Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka najlepsza antena naziemna??

04 Sie 2006 14:49 8179 10
  • Poziom 13  
    od dzuzszego czasu nie mam kablowki:(( mieszkam w jednorodzinnym domu i zalozylem sobie antene siatkowa ze wzmacniaczem... problem polega na tym ze nie mam prawie polsatu a tvn jest mocno zasniezony:(( a o tv4 to moge pomazyc:(( dobrze ze TVP1,2,3 dobrze odbiera, sa dni ze te kanaly da sie ogladac ale musi byc wtedy pogoda zachmorzona:(( a jak jest czyste niebo to sciagam jakies programy ze Szwecji.. (ktore normalnie da sie oglada) czy jest jakas antena ktora nie bedzie miala zadnych zaklucen albo da jakos polepszyc obraz na tych kanalach?? mieszkam 50km od Gdanska na poludnie... prosze o pomoc!!
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam polecam do odbioru TV antene firmy Telestar jest chyba najlepszą obecnie chyba na rynku w sprzedazy anteną . Blokuje tylko cena bo około 150zł . Montowałem kilka sztuk są i niema z nimi problemu .
  • Poziom 13  
    a sa jakies modele czy obojetnie jaki model?? czy to jest tylko jedna antena??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Z szerokopasmowych (wygodne i nie trzeba być wielkim fachowcem) to warto wypróbować anteny z serii ASR firmy Telmor. Rzuć okiem tutaj, tu jest podobna prośba o polecenie anteny: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic379465.html i jeszcze coś było z "TVN" w tytule.
    W ogóle to dobrze będą tylko stacje z Chwaszczyna (TVP 1, 2 ,3). Polsat, TVN, TV4, Puls są z nadajników małej lub średniej mocy i są zasadniczo przeznaczone dla Trójmiasta. W naszych okolicach zawsze będą trochę śnieżyć.
  • Poziom 13  
    bo ta antene co kupilem siatkowa to ma mnustwo "odbic" czyli jakies kanaly nawet polskie ktore nachodza jeden na drugi ze slabszym sygnalem i zaklucaja kanaly z tym lepszym sygnalem... no co najgorsze to przy dobrej pogodzie Szweckie i Ruskie kanaly zaklucaja bardzo mocno:(( dlatego pytam sie fachowcow jaka antene najlepiej kupic zeby uniknac jak najwiecej zaklucen!!

Dodano po 4 [minuty]:

rozumiem sniezyc ale chyba nie tak zeby nie dalo sie ogladac?? ze nic prawie nie widac:(( odrobina sniegu mi nie bedzie przeszkadzac:D nie jestem az taki wybredny:D
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przy bardzo dużych kłopotach z zakłóceniami od zagranicznych stacji, oczywiście najlepsze są wąskopasmowe i mocno kierunkowe anteny Yagi-Uda. Najlepiej trzy oddzielne: na TVP1 jedna (kanał 10), pozostałe na kanały 21-40 (TVP2) i na resztę do kanału 60 (TVP3, TVN).
    W Starogardzie wiele osób ma jednak bylejakie szerokopasmowe i przeważnie odbiór jest dostateczny (Polsat, TVN), a TVP jest idealnie. Niestety jeżeli chodzi o podniesioną propagację troposferyczną w okresie letnim, to za wiele niestety nie da się tu zdziałać. Nawet w Gdańsku mają czasem zakłócenia. Akurat z naszego kierunku, kąt pomiędzy Gdańskiem, a stacjami zakłócającymi (Rosja, Litwa, Skandynawia) jest trochę za mały, żeby skutecznie odciąć się kierunkowymi antenami od tych zakłóceń. Po prostu niedoskonałość techniki analogowej. Ale trochę anteny wieloelementowe pomagają.
    Chwaszczyno (TVP) jest trochę bardziej na zachód od Gdańska niż Jaśkowa Kopa i Wały Piastowskie (TVN, Polsat). O tym też trzeba pamiętać, zwłaszcza przy antenach kierunkowych. Przy wątpliwościach co do kierunku, dobrze jest sobie porobić pomiary azymutu z mapą województwa i z kompasem. Wtedy wyznaczasz sobie dokładne kierunki gdzie na co nakierować. Anteny sąsiadów czasami są bylejak nakierowane.
    Można też obrócić antenę szerokopasmową w kierunku południowo-wschodnim (Iława-Kisielice) albo na południe (Bydgoszcz-Trzeciewiec). Niestety, z Iławy jest tylko TVP1 i TVP2. Z Bygdoszczy jest prawie wszystko ale TVN też raczej będzie śnieżyć (mimo, że jakiś rok temu podnieśli moc).
  • Poziom 13  
    podskocze moze jutro do sklepu zobaczyc za antenami zobacze co mi sprzedawca zaproponuje.. dam znac co kupilem i czy jest lepiej dziekuje za pomoc!! mniej wiecej wiem juz w czym wybierac zeby nie dac sobie szajsu wcisnac!!
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    witam!
    jeśli temat aktualny polecam artykuł ze ŚR z archiwum o zwalczaniu
    zakłóceń na wspólnym kanale - jest nawet program pomocny w takich
    przypadkach
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeszcze jedna uwaga: czasami jeżeli znamy dokładny kierunek pochodzenia zakłóceń, to lepsze efekty daje kierowanie anteny nie dokładnie na pożądaną stację nadawczą, ale tyłem do zakłóceń. Lepiej ograniczać poziom sygnału zakłócającego niż wzmacniać sygnał pożądany.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    witam, sprawdź moze tu będzie twoja miejscowość : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=119308967 a jak nie to zapytaj moze sprzedawca będzie coś wiedziałó więcej. a jak nie takie to anteny kierunkowe ... a tu to juz ptrzebne są dane nadajników ( czestotliwości i moc ) pozdrawiam
  • Poziom 13  
    kupilem antene ze sklepu ale okazalo sie ze jest zepsuta i zwrocilem:/ no i drugiej takiej nie mieli w sklepie... rozmawialem ostatnio z sasiadem bo widzial ze zakladam antene telestar i okazalo sie ze on ma tez taka sama antene i odbiera mu tak samo jak antena siatkowa:(( czyli chyba tu gdzie mieszkam jest jakas dziura i nic nie pomoze:(( dziekuje za pomoc!! jeszcze sproboje sam zalozyc antene firmy telestar jak tylko bedzie dostawa w sklepie bo w tej dziurze nic nie ma:/ nawet sygnal dobrze nie dochodzi:D