Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka LG LightScribe nie wypala napisów w LS.

Kakalia 04 Aug 2006 14:14 5530 23
    Kakalia
    Level 18  
    Witam.
    Mam nagrywareczke LG z funkcja LighScribe problem w tym ze nagrywarka ta nie wypala napisow mimo iz zakupilem odpowiednie plyty CD i DVD.

Nero w wersji 6.0.6.19
    LightScribe API 1.4.62.1

Nagrywarka normalnie wypala dane na plytach CD i DVD, natomiast nie wiem jak zmusic ja zeby mi nagrywala napisy i obrazy na labelu, ikonka w Nero jest odpalam edytor rysuje cos lib pisze teks w edytorze LightSribe i jak próbuje nagrywac, mimo przelozenia plyta na druga strone mi wyzuca ze zly nosnik, probowalem na wszystkich plytach LightScribe i mam to samo.
    Nawet wymienilem nagrywarke bo sadzilem ze to wada sprzetu, ale dalej mam to samo, przeinstalowalem system dalej wszystko bez zmian.

Bardzo prosze o pomoc?
    raf_be
    Level 13  
    mmm777 wrote:
    Ściągnij sobie SURETHING 4SE stąd http://www.lightscribe.com/support/index.aspx?id=307 i zobacz, czy Ci pójdzie. , moim skromnym zdaniem, on jest lepszy, niż to co jest w NERO.

Nie idzie, mam identyczny problem, kombinowałem już NERO z załączonej płyty (starsza wersja niż miałem), powyższy program też, różne nośniki i nic. Ale raz był numer... chciałem zapodać już tutaj zapytanie w tej sprawie, robiłem zrzuty ekranu po kolei co robię w nero i co on tam wypisuje i ni stąd ni zowąd wypaliło mi grafikę. Więc stwierdziłem, że "samonaprawa" czy coś... Dzisiaj zabieram się za wypalanie, wtedy miałem nośnik DVD Philips, teraz kupiłem CD również Philips i masakra, to samo co na początku, już mnie szlak trafia... Proszę o pomoc tych co się męczyli tak samo i jakoś rozwiązali problem. Co zrobiliście żeby to działało !!!???
    -ArtuR-
    Level 21  
    musisz sciagnac sobie z neta sterowniki do LightScribe poniewaz te co za zalaczone przez producenta nie dzialaja.... tak mial moj kuzyn i to pomoglo....
    md
    Level 40  
    Kup inne płyty. Nigdy nie miałem problemów z płytami CD-R Benq Lightscribe.
    raf_be
    Level 13  
    md wrote:
    Kup inne płyty. Nigdy nie miałem problemów z płytami CD-R Benq Lightscribe.

No ale czy miałeś problem z innymi? Bo tak, to mogę wykupić pół sklepu z płytami i testować, a przecież nie o to chodzi, jak nagrywasz muzę czy co innego na płytę to nagrywasz na nośniki różnych firm, tutaj chcę rozwiązać problem, żeby nie szukać akurat CD-R Benq Lightscribe..., choć nie mówię, że nie przetestuję tej płyty.
    md
    Level 40  
    Nie miałem problemów z innymi, bo potrafię dobrze zainstalować nagrywarkę z oprogramowaniem, a jeszcze do tego wiem, że niektóre nagrywarki wymagaja aktualizacji firmware, bo bez tego lubia sprawiać kłopoty.
    Cena płyty CD-R/DVD-R jest na tyle niska, że warto kupić kilka sztuk różnych firm na próbę zamiast denerwować się z powodu problemów z wypaleniem.
    raf_be
    Level 13  
    md wrote:
    Nie miałem problemów z innymi, bo potrafię dobrze zainstalować nagrywarkę z oprogramowaniem,

