Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna '99 nie działa centralny z pilota???

jaket 24 Jun 2003 22:11 7283 8
Fluke Kamera Termowizyjna
    jaket
    Level 20  
    Znajomy mnie prosił o sprawdzenie odbiornika radiowego w samochodzie Renault Laguna ponieważ nie działa mu centralny zamek z pilota w kluczyku? Był w salonie i stwierdzili, że pilot jest dobry tylko odbiornik zepsuty? Próbowali go chyba zsynchronizować bo tweirdził, że był na przeprogramowaniu i nic nie dało.
    Czy odbiorniki we wszytskich Lagunach są takie same bo tak ktoś mu powiedział, że resztą steruje komputer jak dostanie sygnał z odbiornika (chodzi o radiowe odbiorniki).
    W tym samochodzie, jest coś namieszane bo nie działał immobilajzer (był zalany czy coś takiego) i pilot. Znajomy kupił cały zestaw wraz z kluczykiem i całą resztą ale na podczerwień i coś nie pasowało??? Ktoś przeprogramował mu immobilajzer, który kupił z kluczykiem na podczerwień tak, że działa z tym oryginalnym kluczykiem???
    Jak działa immobilajzer bo w starszych modelach trzeba było zamknąć i otworzyć samochód z pilota, żeby odblkowac immobilajzer, a jemu pilot nie działa, a immobilajzer tak???
    Proszę o jakieś konkrety, wiem, że nieźle namieszałem ale sam tego nie rozumiałem jak mi tłumaczył:-)dopiero po chwili rozmowy doszliśmy do porozumienia.
    Czy uszkodzony może być tylko odbiornik i dlatego nie działa centralny zamek z pilota?
    Czy immobilajzer jest wyłączany nadajnikiem, czy po włożeniu do stacyjki. Co mam sprawdzić żeby stwierdzić uszkodzenie odbiornika? Dochodzą do niego tylko trzy przewody pewnie +12V, masa i sygnał sterujący???
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    olo114
    Level 18  
    Witam
    Strasznie namieszales
    "Czy odbiorniki we wszytskich Lagunach są takie same?"
    tak, na fale radiowe i na podczerwien
    " Jak działa immobilajzer bo w starszych modelach trzeba było zamknąć i otworzyć samochód?"
    W modelach na fale radiowe kod do immo przesylany jest po wlozeniu klucza do stacyjki (pierscien w stacyjce i transponder w kluczyku)
    W tym ukladzie sa to dwa oddzielne obwody immo i central
    One_sign
    Level 12  
    Czy immobiliser masz z centralką kodową ? Jeśli tak to na stronie (forum) klubu Renault możesz zapytać o kody do synchronizacji oraz kody serwisowe do resetowania ustawień immo, wtedy po resecie centrala sama znajdzie kluczyk (jeśli jest radiowy) albo przy kolejnej transmisji z kluczyka na podczerwień zsynchronizuje się z nim. Wogóle polecam forum klubu Renault www.triger.renault.pl.
  • Fluke Kamera Termowizyjna
    jaket
    Level 20  
    Jeszcze tylko jedna sprawa.
    Chodzi mi o to, czy jak kupi odbiornik to co znajduje się koło lusterka to będzie pasowało do jego kluczyka? Jeśli tak to co ma wpływ na to, że kluczyk pasuje tylko do danego samochodu skoro odbiorniki są takie same?

A tej strony renault nie ma:(

Już znalazłem jest tylko, że com.pl
    JackTheNipper
    Level 19  
    Najlepiej wykasować immo z komputera i podłączyć zwykły central lub alarm. Tak zrobiłem sobie w moim Twingo.
    Mich@el
    Level 15  
    To teraz zdradz nam tę magiczną sztukę!???
    Pzdr.Michał.
    twingo
    Level 17  
    olo114 wrote:

W modelach na fale radiowe kod do immo przesylany jest po wlozeniu klucza do stacyjki (pierscien w stacyjce i transponder w kluczyku)
    W tym ukladzie sa to dwa oddzielne obwody immo i central

hmmm, chyba nie tylko. Ja w R19 miałem "pilota" na podczerwień w którym też był transponder. Ale jeśli nie otworzyłem pilotem to immo był zazbrojony.
    JackTheNipper
    Level 19  
    Zgadza się w Renautach są stosowane piloty podczerwieni które wyłaczają immo (otwieranie kluczykiem nie wystarczy). Żeby go odłączyć trzeba wykasować go z ustawień komputera bo inaczej nie ndpali samochód. Bliższe info na priv.