Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 3010 i soft 5.02

25 Cze 2003 07:53 12441 34
  • Poziom 12  
    Mam pytanie, jak zmusić Philipa 3010 żeby zassał nowy soft 5.02 z satelity? Dodam jeszcze, że wszystkie parametry kanału podstawowego mam poprawnie ustawione. Czekam, czekam i nic :? Czy to możliwe żeby soft ten był dedykowany wyłącznie dla 6010 :cry: . Co będzie z użytkownikami starej 30-tki kiedy C+ zacznie wymieniać karty byłej Wizji na swoje pracujące w Seca2 :?:
  • Poziom 14  
    Witam
    niestety na 3010 prawdopodobnie nie będzie softu, ze wzgledu na powolność tego tunera. Prawdopodobnie cyfra wymieni je na thomsony i da wszystkim karty seca 2. Niestety dla większości oznacza to koniec oglądania małym kosztem :(
  • Poziom 25  
    ja slyszalem ze jednak jest przewidziany soft do 3010 ale zalapie dopiero po skasowaniu flesha ,a czy to prawda to pewnie z czasem sie okaze :) .Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    o nowym sofcie do 3010 trzeba raczej zapomnieć pozostanie tylko oglądanie FTA
  • Poziom 14  
    Może znajdzie się ktoś kto przerobi 5,02 do 3010.
  • Poziom 12  
    3010 to będzie przeżytek kto może niech sie pozbywa tylko fta mu zostanie zgadzam sie z kolega ze dla abonentów opłacających beda wymieniane, soft do tego tunera poprostu nie wejdzie to tak jakbyśmy chcieli wcisnąć piłke od kosza do wydmuszki po jajku hih pozdrawiam czytających cześć.......
  • Poziom 11  
    Przepis na zaladowanie softu 5.02 do 3010. Wylaczyc tuner z sieci , zalaczyc , w momencie pojawienia sie napisu INIT wcisnac po kolei Standby, Up, Down, Standby, pojawi sie napis LOAD, po kilku minutach powinien zaladowac nowy soft. Sprawdzone, ABSATY chodza. Jeden wazny warunek , w tunerze musi byc aktywna karta (aktualny wpis na karcie w Download).
  • Poziom 21  
    a ja mam dylemat z innej beczki.... wgrywal czesto ludzion softy do 3010 filipkiem i pojawil mnie sie problem ... po wgraniu dekoderki nie chodza !!! Pisze na wyswietlaczu LOAD, ale softu nie chce wgrac... Wgrywa i po 10 minutach E571 lub E578. Soft wgra sie dopiero po wlozeniu AKTYWNEJ 8O karty WTV. Dlaczego tak sie dzieje? kiedys nie mialem tekiego problemu... Czy to moze byc wina systemu operacyjnego? Pracuje na WIM XP? Acha wazna wskazówka - po wgraniu softu do tunerka wypisuje mi ze informacje ze program sie wysypal i nasapi jego zamkniecie... prosz o wskazówki! Dzieki! egon-tv
  • Poziom 25  
    ja wgrywalem filipkiem wielekrotnie pod winMe i bez problemu ja obstawiam jednak wine systemu operacyjnego. Ewentualnie sproboj uzyc dsxedit 0.9 Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Do 3010 nowy soft pójdzie pełną po 7.07.
  • Poziom 26  
    Ja wgrywam 4.02 do 3010 SerwicePC i no problem natomiast filipkiem byl problem wlasnie z load. Soft do 3010 w wersji 5.02 ma byc ladowany podobno pod koniec miesiaca via sat.
  • Poziom 10  
    Mam phila 3010,soft załadowałmi się po wyjęciu blokera.Philips 3010 nabyłem jeszcze od Wizji w 1999r.
