Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniwersalny programator Eeprom

edziu 07 Mar 2004 12:17 73713 69
Altium Designer Computer Controls
    picador
    Level 33  
    skąd masz taki komputer ?? , tata kupił , a tak na poważnie tu nie ma znaczenia czy programator jest podpięty do laptopa czy do stacjonarki , na laptopie powinno śmigac wszystko , oczywiście jeżeli dany programator jest dobrze zrobiony , ja na laptopie jeszcze nie miałem sytuacji żeby mi coś nie chodziło , dodam że nie pamiętam kiedy ostatnio pracowałem na stacjonarce ,

jest full prymitywnych programatorów do 93xx , wystarczy poszukać , a nie lepiej kupic coś profesjonalnego :?: nie będziesz musiał co chwilę robić nowego ... , fakt wydatek kilku groszy :wink:
  • Altium Designer Computer Controls
    edziu
    Level 29  
    przcież jest soft na samym pocztku eeprom program.rar
  • Altium Designer Computer Controls
    cooljack
    Level 12  
    ...ale chodzilo mi o jakis soft pod 2000 lub xp. czy nie ma jakiegos kompatybilnego z tymi systemami. bo ten od tego programatora nie dziala!
    edziu
    Level 29  
    cooljack wrote:
    ...ale chodzilo mi o jakis soft pod 2000 lub xp. czy nie ma jakiegos kompatybilnego z tymi systemami. bo ten od tego programatora nie dziala!

nie ma i chyba nie bedzie najlepiej do tego celu używac niezawodnego win98
    labik
    Level 18  
    Zauważyłem u mnie taki mały błędzik. Po zczytaniu pamięci 93cxx są poprzestawiane bajty. Dopiero po zaznaczeniu opcji znienna 16 dostaje poprawny zapis tej pamięci. Długo sie męczyłem ale w końcu znalazłem czemu nie mogłem odczytać kodów np. z radia samochodowego lub przebiegu w liczniku. Co zrobić aby po odczycie odrazu zapis był prawidłowy :?:
    Gate
    Level 23  
    Złożyłem programator i przy próbie odczytu c66 wywaliło same zera, układ 74hc157. Czy zamieszczone programy umozliwiają odczyt pamięci 93xXX. Jeden to wersja demo drugi chyba nie. Czy ktoż z użytkowników tego programatora może się wypowedzieć?
    labik
    Level 18  
    Przecież napisałem wyrzej że czytam bez problemu 93cXX tylko że coś mi odwraca bajty ale mozna je później ustawić prawidłowo zaznaczająć zmienną 16
    jacek01

Level 11  
    witam edziu chciałbym zbudować te programator. Jestem nowy na forum a prubuje z eepromami , nie wiem jak zdobyć ten schemat i oczywiście oprogramowanie do niego ????. :?: dziękuje
    pywoo
    Level 18  
    ja dopiero o tym sobie czytam bo mam zamiar złozyć taki programator. Ale jak mówcie że programy pod XP nie działają to odpalcie w zgodnosci z 98 lub uzyjcie User Porta. Ja sie bawie troche w gsm i tam tez wszytko pod XP nie chciało działać jeśli chodzi np o flashowanie, ale userport załątwia sprawe bo odblokowuje porty które są pod XP zablokowane. Pozdrawiam.
    fujipp
    Level 11  
    Witam.Czy można tym programatorem obsługiwać pamięci SDE2506,SDE2516 itp ? Pozdrawiam
    henryk61
    Level 21  
    Tak SDE2506 robiłem nim bez problemu
    Pzdr.
    rocza
    Level 14  
    pełna wersja do chyba identycznego ustrojstwa była na stronie"serwisant.pl"
    w dowland ,używam tego proga z tej strony i zauważyłem że są niekiedy rzeczywiście kłopoty z programowaniem niektórych kości ale np. bardzo dobrze radzi sobie z 24H30 co nie udało mi się ani na willemie ani na pony.
    henryk61
    Level 21  
    Xprog też ładnie obsługuje obie pamięci.
    Pzdr
    Maxtor
    Level 12  
    witam

Mam 2 pytanka:
    1) Czy mozna by wykorzystać zamiast 78L05 napięcie z USB ?

