Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie co do Lutownicy na Powietrze

edziu 24 Jun 2003 18:17 3149 11
    edziu
    Level 29  
    Witam wszystkim morze to lamerskie (nigdy nie spotykałem się z lytownicą na gorące powietrze) pytanie odnośnie co do lutownicy na gorące powietrze a pytanie polega na tym jaka jest max temperatura wylutowywanych układów SMD chodzi mi głownie o pamieci SMD zrobiłem lutownice na gorące powietrze i testowałem na martwych płytach co są układy SMD i wylutowywałem monitoryjąc temperatyre przy pomocy termometru cyfrowego i podczas wylutowywnia temperatura wachałe się się w granicach 190-240 stopni czy ta temperatyra jest bezpieczna dla pamieci SMD z góry dziekuje za jakielkowiek informacje
    iNTELL
    Level 30  
    Sam zrobiles lutownice na gorace powietrze ??
    edziu
    Level 29  
    iNTELL wrote:

sam sobie zrobiłem
    SPiotr
    Level 23  
    Do montażu elementów SMD najczęściej używa się stopów Sn63Pb37 lub Sn62Pb36Ag2, które topią się w ok. 180°C.Górna granica w czasie krótszym od 5 sekund to 210 do 220 °C
    iNTELL
    Level 30  
    edziu wrote:
    iNTELL wrote:

sam sobie zrobiłem

A mozesz mi przeslac schemat jak to zrobic, bylbym ci bardzo wdzieczny.
    edziu
    Level 29  
    moja lutownica jest zrobiona z opalarki i ma zrobioną specjalną dysze a regulacja jest z warszatowego Auto transfomatora którym reguruje napiecie od 0V do 250V (2200Watt)
    ul1111
    Level 23  
    Osobiście używam opalarki z regulacja,stabilizacją,wskaźnikiem temperatury oraz z regulacją siły nadmuchu firmy STEINEL HG3000SLE.Wskaźnik temperatury wykonany jest na diodach led,wyższy model posiada wskaźnik lcd.Może opalarka ta niejest tania ale niezastąpiona i tańsza od lutownicy na gorące powietrze.Do kolegi edziu,czy nielepiej byłoby zastosować elektroniczny regulator temperatury np.grupowy sterownik triaków.
    iNTELL
    Level 30  
    Mój tato ma zaklad stolarski i ma najwyzszej klasy opalarke steinel tylko jak mam zrobic ta specjalna dysze ??????
    ul1111
    Level 23  
    Można kupić gotowe nakładki do opalarek o różnych kształtach,osobiście używam końcówki o średnicy wewnętrznej 9mm.
    edziu
    Level 29  
    ul1111 wrote:
    Osobiście używam opalarki z regulacja,stabilizacją,wskaźnikiem temperatury oraz z regulacją siły nadmuchu firmy STEINEL HG3000SLE.Wskaźnik temperatury wykonany jest na diodach led,wyższy model posiada wskaźnik lcd.Może opalarka ta niejest tania ale niezastąpiona i tańsza od lutownicy na gorące powietrze.Do kolegi edziu,czy nielepiej byłoby zastosować elektroniczny regulator temperatury np.grupowy sterownik triaków.

jestem w fazie teśtów temperatyre w granicach 170 - 220 stopni uzykuje na pierszy biegu i napieciu zasilania około 100v (jak narazie taka mi wystarczy
    hacker
    Level 26  
    woow !!! sam zrobił lutownice na gorące powietrze !!! nono :P

Ostrzeżenie #1: pisanie postów nic nie wnoszących do tematu ! [A]