Nooo całe szczęście, że mamy takich fachowców jak Ty, no ale dzięki, że się starasz pomagać.
    Kakalia
    Level 18  
    raf_be ja mam dalej problem z ta nagrywarka nie wypala mi napisow:/ plyty nagrywa i odczytuje bez problemu:) jedynie co to mi nagrala napisy na 2 plytach i dalej nic juz nie nagrywa(chodzi o napisy) a probowalem chyba na plytach wszystkich popularnych producentow. Obecnie mam zaktualizowane sterowniki do nero i scribla ; dalej pupa z wypalanie napisow zarowno pod 2000 jak i Xp jest to samo, probowalem na nagrywarce prosto z pudelka tez nie wypala napisow:/. Najdziwniejsze jest to w tym wszystkim ze na poczatku wypalilo mi te 2 plyty, a pozniej juz nic nie idzie jezeli chodzi o wypalenie napisu.

Jak ktos znajdzie lekarstwo niech napisze konkret, a nie pisza ze trzeba zaktualizowac firmaware, sorry ale jak kupujesz sprzet z polki to skoro producent sie deklaruje ze cos takiego dziala na jego sprzecie to powinno dzilac, pozdrawiam.
    ralan
    Level 11  
    Nistety Nero w wersji dolączonej do nagrywarek LG i Lite-On nie pozwala na korzystanie z lightscribe. Jedni pisza ze to kwestia seriala inni ze sprzetu. Mi sie nie udalo zmusic nero do wypalenia obrazka. Jednynie oficjany support light cribe pozwala na zrobienie obrazka w tych nagrywarkach. Ja do swojej nagrywarki potrzebowalem sterowników ( a dokladnie jest to system zarzadzania lightscribe) LS_HSI.exe oraz oficjalny program do robienia etykietek SURETHING wszystko dostępne na http://www.lightscribe.com w dziale support.

Tak na marginesie wkurzony bylem niemilosiernie ze za wydana kase nie dostalem tak naprawde wystkiego za co zaplacilem... Ale warto powalczyc efekt jest super..
    md
    Level 40  
    Jesteście żałośni, NIGDY NIE MIAŁEM PROBLEMÓW z wypalaniem Lightscribe za pomocą Nero OEM Suite i nie tylko ja ich nie miałem. Sprzedaję w mojej firmie nagrywarki z opcją Lightscribe i nie zdarzyło się, by któryś klient miał problemy. Nie zdarzyło mi się również przy montowaniu komputera dla klienta.
    Poczytajcie tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2472630#2472630
    Poczytajcie swoje wypowiedzi - sami sobie zaprzeczacie, jeżeli wypaliła chociaż raz, to znaczy, że wypala, a problem leży gdzie indziej.
    Co do Firmware - aktualizacja bywa potrzebna właśnie po to, by nagrywarka obsługiwała nowe nośniki, więc podarujcie sobie kpiny. Jak wytłumaczycie fakt, że nagrywarka wypala jedną stronę płyty, a drugiej nie chce? Widocznie ma problem z identyfikacją lub obsługą tego typu nośnika.
    Nie zapominajcie, że nagrywarka współpracuje z kontrolerem na płycie głównej, a nawet początkujący użytkownik komputera wie, że chipset VIA jest kapryśny i wymaga instalacji service packa.
    ralan
    Level 11  
    Ja wiem ze napewno twoj sklep jest najlepszy itp itd. Ale nie masz racji. Moje nero OEM nie pozwlalao na wypalanie Light scribem a soft ze strony lightscriba tak.!!! To nie jest nie tylko moj problem i spotkalem sie z nim wiele razy ale tylko z nagrywarkami z Lite-On i LG acha tak apropo nero w wersji 7 mial problemy z lighscribem dlatego zalecano wersje 6.8.

