Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka nadzorująca. Jaką wybrać? Rozpoznanie twarzy.

nowy_mix:-) 07 Sie 2006 15:17 858 4
  • #1 07 Sie 2006 15:17
    nowy_mix:-)
    Poziom 11  

witam serdecznie,

Mam pytanie:
    przed budynkiem mam infokiosk i chce zeby kamerka dozorowala cosie dzieje w okolicy tego cuda:-)

jaka kamerke wybrac zeby mozna bylo rozpoznac twarz potencjalnego wandala..(model zewnetrzny z odpowiednim obiektywem) niekoniecznie kolorowa i bez obrotowych zabawek:-). kamerka zawisnie ok 4 m na ziemia i powinna widziec jak najwiecej..ale tak serio to jesli by widziala 90 st. to bylo by super.

moze ktos mi doradzic??

Pozdrawiam

• #2 07 Sie 2006 17:14
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Witam! Jak daleko będzie kamera od objektu dozorowanego? (90st. lub więcej) pamiętaj że im większy kąt widzenia tym bardziej obraz ulego znieksztalceniu! Proponuje kamerke kompaktową Dzień/Noc ( w dzień kamera pracuje w kolorku a w nocy przelącza się w tryb czarno-bialy). Do tego oczywiście objektyw Auto-Irys z regulowanym zoom i focus oraz obudowa z grzaleczką! Można także zastosować już komletną kamerke! Wszystko jednak jest zależne od tego ile chcesz przeznaczyć na kamere?! Tu masz wszystko->

http://www.napad.pl/
    pozdrawiam!

• #3 07 Sie 2006 20:53
    nowy_mix:-)
    Poziom 11  

a nie przeszkadza ze blisko jest ulica tzw. krajowka i samochody smigaja tam na swiatlach.. nie bedzie glupial ten tryb?? chcialbym sie zmiescic w ok. 600PLN najwiekszy problem mam z obiektywem bo nie wiem jaki dobrac zeby bylo ok.. nie znam sie na tych oznaczeniach:-) infokiosk jest 0.5m od sciany budynku mierzac w poziomie a ze kamerka u gory to troche wiecej chyba dobrze mysle??

• #4 07 Sie 2006 23:03
    piotrekmilitowski
    Poziom 23  

Witam! Musisz starać się ustawić kamere tak aby nie patrzyla na jezdnie to raz , a dwa najlepiej ją ustawić w nocy (mówiąc o kamerach Dzień/Noc) Auto -Irys dziala szybko więc wątpie czy będzie to bardzo widoczne , co innego przy rejestratorach i ustawieniu detekcji ruchu! Objektywy przy kamerach kompaktowych stosuje się ze zmienną regulają ZOOM korygując ostrość FOCUS! Możesz sobie policzyć ogniskową program masz poniżej, ale najlepiej kupić objektyw gdzie wrtość wyliczona będzie zawarta z delikatnym zapasem! Infokiosk stoi 0,5m od ściany budynku na którym będzie się znajdować kamerka czyli kamera będzie patrzeć z jednego boku kiosku, jeśli tak to do obudowy mozesz zastosować dluższy statyw wetady zminimalizujesz kierunek patrzenia kamery jesli chodzi o jezdnie!
    Pozdrawiam!

• #5 08 Sie 2006 07:26
    weless77
    Poziom 11  

Według mie, aby rozpoznac wandala to jego twarz musi zajmować powieszchnie przynajmniej 1/4 wysokości monitora. Jesteśmy czasami w stanie poznać osobe na obrazie gdy ją znamy po posturze, chodzie itd ale nie mamy 100% pewności. Wydaje mi się że nie znajdziesz takiej kamery która ogarnie cały kiosk i do tego będziesz mógł rozpoznać twarze. Musi być kamera z motorzoomem, tak aby w czasie wykrycia ruchu można było zbliżyć na dana postać. 600 złoty to chyba za mało aby cos takiego zrealizować. Chyba że sam będziesz obsrewował obiekt i w razie konieczności będziesz sam ręcznie zmieniał zoom.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME