Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za dziwny dźwięk z głośników?

06 Sie 2006 23:52 1080 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Podczas pracy na kompie gdy jest cisza (nie gra muza) czasami zdarza mi się usłyszeć takie oto cichutkie podwójne skrobnięcie w głośniku. Jest naprawdę ciche (nagrałem przy wyskokiej głośności amatorkim mikrofonem komputerowym przy głośniku i ciut wzmocniłem), lecz jednak wyraźne.
    Zastanawia mnie czy jest to wina jakiegoś wirusa, czy też pracy zasilacza, przy czym wydaje mi się, iż zasilacz nie robił by tak regularnych przerw między tymi dwoma skrobnięciami.
    Powinienem mieć jakieś powody do obaw? Skanowałem kompa Kasperkiem, zresztą jest nowy system na nowym dysku. Mam XP SP2.

Z góry dzięki za wysłuchanie pliku i sugestie.
    Pozdrawiam.
    Rafał.
  • Poziom 37  
    Nie sądzę, aby taki dźwięk był powodem do obaw. Zakładam, że dźwiękówkę ma kolega zintegrowaną.... one lubią wyłapywać różne zakłócenia z wnętrza. To mogą być zakłócenia związane z pracą dysku, wentylatora, itp.
  • Poziom 10  
    Zgadza się. Karta dźwiękowa jest zintegrowana. Zaniepokoiło mnie to tylko z tego względu że kiedyś też miałem pojawiające się dźwięki takie jak ma widnows przy wchodzeniu do katalogów. Po kilku dniach miałęm włam na kompa (wyczyszczenie danych)...
  • Poziom 30  
    Na takie rzeczy to firewall, nie tylko antywirus...

Nie wszystkie operacje są powiązane z dźwiękami, powiąż wszystkie to dopiero usłyszysz, ile komp robi bez Twojego udziału...

Nie wygląda mi to na dźwięk pracy HDD a tym bardziej zasilacza.
  • Poziom 10  
    Używam też Zone Alarma... Czyli mogę spodziewać się w przyszłości także innych różnych cichych dźwięków?
  • Poziom 30  
    O ile jest to dźwięk przypisany do jakiegoś zdarzenia w systemie to tak. Nie mam pojęcia jak to sprawdzić (za wyj. sprawdzania wszystkich dźwięków po kolei, czy to ten).