No i nie moge sie powstrzymac od napisania ze sam jestes żałosny
    md
    Level 40  
    Piszecie bzdury, a ty za cienki jesteś by mnie urazić. Piszę na podstawie własnych doświadczeń i doświadczeń moich klientów i ani na sklepie ani na serwisie nie było problemów z wypalaniem Lightscribe, więc daruj sobie te złośliwości, bo moja odpowiedź powinna ci dać do myślenia, a nie prowokować do agresji - idiotycznej, bo zniechęcasz ludzi do pomocy.
    Wszyscy płaczecie nad sprzętem, a nikt nie podał konfiguracji sprzętu, wersji systemu operacyjnego i innych podstawowych informacji, więc jak można pisać o konkretach?
    Na pożegnanie (nie lubie awantur z zarozumiałymi małolatami, więc się wyłączam z tej dyskusji) podaję jedną z przyczyn:
    w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\allocatecdroms

trzeba zmienić wartość z 1 na 0 (zero)
    Kakalia
    Level 18  
    md wrote:
    Piszecie bzdury, a ty za cienki jesteś by mnie urazić. Piszę na podstawie własnych doświadczeń i doświadczeń moich klientów i ani na sklepie ani na serwisie nie było problemów z wypalaniem Lightscribe, więc daruj sobie te złośliwości, bo moja odpowiedź powinna ci dać do myślenia, a nie prowokować do agresji - idiotycznej, bo zniechęcasz ludzi do pomocy.
    Wszyscy płaczecie nad sprzętem, a nikt nie podał konfiguracji sprzętu, wersji systemu operacyjnego i innych podstawowych informacji, więc jak można pisać o konkretach?
    Na pożegnanie (nie lubie awantur z zarozumiałymi małolatami, więc się wyłączam z tej dyskusji) podaję jedną z przyczyn:
    w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\allocatecdroms

trzeba zmienić wartość z 1 na 0 (zero)

Mam wartość 0 cały czas i dalej to samo??

Moja konfiguracja
    Win Xp SP2 i Win2003
    1GB RAM
    3GHz PIV
    Asus P5LD2
    HDD 80 GB
    i nagywarka taka jak w temacie

w kazdym systemie jest to samo, czyli obrazków nie wypala:/
    sory ze to pisze ale nagrywarka jest instalowana automatycznie po starcie systemu nie trzeba niczego instalowac procz nero dolaczonego do sprzetu, wtyczke do nero odpowiedzialna za lightscribe mam zainstalowana i to najnowsza wersje, dalej to samo. Jak masz jeszcze jakis patent na uruchomienie tego to bardzo prosze o info.
    ralan
    Level 11  
    |Ja do swojej nagrywarki potrzebowalem sterowników ( a dokladnie jest to system zarzadzania lightscribe) LS_HSI.exe oraz oficjalny program do robienia etykietek SURETHING wszystko dostępne na http://www.lightscribe.com w dziale support.|

Sprubuj! Naprawdę dziala sprawdzalem na kilku kompach sfrustrowanych uzytkownikow w akademiku :D
    raf_be
    Level 13  
    Md wiem, że tu wrócisz i przeczytasz, ciekawość będzie silniejsza... Więc powiem Ci tak, na 4 Twoje wątki w ostatnim pokusiłeś się o pierwszą poradę, która może (nie musi) wnieść coś do sprawy. W 4 wątkach dowiedzieliśmy się, że jesteśmy cieniasy, a Ty guru bo masz firmę (lub w niej pracujesz). Podejrzewam, że składasz nowe kompy więc lecisz sobie po kolei nowy systemik, gdzie masz czyściutki rejest, najowsze płyty główne itd, itd, no to problemów możesz nie mieć. Wiesz.... tu jest forum gdzie ludzie mniej wiedzący się pytają, a bardziej doświadczeni lub tacy, co mieli podobny problem sobie nawzajem doradzają. Więc fajnie, że wyłączasz się z tej dyskusji i bądź dalej super-specem. Podpisano - żałośni.

