Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unlooper ... brak komunikacji z PC ?

05 Sie 2006 07:35 1505 4
 • Poziom 10  
  witam, mam problem z tym urządzeniem taki, że po zrobieniu kilki kart stracił połączenie z komputerem.
  Co muszę sprawdzić, na RSie jest układ ST232CN ?

  ps. zasilanie sprawdzałem:
  nóżka 15 = 5,0 V
  nóżka 2 = 9,92 V
  nóżka 6 = - 9,91 V

  czy jest możliwe że stabilizator na 5V (LM7805) się zagrzał, zasilanie do unloopera dałem 12V / 100mA ?
 • Poziom 20  
  raczej nie jest to do zasilacza .stabilizator wytzymuje bez problemu.Wina moze byc uklad 232 .te akurat Twoj nie nalezy do najlepszych.Proponuje MAX232.Sa o wiele lepsze i pewniejsze.A i jeszcze jedno ,na czym sprawdzasz komunikacje z kompem? Rozumiem ze XILINK-a i pica at masz zaprogramowane poprawnie.Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  jest ten programator kumpla, a program to: unlopik21
  ja wziąłem go z myślą że dam radę sprawdzić ten ST232CN po zmierzeniu napięcia :(. W takim razie trzeba będzie zmienić na MAX232 .... czy tak będzie dobrze, czy to może być coś więcej.
 • Poziom 43  
  Co do układu MAX czy ST232 to najpierw wypadało by zrozumieć jak on dziala czytają np PDF producenta a z tą wiedzą znajdziesz bardzo prosty sposób by sprawdzić czy on działa. Właśnie na wiedzy, jej zrozumieniu i umiejętności znalezienia jej i posługiwania się nią polega elektronika. A to jest bardzo prosta zasada.

  Radziłbym też uważać gdyż tematu samego unloopera jeszcze dopuszczam ale cel do którego się go używa jest niezgodny z regulaminem forum i radziłbym takie pytania zadawać na jakimś innym forum gdzie dzieciaki się tym zajmują.
  SławeK
 • Poziom 10  
  SlaweK napisał:
  ....Radziłbym też uważać gdyż tematu samego unloopera jeszcze dopuszczam ale cel do którego się go używa jest niezgodny z regulaminem forum i radziłbym takie pytania zadawać na jakimś innym forum gdzie dzieciaki się tym zajmują.
  SławeK


  To urządzeni zostało naprawione, po wymianie układu. A ja nie zajmuję się jego zastosowaniem, tylko naprawiam elektronikę.

  Za wszystkie niepotrzebne słowa przepraszam.

  Pozdrawiam .... :D