Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unlooper ... brak komunikacji z PC ?

05 Sie 2006 07:35 1505 4
  • Poziom 10  
    witam, mam problem z tym urządzeniem taki, że po zrobieniu kilki kart stracił połączenie z komputerem.
    Co muszę sprawdzić, na RSie jest układ ST232CN ?

ps. zasilanie sprawdzałem:
    nóżka 15 = 5,0 V
    nóżka 2 = 9,92 V
    nóżka 6 = - 9,91 V

czy jest możliwe że stabilizator na 5V (LM7805) się zagrzał, zasilanie do unloopera dałem 12V / 100mA ?
  • Poziom 20  
    raczej nie jest to do zasilacza .stabilizator wytzymuje bez problemu.Wina moze byc uklad 232 .te akurat Twoj nie nalezy do najlepszych.Proponuje MAX232.Sa o wiele lepsze i pewniejsze.A i jeszcze jedno ,na czym sprawdzasz komunikacje z kompem? Rozumiem ze XILINK-a i pica at masz zaprogramowane poprawnie.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    jest ten programator kumpla, a program to: unlopik21
    ja wziąłem go z myślą że dam radę sprawdzić ten ST232CN po zmierzeniu napięcia :(. W takim razie trzeba będzie zmienić na MAX232 .... czy tak będzie dobrze, czy to może być coś więcej.
  • Poziom 43  
    Co do układu MAX czy ST232 to najpierw wypadało by zrozumieć jak on dziala czytają np PDF producenta a z tą wiedzą znajdziesz bardzo prosty sposób by sprawdzić czy on działa. Właśnie na wiedzy, jej zrozumieniu i umiejętności znalezienia jej i posługiwania się nią polega elektronika. A to jest bardzo prosta zasada.

Radziłbym też uważać gdyż tematu samego unloopera jeszcze dopuszczam ale cel do którego się go używa jest niezgodny z regulaminem forum i radziłbym takie pytania zadawać na jakimś innym forum gdzie dzieciaki się tym zajmują.
    SławeK
  • Poziom 10  
    SlaweK napisał:
    ....Radziłbym też uważać gdyż tematu samego unloopera jeszcze dopuszczam ale cel do którego się go używa jest niezgodny z regulaminem forum i radziłbym takie pytania zadawać na jakimś innym forum gdzie dzieciaki się tym zajmują.
    SławeK

To urządzeni zostało naprawione, po wymianie układu. A ja nie zajmuję się jego zastosowaniem, tylko naprawiam elektronikę.

Za wszystkie niepotrzebne słowa przepraszam.

Pozdrawiam .... :D