  • Poziom 12  
    Dziękuję wszystkim za porady. Niestety nadal nie mogę zassać nowego softu. Faktycznie kombinacja klawiszy podczas Init wywołuje tryb LOAD, trwa to około 30 minut i nic - dalej 4.14. Być może potrzrebna jest oryginalna karta WTV (niestety takowej nie posiadam), mam tylko zielonkę do FTA. Czy ktoś posiada może plik do 3010 z softem 5.02 proszę o link. A może jest sposób żeby zmusić tuner do pobrania nowego softu bez oryginalnej karty WTV?
  • Poziom 25  
    Wyczysc flesha programem dsxflesh i sam powinien sciagnac nowy 5.02 z HB.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Nowy soft do 3010 miał być po 7 lipca nadawany z HotBird ale może coś się im pośliznęło??
  • Poziom 25  
    niektorzy co mieli oplacane karty juz dostali soft wiec raczej juz jest w kosmosie,ale na uploadach go jeszcze nie ma.Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    mam pytanie zeby ogladac FTA z softem 5.* potrzbea zielonke ?
    bo ja narazie ciagne z softem 4.10 na karcie dawnej wizji i ogladam FTA :P
  • Poziom 25  
    Po zmianie softu tuner chodzi zarowno w crypto i jak i w seca w zaleznosci jaka sie wlozy karte to sie resetuje.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Fajna sprawa, jest soft 5.02 ale czym go wgrać do naszej skrzynki!
    Filipek i Servicepc nie działją! jeżeli komuś udało się wgrać ten soft to poroszę o opis metody!
  • Poziom 11  
    witam heheh
    niewiem jakim sposobem ale mi udalo sie zlapac z nieba 5.02 :)
    i to nie cud :)
    jezeli tylko z satelity to na orgionalnej karcie ja jeszce taka posiadam i jest aktywna do konca tej akcji :)
    hmmm teraz zastanawiam sie jak zablokowac sygnal z nowej karty zeby niedostal sie do filipka heh bo napewno nie tym blokerem co ze stara karta do wizji prawda? jeszce nie testowalem tego ale moze sprobuje :)
    sory musze lecjec pomysle nad waszym problemem sa tez fajne stornki o tym podam pozniej
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    SericePc obsluguje jedynie spakowany soft (plik okolo 950kb), na dzien dzisiejszy nie ma chyba softu do wgrania flesha do 3010.
    Co do zalapanie nowego softu pisalem juz ze na karcie musi byc aktualny wpis DownLoad0000 30333736 (fff8) i aktualny pakiet (z data do 1.08.2003).. Samo wgrywanie nowego softu (z satki) trwa ok.2 minut.
  • Poziom 14  
    tylko co zrobić jak nie ma wpisu download a są same uprawnienia i platyna jeszcze śmiga ?
  • Poziom 11  
    Dopisac :)

CRYPTO - stan karty - czytaj - zapisujemy cztery pierwsze bajty numeru seryjnego karty.
    przechodzimy do recordy - baza ins
    w okno INS wpisujemy A4 48 00 00 65
    w okno DANE wpisujemy 28 00 62 80 04 xx xx xx xx 83 01 88 8C 03 0F FF F8 8D 04 1A D6 1B 01 8F 01 50 91 01 50 D5 10 44 6F 77 6E 4C 6F 61 64 30 30 30 30 30 33 37 36 D6 08 57 49 5A 4A 41 20 54 56 DE 20 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF DF 08
    Zamiast xx xx xx xx wpisujemy cztery bajty numeru karty.
    Następnie szukaj sig - i czekamy jak znajdzie sygnature.
  • Poziom 12  
    @Egon
    Jeśli cytujesz wypowiedź z innego forum - to podaj jakiego...
  • Poziom 10  
    a może ktoś ma soft 5.02 do phila 6010? Bo jak narazie te które ściągałem z netu u mnie nie działają. A na download mam już za mało punktów! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
  • Poziom 23  
    Na DVB jest już opis jak załadować soft 5.02 do 3010 przy pomocy nieaktywnej karty. Przetestowałem - działa!