach 160A 600V napewno ci sie nie spali.

A teraz do rzeczy wes lepiej zanies ten wzmacniacz do serwisu niech ci go zrobia, bo jak zaczniesz sam dlubac to ci jeszcze zacznie wywalac ten drugi bezpiecznik, a potem te co jeszcze zostaly. Bez jakiejkolwiek wiekszej wiedzy z dziedziny elektroniki nie masz co sie brac za naprawe tego wzmaka, bo krotko mowiac $&$#@^&$ go do reszty i nic nie bedzie dzialac w ogole
  • Poziom 20  
    Cytat:
    jak dam bezpiecznik o wiekszym amperazu tez go pali

Cytat:
    Najlepiej od razu wstawić bezpiecznik 100A.

Cytat:
    wstaw jeszcze wiekszy bezpiecznik najlepiej taki jak sa na stadionach 160A 600V

Koledzy głupoty piszą... Przecież nie ma topikowych na 100A a 160A 600V się nie zmieśći. Najlepiej utnij odpowiedni kawałek gwoździa grubości bezpiecznika i go wstaw. ;)

Oczywiście to żart.
    Oddaj wzmaka specjaliście lub sprzedaj jako uszkodzony. Ja chętnie kupię. Jak coś to pisz na priv.

Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Koledzy straszą, ponieważ jesteś nowy na forum. Nie martw się, oni też
    byli zieloni (i ja również). Wracając do Twojego wzmacniacza, problem
    wydaje się typowy, pamiętaj jednak o dokładnym opisywaniu uszkodzo-
    nych elementów. Tu piszesz o bezpieczniku 3,15 A. Jeżeli jego wartość
    jest zgodna ze schematem może chodzić o element B701 lub B702.
    Są to bezpieczniki w układzie zasilania, a zatem pierwszą czynnością będzie sprawdzenie zasilacza. Odepnij zasilanie końcówki mocy i sprawdź
    prostownik PR401 i kondensator C409/C410. Jeżeli będą sprawne, podej-
    rzenie pada na tranzystory mocy:T507...T510. Do dzieła.
    P.S. Przyjrzyj się ścieżkom w okolicy prostownika. Zwarcia w zasilaniu
    powodują niekiedy odparowania połączeń.
  • Poziom 20  
    Cytat:
    Koledzy straszą, ponieważ jesteś nowy na forum.

Koledzy żartują i podpowiadają żeby oddać wzmacniacz komuś kto sie na tym zna. Z wypowiedzi założyciela tematu wynika że ma nikłe pojęcie o elektronice.

Co do tej zieleni, to oczywiście że każdy z nas uczył się od podstaw. Tylko że zkoda ćwiczyć na tym wzmacniaczu bo to całkiem fajny sprzęt i można go szybko doprowadzić do stanu całkowitego złomu. Jak już ktoś chce się uczyć to niech sobie lepiej weźmie do ręki coś mniej złożonego.

Jak chcesz się za to brać kolego mariuszpol to po pierwsze sciągnij sobie schemat. Rób wszystko powoli i dokładnie. Może przy odrobinie szczęścia i małym skomplikowaniu usterki uda się z pomocą forumowiczów naprawić sprzęt.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    faktycznie wina leżała po stronie tranzystorow dziękuje za pomoc
  • Poziom 10  
    Ludzie pomóżcie mi! Potrzebny mi jest schemat do DIORY WS354A

Dodano po 8 [minuty]:

Witam potrzebny mi schemat do wzmacniacza diora WS354A
  • Poziom 10  
    WITAM! Potrzebny jest mi schemat do WS354A
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    18minut temu dostałeś schemat na tacy. O co jeszcze krzykasz??
  • Poziom 10  
    DZIEX wam za pomoc a szczególnie DYBAS

POZDRO
  • Poziom 10  
    Witam Mam problem Nie wiem czy inwestować w ten wzmacniacz czy nie Spaliły mi się tranzystory i nie wiem ile to będzie kosztować i czy to sie opyla
    czy lepiej kupić nowy wzmak

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Jakie wlutować to tego wzmacniacza tranzystory????
  • Spec od sprzętu Unitra
    Royal Vieniu napisał:

Jakie wlutować to tego wzmacniacza tranzystory????
    Odpowiednie.