Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepiej połączyć monitor CRT z dvd ???

06 Sie 2006 17:59 2099 4
  • Poziom 10  
    Witam i pytanie takie jak w temacie czyli jak uzyskać najleprzą jakość obrazu przy połączeniu monitora crt dell p-1130 z dvd pioneera DV-696av ( monitor ma dwa wejścia d-sub) ??? dvd ma wyjście hdmi ale nie mam pojęcia czy przy pomocy dostępnych kabli i przejściówek takie połączenie by zagrało tym bardziej że HDMI to połączenie cyfrowe a D-sub jest analogowy a z pozostałych dostępnych jest RGB, euro i svhs ale svhs to tylko przez karte tv chyba w kompie a tu jak wiadomo jakość spada straszliwie :-( jakie połączenie będzie optymalne ???

Robert
  • Moderator
    svhs przez kartę w kompie też nie, chyba, że masz w kompie wejście svhs? Normalnie jest tylko wyjście. Ja bym nie kombinował, tylko wyposażył komp w dvd-rom za parę zł.
  • Poziom 10  
    Mam kartę telewizyjną z wejściem av i to już sprawdziłem i działa tylko że kiepawo :-( chodzi o to że skoro mam niezłe dvd to czemu na wielkim monitorze nie wykorzystać jego możliwości a nie mam w domu telewizora! w sprzedaży są kable do łączenie dvd po wyjściu RGB z projektorami które mają na wejściu D-sub ( zwykłe vga) tylko problem z tym że nie wiem czy dla monitora taki sygnał wystarczy czy nie potrzebuje on jakiś dodatkowych informacji do działania bo się na tym nie znam na tyle! dodatkowo sama obsługa dvd byłaby łatwiejsza bo niestety żeby wybrać ulubioną płytę mp3 z płyty na której jest 20 innych płyt potrzeba szybki dostęp do menu na ekranie a taki dostęp miałbym w monitorze przez wbudowany przełącznik źródeł sygnału i nie musiałbym włączać kompa do tego :-(
  • Moderator
    W takim razie chyba taki kabel to jedyne wyjście, ale nie wiem czy będzie lepiej niż przez av. Monitory komputerowe gorzej się sprawdzają w filmach od tv. Kiedyś czytałem o tym artykuł - przeszkodą jest ich - paradoksalnie - zbyt wysoka rozdzielczość. Z pewnością na monitorze nie da się wykorzystać możliwości dobrego dvd. Napisz, co udało Ci się osiągnąć.

Zobacz także: http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=17965

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ja mam podobny problem tylko że chce podłączyć dvd do monitora CRT ale nie mam hdmi w dvd tylko euro złącze (scart) Czy moglibyście mi powiedzieć jaki kabel musze zastosować lub przejściówkę abym mógł podłączyć to dvd do monitora i żeby wszystko działało ok ??
    Kupni odtwarzacza dvd nie jest dobrym rozwiązaniem w moim przypadku ponieważ i tak nie pójdzie mi to przez dolby digital. A tak to mam połączenie dźwięku światłowodem amplituner z dvd i obraz z dvd do monitora i teraz jest pełny pięcio kanałowy dolby digital :)
    Bardzo proszę o pomoc w przypadku mojego problemu myślę, że nie tylko ja mam taki problem :) Z góry dziękuję za wszystko!
    Pozdrawiam Piotrek