Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Daewoo DTH-29.... chasis CP-830F

czarut 07 Aug 2006 19:01 5203 6
    czarut
    Level 12  
    Witam.

W TV jw. padł pion TDA8358J , spuchł elektrolit i jedna z dwóch diód RGP15 połączonch równolegle na zasilaniu pionu z trafopowielacza. Co mogę wstawić za orginalną diodę?
    zuhrtvavisat
    Level 24  
    Każdą jedną, szybką, powyżej 1.5A, 50V, np. BY299 (2A, 800V). Ta jedna
    zastąpi dwie, czy napewno połączone są równolegle?
  • Helpful post
    mirex
    Level 43  
    Ta jedna nie zastąpi dwóch. Będzie się grzać i pochodzi kilka godzin albo i nie.

Wymieniasz jednocześnie obydwie, tą niby dobrą też. Może być BYV, BYW - jeśli jest zener D367 zmień na 20 -24V, jeśli nie ma zamontuj. W miejsce zwory R407 włóż dławik odpowiedniej mocy.
    czarut
    Level 12  
    Wyczerpująca porada mirex.Wielki pozytyw. Nie zauważyłem na początku tej małej zenerki - byłą pęknięta. Dałem dławik ok. 0,1 mH. TV chodzi. Serdeczne dzięki.
    mirex
    Level 43  
    Witam.
    Producenta się podobno nie poprawia, ale czasami warto.
    Tak samo jak jest na 13V, dołóż zenerkę na pin9 pionu. Najlepiej gdyby to była jedna sztuka ok.60V, a nie dwie szeregowo.

Jedną z możliwych przyczyn padanie pionu w DAEWOO są przebicia w kineskopie i porąbany patent z trafopowielaczem, który ma wspólne uzwojenie żarzenia i zasilania pionu.
    Takie same scalaki gdzie indziej pracują dobrze a tu padają.
    LeDy
    Level 43  
    Za diode wstaw BYT56M 3A i poniżej 100nS a więc lepsza od oryginalnej . Ten kondek to chyba 220-470uF/25V TDA do wymiany a poszedł dlatego bo stracił oddawanie ciepła do radiatora ze względu na małą ilość pasty termoprzewodzącej i jej wyschnięcie.Ostatnio miałem midentyczną usterkę. Potem ewentualnie tryb serwis. do reg obrazu.Jeszcze poszła Zenerka 33V 0,5W.

Dodano po 3 [minuty]:

I ta pasta to chyba jedyna przyczyna tej usterki. Scalak i radiator grzeją się mocno ale ten typ tak ma.
    Zdzichu
    Level 32  
    Mam tą smą usterkę, dioda była jedna - BYW76V czy mogę dać za nią UF5406? Zennerka jest 33V czy dać za nią mniejszą?
    UF5406 .... [Si-Di 600V, 3A, <50ns].
    Takie pytanie proszę zadawać w dziale początkujący...Zobacz też na datę postu. Zamykam [obcy7]