2)Na zdjęciu jest dioda sygnalizująca podłączenie napięcia a na schemacie nie :)

3) Jakieś ogólne testy by sie przydały ze strony uzytkwników i tych co wykonali, mam zamiar zbudować tylko czy warto. Potrzebuje nie tylko do czytania ale i również do programowania eepromów.

pozdrawiam
    magikk17
    Level 14  
    Jak Poprawnie ustawić opcje w tym programie eeprom.exe czy eeprom2.exe ?? Pozdraiam Rafał bo ciągle wyskakują mi błedy jak daje LPT port wpisuje 378h lub 378 i daje programator na 1 to czyta ale są same 00 00 itd. Pozdrawiam Rafał
    mimelektronik
    Level 26  
    Podajesz adres portu dec czyli 378hex to 888dec.
    henryk61
    Level 21  
    W parametrach programu ustaw LPT888, Typ 2 , czas np. 6 Na takich parametrach działa u mnie poprawnie.
    Pzdr.
    henryk61
    Level 21  
    Sprawdzał może ktoś jak eeprom czyta P2100R, odczyt wsadu jest ok.Nie mogę jednak wyliczyć kodu,może przestawia bajty?

a to jest efekt odczytu: 4A 62 29 04 02 10 54 45

Pzdr.

Okazało się że ten progarmator czyta żle tą pamięć , poszło na LPT.

Pzdr.
    romoo
    User under supervision
    Jan też zrobiłem png i mi wyskakują same zera przy odczycie 93.. i 85.., do i2c mam inny programator, ma ktoś jakąś koncepcję, płytka ok ze stabilizatorem +5 na pokładzie.
    joho
    Level 18  
    panowie czytal ktos tym programatorem pamiec typu 93S46???licznik vw np.???
    joho
    Level 18  
    zgadza sie ale to chyba nic nie wadzi skoro inne prog. łapia te pamieci bez problemu,moze jest jakis myk na czytanie i zapisywanie tej pamieci w tym programatorze.....
    TREQ
    Level 12  
    Witam,
    może któryś z szanownych kolegów mógłby mi podpowiedzieć, dlaczego przy wgrywaniu (wsad *.bin) do 24C32 zatrzymuje mi się na 64% i WIN wywala komunikat o błędzie i chce wysyłać raport a program się zamyka? Dzieje się tak pod XP z UserPort'em no i podobnie pod 98 na zupełnie innym kompie tylko może na innym %. Odczyt bez problemów, a po tamtym zawieszeniu odczyt jest możliwy, ale zawartość zupełnie inna od tej wgrywanej.

W czym może być problem, bo już próbowałem chyba wszystkiego co mi do głowy przychodziło, na forum nie znalazłem żadnych info co mogłyby mi pomóc, a jest to mój pierwszy programatorek i taka lipka.

pozdr.
    TREQ
    Level 12  
    >> co to za programator kolega ma?

programator przedstawiony w powyższym wątku!
    joho
    Level 18  
    no wlasnie pisalem co to masz za programator skoro takie cuda robi,,ales ty niedomyslny.....
    TREQ
    Level 12  
    zaczynam już wątpić, że ten programator w ogóle może poprawnie działać :(, spędziłem już sporo czasu nad sparwdzaniem co może być nie tak,... połączenia, ustawienia itd., a on w dalszym ciągu nie do końca funkcjonuje :/
    Ściągnąłem z elektrody jakiś dowolny wsad żeby sprawdzić jego załadowanie, no i programowanie przeszło bez zatrzymania, ale po szczytaniu zawartość różniła się, choć wyłapałem że niektóre linijki są takie same, ale na innych pozycjach.

może ktoś wie co może być nie tak ???

pozdr.
    safak
    Level 1  
    Thanks the your answers..
    Sincerely
    Safak TASKIN
    ta2ctp(malpa)mynet.com

Dodano po 3 [minuty]:

Dear sir ,
    thanks to your answers..
    Sincerely.
    ta2ctp(malpa)mynet.com
    snipers
    Level 11  
    ma ktoś może schemat płytki tego programatora?

pozdr