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Czeski film... właśnie wypalam obrazek na drugiej płycie (piewszą wypaliłem kiedyś tam, jak wspomniałem wyżej). Co zrobiłem:
    1) oczywiście instalacja LightScribe Simple Labeler i LightScribe system software z http://www.lightscribe.com/
    2) Ściągnąłem program SureThing CD Labeler 4 stąd
    http://tweak.pl/forum/lofiversion/index.php/t199636.html
    (ostatni wątek na dole)
    3) Tym programem zapuściłem i zadziałało, ale:
    wyczytałem, że informacja o nośniku (min. że jest on LightScribe) znajduje się na środkowej części płyty, tam gdzie jest przeźroczysta. Musi być to miejsce czyste, a zazwyczaj ładujemy tam palucha. Może to śmieszne, ale nachuchałem, przeczyściłem normalnie szmateczką. Z resztą taki jestem zdesperowany, że czyściłem nawet powłokę do drukowania (ale to już wasza decyzja).
    WYDRUKOWAłO!
    Wyczytałem jeszcze, ale u siebie nie zastosowałem: Jeśli macie 2 napędy czyli naszą LightScribe z innym napędem na jednej szelce (kablu), to ustawiamy zazwyczaj 1 napęd master, a 2 slave. Sugerowane jest w obydwu ustawić CS (cable select). Powodzenia. Ps. Kakalia to chłopiec czy dziewczyna :)??
    ralan
    Level 11  
    Nareszcie ktoś pozytywnie myślący :D
    BTW Tez mam firme i tez naprawiam serwisuje kompy :D
    W sumie to temacik wypalania obrazkow light scribem mozna uznac za zamkniety...

Dod info:

Do raz wypalonego obrazka na plycie mozna caly czas dodawac nowe elementy a rowniez mozna go wypalic kilkukrotnie zeby osiągnąć mocniejszy kontrast na tanich nośnikach.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Uprzedzam wszystkich kolegów dyskutujących w tym temacie: jeszcze jeden post z prywatną wojenką a temat zostanie zamknięty i usunięty z Forum. Jeżeli chcecie sobie "nawtykać" to od tego jest PW.
    raf_be
    Level 13  
    ralan wrote:

Do raz wypalonego obrazka na plycie mozna caly czas dodawac nowe elementy a rowniez mozna go wypalic kilkukrotnie zeby osiągnąć mocniejszy kontrast na tanich nośnikach.

Dodając można wsadzić płytę nawet do góry nogami, a nagrywarka i tak ustawi sobie płytę, żeby było dobrze :) Czyli musi dodać sobie inforację o tym na płytę i podejrzewam, że jest to środkowa - przeźroczysta część.

Dodano po 47 [sekundy]:

jankolo wrote:
    Uprzedzam wszystkich kolegów dyskutujących w tym temacie: jeszcze jeden post z prywatną wojenką a temat zostanie zamknięty i usunięty z Forum. Jeżeli chcecie sobie "nawtykać" to od tego jest PW.

Tak jest szefie.:D
    grybow324
    Level 10  
    Jeżeli można się dołączyć ja też miałem taki problem faktycznie wiązał się z przezroczystą częścią płyty a szczególnie z kodem na niej zapisanym musi być czyściutki pozdrawiam wszystkich
    Skoren_19
    Level 16  
    A ja mam taki problem Testowalem nagrywarke dvd na systemie xp i lightscribe dzialal bez zarzutow. Natomiast natrafilem na problem przy sys 98 wogole ls.exe nie chce sie zainstalowac. Jak to zrobic aby w pelni korzystac z tej metody na win 98. Probowalem wielu programow w tym sure..,roxy i nadal nic pomocy??
    raf_be
    Level 13  
    Skoren_19 wrote:
    problem przy sys 98

A dlaczego się cofnąłeś w rozwoju?
    Skoren_19
    Level 16  
    Doczytalem ze na 98 to wogole nie chodzi, lecz moze cos wymyslili juz z tym faktem....panie z wygorowana ambicja!!!