Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mUZYKA A MOTOROWERZE 12v POMOCY!!

05 Aug 2006 13:02 1633 7
  • Level 13  
    Witam che aby z mojego simsonka grała muzyka Wink mam aklumulator 12V i ładowanie mam b. dobre wiec z aq nie ma problemu. chce podłaczyc jakis maly wzmacniacz na 12 V i na jakis głosnik, i oczywiscie jaki MP3 czy walkman, tylko jest problem bo za bardzo sie na tym nei znam Very Happy i prosze Was o pomoc, czy ktos ma jakis schemat do takiego czegos albo czy by mogł wykonac?? jaki wzamacniacz kupic albo jak go zrobic, jaki glosnik!! błagam o pomoc Neutral
  • Level 16  
    Możesz zrobić wzmacniacz na końcówce TDA1554Q z której uzyskasz przy zasilaniu 12V 4X11W lub 2 X 22W ja mam zamiar zrobić coś takiego tylko nie mam głośników a chce dać 2X 30W 4Ohm bo przy takim obciąrzeniu wzmacniacz daje 2 X 22W na wyjściu. oto schemat- http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/19224/PHILIPS/TDA1554Q.html - sama końcówka nie jest najtańsza ale aby zrobić wzmacniacz 2 X 22W wystarczy dokupić 5 alementów co oznacza że jest to bardazo proste do zrobienia.
    Pozdrawiam.
  • Level 28  
    najpierw zobacz ile mocy może dostarczyć prądnica ( lub alternator - nie wiem co tam jest w simsonie), odejmij od tego moc żarówek z przodu i tyłu ( zdajsie , ze trzeba jeździć na światłach ) to co ci zostanie to moc którą możesz ewentualnie bezpiecznie uzyskać, nie rozładowując akumulatora. obawiam się, że będzie tego znacznie mniej niż 44W, a musisz wziąć pod uwagę, że wzmacniacze nie mają 100% sprawności. sprawdź jaką moc ma prądnica - może się mylę.
  • Level 13  
    wiec tak, z łądowanie jest tak akumulator rozdładowany pojzedzze tak z dwa dni i jest ok, akumulator w SIMSONIE odpowiada tylko za kierunkowskacy, klaskon, swiatła pozycyjne, no i stop, wiec swiatła w czasie jazdy sa z cewki ;) mi chodzi o to zeby taki spzret właozyc do kuferka i jak np, przyjade na jakas imprezke czy cos albo grila bo czesto robimi z zdarza sei ze muzyki nei ma to bede mo0lg wlaczyc z simsonka i bedzie grac wiadomo koncertu nie bedzie ale zawsze pogra ;) ile taka koncoowka kosztuje i gdzie ja kupic??
  • Level 16  
    Jak wygląda instalacja w simsonie to wiem bo mam simsona mam też właśnie taki wzmachol do bagaja na imprezy tylko ja mam słaby ale mam zamiar zrobić właśnie taki wzmacniacz mam nawet końcówkę. Ale do rzeczy taka końcówka kosztuje ok. 12zł do tego reszta części ( oprócz głośników) wszystko wyjdzie jakieś 15-20zł do tego obudowa i głośniki. ja mam przy wzmacholu wyprowadzony przewód z małym ghekiem czy jak to się tam piszę i podłączam do discmena albo mp3. Ale wzmacniacz ma moc wyjściowom 2 X 22W razem daje to 44 w a pobór będzie w granicach 50W co daje jakieś 4A i więcej przy maksymalnej mocy więc jak będzie na max głośności to aku wytrzyma ci max godzinę (przy pojemności aku ok 5 Ah a taki pewnie masz) więc jak będzie głośno to na imprezie długo ci to nie pociągnie. Ja mam wzmachol 2X 11W i mam podłączone 2 głośniki 10W pod jedno wyjście a jedno jest wolne i przy maksie głośności wytrzymuje ponad 4 godziny a jak jest impreza to biorę drugi aku i tobie też bym radził skołowanie drugiego aku bo ten przy takiej mocy długo nie pociągnie albo po prostu ściszenie w tedy pobór mocy spodnie i pogra dłużej.
    Gdzie możesz kupić części? wszędzie w karzdym sklepie elektronicznym.

Podzrawiam.

Dodano po 11 [minuty]:

Co do wypowiedzi kolegi "alnus" to światła są zasilane z osobnej cewki a ładowanie akumulatora jest z osobnej. Akumulator jest w simsonie tylko po to aby działały kierunkowskazy, klakson oraz szczuwacz. Wzmacniacz będzie grało i tak gdy silnik będzie wyłączony bo jeśli kolega mówi,, że ma to być do bagażnika i na impreze to i tak mu sie t w czasie jazdy nie przyda. więc wszystko zależy od tego ile czasu to ma grać. morzna też użyć słabszego wzmacniacza ale myślę, że lepiej zrobić ciszej bo będzie lepsza jakość dźwięku.
  • Level 28  
    to rzeczywiście co 2 - 3 ci dzień możesz zrobić imprezę na tym akumulatorze, pod warunkiem , że dużo jeździsz i doładujesz go porządnie w tym czasie. klaksonu się żadko używa, zamiast kierunkowskazów można wyciągnąć łapę. ale co to jest szczuwacz - nie wiem.
  • Admin of Audio group
    alnus wrote:
    to rzeczywiście co 2 - 3 ci dzień możesz zrobić imprezę na tym akumulatorze.

Owszem ale tylko przez 2 - 3h przy mocy wyjściowej ok. 2x20W :)

Pozdrawiam
  • Level 16  
    Na tym akumulatorze marzesz zrobić impreze nawet ładne kilka godzin pod warunkiem, że będzie wmiarę cicho, oczywiście morzesz zastosować sładszy wzmacniacz np. TDA7350A w tedy masz połowę mocy bo 2 X 11 lub 1 X 22 i to oktualnie gra u mnie na 2 głośnikach 10W 4Ω na jednym kanale 11W a drugi jest wolny co powoduje rze pobur nie przekracza 1A i aku wytrzymuje minimum 5-6 godzin bo na max nie idzie zrobić bo głośniki wysiadają.
    A szczuwacz to mruganie długimi światłami.

Pozdrawiam.