Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmniejszyć prąd rozruchowy kompresora?

06 Sie 2006 14:19 3598 7
  • Poziom 16  
    Miałem mały klimatyzator wolnostojący rozebrałem go i wpakowałem do auta, wszytko by było ok gdyby nie to ze wymaga zasilania 230V. Pobór pradu przy normalnej pracy 1,6A ( 230V zasilając z przedłużacza), a wiec zaopatrzyłem sie w przetwornice 12V na 230v 600W i nie może wystartowac (przetwornica widzi to jako zwarcie) taki sam efekt był jak przytargałem ups-a 500VA i 700VA. Jak złagodzić rozruch ?

POzdrawiam
    Marcin
  • Poziom 11  
    mozesz to zrobić za pomocą zwykłego regulatora obrotów silnika
  • Poziom 20  
    przetwornica powinna być większej mocy i mieć wujście sinus ponieważ sinik w momencie rozruch pobiera kilkukrotnie większy prąd dlatego przetwornica się blokuje traktując wyjście jako zwarte
  • Poziom 13  
    coś mi się obiłó o uszy,że są kondesatory (startowe lub rozruchowe)moja znajoma coś takiego podłanczała pod starą maszynę do szycia...

Dodano po 55 [sekundy]:

sorki za błędy:/
  • Poziom 14  
    W wyżej opisanym przypadku jedynym rozwiazaniem problemu jest dostarczenie źródła energii o wydajności minimum 8 x 1,6 A.
    Ponieważ w agregatach chłodniczych nie można przeprowadzić rozruchu bez ciśnienia w układzie sprężarki -rozruch należy do ciężkich.
    Układy elektroniczne - odpadają .(kondensator o większej pojemności - też)
    pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Niestety walczyłem z tym samym i pomiary prądu pracy są nawet pięciokrotnie niższe od prądu rozruchowego ćwiczyłem z kondensatorami ,podniosłem nap. przetwornicy do 300V i nic jedynie sygnalizacja zwarcia na przetwornicy o mocy 400W a agregat pobierał jedynie 200.
  • Poziom 16  
    Witam

Mi ruszył agregat na przetwornicy 24V/230V 600W(1200W w impulsie) z soft stratem, kolega pracuje w hurtowni elektrycznej wypozyczył mi na jeden dzionek bo akurat mieli taki model na stanie, zamówiłem 12V/230V 600W niedługo mi sprowadza dam znać jaki efekt.

Z góry dzieki za pomoc
    Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 12  
    Może i da się uruchomić ten kompresor, ale jak długo wytrzyma instalacja elektryczna tego biednego samochodu? Czy alternator będzie w stanie dostarczyć dodatkowej ciągłej mocy 350W?
    Nie wspominając już o koszmarnych stratach mocy na podwójnej przemianie energii mechanicznej w elektryczną (alternator) i z powrotem w mechaniczną (sprężarka).
    Przecież sprężarka klimy w samochodach napędzana jest z wału. Na allegro taka sprężara kosztuje jakieś 150 zł ...