Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o pomoc w doborze amplitunera do kina domowego magnat

05 Sie 2006 19:32 1128 2
  • Poziom 10  
    jak wyżej kino domowe które posiadam :
    4 kolumny magnat monitor 990 ( 140w rms sztuka)
    subwoofer magnat monitor 300A ( 100w rms)
    centralny magnat monitor 210 ( 75 w rms)
    wszystko połączone kablami z miedzi beztlenowej boshmanna 3mm

co do amplitunerów to pod uwagę biorę tylko 3 modele :
    Pioneer VSX 916
    Yamaha RX-V675
    Koda AV600

- zazwyczaj będzie to grało w pokoju 15m2 ( muzyka głównie techno i dance) no ale czasami zdarzają się małe imprezki na 30 - 50m2 , także amplituner musi być długodystansowy :-) , interesują mnie opinie na temat tych 3 amplitunerów co mi możecie doradzić a co odradzić z góry dzięki za odpowiedźi
  • Poziom 31  
    Koda to potężna moc, 150W w kanał, Yamaha to kino ale nowa seria x79 jest chwalona, Pioneer to kupa bajerów.
    Wszystkie to 7.1,
    Yamaha i Pionek mają możliwość auto ustawienie za pomocą mikrofonów, mają pur-out, wszystkie mają pewnie zabezpieczenie przeciążeniowe
    Yamaha i Pioneer posiadają bi-amping, drugą strefę. Yamaha ma dodatkowo możliwość kiedy masz tylko 5.1 i nie korzystasz z drugiej strefy, puszczenie sygnału z tych wolnych końcówek na dodatkowe przednie kolumny umieszczone nad frontami niby lepsze efekty przestrzenne, ciekawie muszą brzmieć naloty i bombardowania.
    Ale tych ampów dźwiękowo nie znam, sam jestem przed wyborem i tylko teoria, jestem przed odsłuchami, biorę pod uwagę jeszcze Marantza 4600 i Denona 1906
  • Poziom 10  
    zeberko - dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że wypowie się ktoś kto słuchał tego sprzętu i wie co on potrafi