Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z telefonem Simens Gigaset c100

04 Sie 2006 13:13 1457 6
  • Poziom 2  
    Mam problem ztelefonem po udrzeni piruna oddalem go do naprawy serwisant wymienil zasilacz i powiedzial ze bedzie dziala podlaczylem go i niestety jak sie do mnie dzwoni jest caly czas zajete choc linia jest wolna a telefon nie daje sygnalu ze ktos dzwoni:(
    oMOze ktos ma poysl o co chodzi
    Z gory dziekuje za pomoc
  • Pomocny dla użytkowników
    Masz zwarcie gdzieś na wejściu linii w bazie. Słaby to był serwisant, skoro myslał, że wystarczy tylko naprawić zasilacz.:|
    Być może przebity jest tylko warystor (wystarczy odłączyć na próbę jedna nogę), albo jakiś fet jest przebity (gorszy przypadek).
  • Poziom 23  
    Scalak PHC2300 jest walnięty. Blokuje linię i tyle.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ten fet o którym wspomniałem, to PHC2300 lub 4900 (taki nadruk na scalaku 8 pinowym). Są to dwa tranzystory w jednej obudowie (polowe).
  • Poziom 28  
    Witam!
    W bazie a100, w układzie PHC2300, między pinem 8 a 1,2, 3 i 4 miernik pokazuje ok. 28 Ω (pomiar bez napięcia zasilania). Piny 1, 2, 3 i 4 są zwarte ze sobą i podłączone chyba do + zasilania. Czy to oznacza przebicie tranzystora w tym układzie, czy jest to tranzystor z kanałem zubożonym?
    Telefon - po burzy - dziwnie się zachowuje; albo robi zwarcie na linii od razu po włączeniu, albo np. rozłącza w trakcie rozmowy.
    Sorki, odwrotnie. Piny 5, 6, 7, 8 do +, a 28 Ω jest między nimi i 4