Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przekaznik do stopnia wejsciowego oscyloskopu?

_Matik_ 06 Sie 2006 18:06 678 0
  • #1 06 Sie 2006 18:06
    _Matik_
    Poziom 19  

Witam,
    Poszukuje subminiaturowe przekazniki elektromagnetyczne, nadajace sie do przelaczania sygnalow wchodzacych na wzmacniacz operacyjny z FETami na wejsciu. Zainteresowalem sie przekaznikiem firmy Relpol: http://www.relpol.com.pl/data/products/pl_PL/240/RSM850.pdf..
    Zasilanie cewki koniecznie 3V3 w moim przypadku.

Niepokoja mnie jednak parametry tego przekaznika:
    Minimalne napiecie zestykow: 10mV - to jeszcze ujdzie w tlumie, ale co sie stanie jezeli bede chcial zbadac przebieg o mniejszej amplitudzie? Nie do konca rozumiem ten parametr.
    Minimalny prad zestykow: 0,01mA - tu juz sprawa jest gorsza bo chodzi mi o uzyskanie rezystancji wejsciowej urzadzenia rzedu megaomow. Czyli prady z definicji beda mniejsze niz ten parametr.
    Moje pytanie: czy jest sens projektowac uklad pod te przekazniki i zobaczyc czy to bedzie dzialac? Czy ktos ma doswiadczenie z przelaczaniem takich malych sygnalow?

Widzialem projekt zbudowany na bazie przekaznikow Omron G6K i G6L, ale w ich dokumentacji nie bylo tych parametrow, czy to znaczy ze one umozliwiaja prace z mniejszymy sygnalami? Niestety chyba nie ma szans dostac ich w Polsce w ilosci sztuk: 3 w wersji na 3V3 :>

Ciekaw jestem rowniez jak realizuje sie profesjonalnie przelaczanie sygnalow analogowych w czulej aparaturze pomiarowej. Ze wzgledu na wymagana rezystancje wejsciowa urzadzenia, przekazniki polprzewodnikowe i multipleksery analogowe chyba nie wchodza w gre (przynajmniej nie w stopniu wejsciowym).

0 0
  • Relpol
  Szukaj w 5mln produktów